Lütfen bekleyin..

"Batman" hakkında yazılar

Toplumun ortak hastalıklardan biri, kuşkusuz ki israftır.İsrafçılar, israf etmeyen ve tutumlu davrananları da cimri ve pintilikle suçluyor.İsraf edene ise “mert, cömert” denilmekted..
2016–2017 eğitim-öğretim sezonu yarı dönem tatili geçen Cuma günü karnelerin alınması ile başladı. Dolayısıyla iki haftalık dinlenme periyodu başlamış oldu.Geçen günlerde ..
Bir hafta on gün önce Valilik tarafından güzel bir kampanya başlatıldı. Başlık “Batman Her Yerde Okuyor” idi.Kampanyanın başında Vali Ahmet Deniz, ziyaret ettiği Batman Anadolu Lisesi Erkek..
Batman Valisi Ahmet Deniz, son dönemlerin en anlamlı projelerinden birinin startını verdi.“Batman her yerde okuyor”Okumayı teşvik eden, öğrenci ve gençlerin yanı sıra ebeveynleri de k..
Ana muhalefet partisi, bağıran ve argo dil kullanan bir parti görünümü vermemeli.Böylesi davranış ve eylemler ancak çaresizlik ve bilgisizlik imajı verir. Veriyor da nitekim.Bir k&..
Öncelikle Batman’dan bir meslektaşım, Batman Valisi tarafından "Batman Okuyor" kampanyasının başlatıldığını söyledi. Bana verdiği bu güzel haber için kendisine sonsuz teşekk&u..
Yeni yıl dolayısı ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) her yıl açıkladığı kişi başına düşen gelir ortalamasını bu yıl iller düzeyinde ilk kez açıkladı.Bu sayede Batman’ın 84 il..
Geçen hafta Gezici Araştırma Şirketi’nin ‘En Başarılı Belediyeler’ içerikli anket çalışması TV, İnternet Haberleri ve sosyal medyada epeyce yer aldı.Büyükşehir Belediy..
Beklide son 17 yıldır Batman’ın başına gelen en güzel şeydi Ertuğ Şevket Aksoy.Ben bu sure zarfında gelen tüm siyasi bürokrat ve yöneticiler arasında bu kadar kısa bir sürede, bu kadar ..
Geçen hafta sonu Antalya’dan uçakla Diyarbakır Havaalanına gelecek olan bir misafirimi karşılamak için yaptığım seyahat esnasında edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşacağım.Daha doğrusu bu..
Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, 2017 yılı içerisinde kiralara zam yapılmaması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.Basın açıklamasına Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları..
2017'nin ilk makalesini yazıyorum.Gönül isterdi ki müjdelerle, mutluluk dolu paragraflarla övünerek insanlara, kamuoyuna sevinç dolu haberler içeren gönül aç..
Batman’da kaç dernek olduğunu bilseniz, benim niye yok deyip bir tane de siz açarsanız.En son edindiğim bilgilere göre Batman merkez ve ilçelerde toplamda 410 açık dernek bulunu..
Şu bir gerçektir toplum olarak siyasallaştıkça aynı paralelde katı bir biçimde kutuplaşıyoruz da.Bu kutuplaşma, toplumsal bir yarar sağlamaktansa birinin beyaz dediğine öbürünü..
2016 yılı da mazideki yerini aldı.Cumartesi gecesi 2016 yılını uğurladık ama zihnimizde ve yüreğimizde bıraktığı derin izler, uzun yıllar unutulmayacak.Türkiye’nin yaşadığı en zor yıllardan biriyd..
2017 Yılına girmeden önce ülkemizdeki Anayasa değişimiyle birlikte olası rejim değişikliğine yol açacak referandum öncesi Batman Sonsöz okurları için kendi çapımda yaptığım saha &..
Ahmet Güneştekin, yıllarca çağdaş resim sanatının uluslararası isimlerinden biridir.Batman’ın yetiştirdiği en ün yapmış ve tanınan isimlerindendir.İstanbul’un en büyük resim..
Referandum seçim sonuçlarını etkileyecek en önemli faktörler 15 Temmuz hain FETÖ darbesi, Suriye’de ve ülke içindeki terör operasyonların toplumda yaratacağı etkiler ol..
Batman Sonsöz Gazetesinde bana ayrılan bu köşede ilk defa “Kıymetlenen Muhtarlar Öneriler” başlıklı yazımdan dolayı ciddi manada olumlu ve olumsuz tepkiler aldım.Tabi her yazdığımız yazıdan..
Batman’ın en önemli eksikliklerinden biri, yeteri kadar yeşil örtünün olmamasıdır.Dağlarımız, ovalarımız tabiri yerindeyse keldir.Bu noktada hem kurumların hem de biz vatandaşların b&uum..
Birileri Arap Baharı diyerek, tüm Ortadoğu’yu ateşe verdi!Aynı ateşi bizim yüreklerimize de saldılar. Ama biz antrenmanlıydık, evliyanın duası, Allah’ın inayetiyle yaptığımız tüm kontra ata..
Havalar gittikçe soğumaya başladı.Termometreler geceler hep eksi (-) derecede.Bu soğuk kış geceleri birileri için daha da soğuk ve zor geçiyor.Bu da yoksul kesimdir.Yokluk havadaki so..
Peşinen söyleyeyim bu yazıyı Petrolspor’un son 3 yıldır hiçbir maçını izlememiş biri olarak yazıyorum.Oysa 2012 yılına kadar Batman’da yapılan hiçbir profesyonel futbol maç..
“Ekonomi dibe vurdu” Diyorlar ama daha dibi bulmadık bence.Her gün bir önceki günün dibini kazıyor.Birileri toplumun yaralarını kaşıdıkça ekonomi de dibi kazıyor.“..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=