Lütfen bekleyin..

"Batman" hakkında yazılar

Merhaba sevgili okurlar;Mübarek Ramazan ayının son günlerini yaşarken hava da iyice ısınmaya başladı.Herkes ramazan bayramını bekliyor.Yaz ayları tatil için olduğu kadar spor alanında da en h..
Batman’dan Hasankeyf Yoluna doğru gidin,Kavşaktan tam 5 kilometre sonra, yolun sol tarafında, Gazi Yatılı İlkokul Bölge Okulu (YİBO)’nu göreceksiniz.Ha işte o okulun bahçesine 24 ders..
Bu fotoğrafı Batman’ın Gercüş İlçesinin bir köyünde çekmiştim. Köy yaşamını çoğumuz iyi biliriz. Özelikle daha önce köyde yaşayanlar… Kış ayları Doğu v..
Her şehrin simgeleri vardır.Bazen bir cami, bazen bir sinema salonu, bazen bir okul binası, bir simge…Rastlarsınız böyle yapılara…O simgeler, o şehrin tarihinin canlı tanıklarıdır. O şehrin..
Uçak biletlerinden bahsediyorum. Batmanlılar olarak pahalı uçuyoruz. Haftalardır gündeme gelen bir konu ama halen çözüme kavuşmuş değil. Diyarbakır’a göre daha paha..
Hasankeyf’in göz bebeği olan Zeynel Bey Türbesi adeta Ilısu Barajı Suları altında kalacak bütün tarihi eserler kurtarılmışçasına, bir gösterişle yerinden sökülerek taşındı...
Batman’da büyük ve küçük, 100’e yakın sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluş bulunmaktadır.Ancak buna rağmen hastalara yeteri kadar cevap olamıyorlar.Hangi özel kamu has..
Otostop deyince sinemaya ilgi ve merakı olan yaşıtlarımın aklına hemen otostopçu başlıklı gerilim filmleri gelir.Ve bu gerilim filmlerinde henüz yeni yetme, özgürlüğüne yeni adım atmış..
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonunda kovboy Trump ile adeta düello yapacak duruma geldi.Defalarca “dansöz ABD” tabirini yazılarımda kullanmıştım.Ancak utanç da duymuyor değildim bu ..
Bir futbol sezonunu daha geride bıraktık. 3. lig temsilcimiz Petrolspor birkaç haftalar hariç yalpalaya yalpalaya ligde yürüdü!Düşmedik; ama ilerisi için umut da alamadık.&nbs..
7 yıl önce iç savaşın başladığı ve dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce savaşçının halen aktif savaştığı Suriye’de insani dram devam ediyor.Resmi rakamlara göre ölü..
Cesur gazetecilik, meslek ahlakı ve ilkeleri ile hareket eden Batman Sonsöz Gazetesi, bugüne kadar, duyumunu aldığımız hiçbir istismar ve şiddet olayını görmezden gelmemiştir.Çünk&uu..
Eminim bugüne kadar binlerce Hasankeyf fotoğrafı görmüş yada çekmişsinizdir. Fotoğrafta asıl olan, kimsenin görmediği şeyi görmektir. Ya da fotoğrafı, herkesin kendine yorum yapabi..
Susmak bir yerde olan biteni kabul etmek değil midir?Ben şahsen haksızlıklar, ahlaksızlıklar ve her türlü yanlışlar karşısında hiçbir zaman susmadım.Bedeli ne olursa olsun susmamda.Hala yazıy..
İddiaysa iddia, alın size benim iddiam.Ben de meydan okuyacağım. Son genel seçimlerde yüzde 25CHP'nin oyu, yüzde 11HDP'nin oyu, yüzde 0,7Saadet Partisinin oyu.Toplamda yüzde 37 ediy..
Bu ara yine dağınık ruh halim ve umutsuzluğum üstümde.Bunu her seferinde ilk his eden Batman Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hatice Türkan oluyor.“Fark eder etmez de bir şekil..
Referandum için seçim çalışmalarının startı verileli çok oldu.İpi kimin göğüsleyeceği merak konusu.Takımlar tutuldu.Cümbür cemaat, sahalara hurra bir iniş yapıl..
Batman nüfusunun neredeyse yarısı öğrencidir.Kimisi üniversitede, kimisi de orta öğrenimde okuyor.Çoğunluğu ise ilkokul, ortaokul ve lise de öğrencidir.Ben bu yazımda öğre..
Batman turizmle anılıyor fakat bu durum Batman’a ne kadar katkı sağlıyor?Batman, gerçekten de sanıldığı gibi turizm kenti mi?Bu soru tartışılır elbet.Batman, turizm sektöründe daha &cce..
1991 yılında Batmana organize sanayi yapılması için yatırım programına alındığında ben yeni gazeteciliğe başlamış çaylak bir muhabirdim.İlk organize sanayi gündeme geldiğinde Batman’ı gelişmi..
Batman’da maşallah herkes ağa ve komparatörce bir yaşam sürüyor.Bu ağalık nereden kanına bulaşmış anlamadım.Hanım ağa, bey ve ağalardan geçilmiyor.Eskiden Gercüş İlçesi..
15 Temmuz karanlık darbe girişiminin, ülkede birçok plan, program ve hesabı yerle bir ettiği aşikârdır.Bu hain darbenin izleri uzun süre yaşamımızdan silinmeyecektir elbette.Mesela darbe gi..
Birkaç gün önce TÜİK nüfus ölçümüne ilişkin yeni verileri açıkladı.Açıklanan yeni nüfus verilerine göre Batman’ın nüfusu 566 bin 633..
 Bu sene kış çetin geçiyor. Yurdun dört bir yanı karla kaplı. Bizler sıcak işyerlerimizde ve evlerimizde sıcak mekânlarda oturuyor dolayısıyla soğuk havanın etkisini hissetmiyoruz.Ancak ..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=