Lütfen bekleyin..

"İzzettin için" hakkında yazılar

Şu manzaraya katılıyor musunuz?İktidarın yeni projeler gayretleri sürüyor.Muhalefet, iktidara karşı bile kendi arasında ittifak halinde değil.İktidar muhalefet kavgası gittikçe kızışıyor...
Hepimiz çoğu kere, karşımızdaki insanların bize karşı yanlış yaptıklarından şikayet ederiz. Bunun sebepleri üzerinde düşünenler olduğunu pek sanmıyorum.Genellikle karşımızdakini suçlar ge..
“Bu işler böyle Âli’cim, bu devirde kendini pazarlamayı bileceksin”Yukarıdaki gibi cümleleri son yıllarda ne kadar kullanmaya başladık farkında mısınız?İnsanlar sürekli konu..
Son zamanlarda hemen herkesin güç gösterisinde bulunma hastalığına tutulduğu açıkça belli oluyor. İktidar, muhalefet ve bürokrasi…Vatandaş, kendisinin bir kenarda unutulduğu..
Hemen her toplumda gerçekten mühim insanlar bulunur.Daha doğrusu toplumun mühim saydığı ve değer verdiği insanlar bulunmaktadır.Topluma öncülük eden liderler, topluma hizmet edenle..
Başta belirtelim ki, günlük hayatımızla ilgili ailede iyi örnekler göremeyen çocukların akıbeti meçhuldür.Yaş iken iyi şekil verilemeyen hamura, daha sonra sertleşince şekil ver..
Önemli bir göreve atanan adam annesine gider. Nasihat ister. Annesinin cevabı çok kısadır; “oğlum, biz sana helal lokma yedirdik. Sana örnek olmaya çalıştık. Bundan sonrası sana kalmış...
Yapılan son istatistiklere göre; dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde aileler tek kişiye inmiş durumdadır. Amerika’da tek kişilik aile oranı yüzde 26, Avrupa ülkelerinde ortalama y&uum..
Çocuklarından devamlı şikâyet eden anne ve babalar bu yazıyı okusun.Bu zamanda şikâyet etmeyen mi var diyorsanız siz de okuyabilirsiniz.Aslında yazıyı okumadan şöyle samimi bir şekilde ken..
 Çocuklarından devamlı şikâyet eden anne ve babalar bu yazıyı okusun. Bu zamanda şikâyet etmeyen mi var diyorsanız siz de okuyabilirsiniz.Aslında yazıyı okumadan şöyle samimi bir şekilde ..
Önce “modernlik ne demektir?” sorusuna cevap arayalım.“Modernlik’ akılcı, bilimsel, teknolojik ve idarî etkinliğin ürünlerinin yaygınlaştırılmasıdır.“Modern&rdqu..
İşte kişisel gelişim kitaplarından pozitif düşünce ile ilgili kısa birkaç satır: “Düşünce çok etkili bir güçtür. Eğer kişiler her günkü düşünce..
Başlıkta, birbirine ters iki kelimenin yan yana geldiğini siz de fark ettiniz.Modernliğin muhafazakârlığı, ya da muhafazakârlığın modernliği olur mu?Birlikte, bir beyin fırtınası yapalım isterseniz...
Hemen söyleyelim ki bizde moruklar olmaz.Bizde yaşlılar olur ve onlar bizim için bilgedir.Kitaplar bilgeliği şöyle tarif ediyor: İyi ahlaklı, olgun ve örnek kimse.Öncelikle, Dü..
Eğitim ve öğretimin yeni yılında eğitim sistemine dikkat çekmek istiyoruz.Hepimizin bildiği gibi eğitim davranış değişikliğini hedef alır.Söz konusu insan olunca da eğitimden maksat insanın varsa..
Günlük hayatımızda demokrasiden ve özgürlüklerden çok bahsederiz.Ancak bunların içini doldurmak ve hele pratik yapmak konusunda çok iyi olduğumuz söylenemez.Yıll..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=