Lütfen bekleyin..

"Batman" hakkında yazılar

Ben bu şehre öylesine tutuldum ki, gözüm gibi baktım ve sevdim hep. Hiçbir zaman ihanet etmedim ona.Canım pahasına sahiplendim, savundumŞimdi bir süreliğine ayrılıyorum.Ben..
Bugünkü yazımızın konusu bir uyarı...İhbar olarak da ifade edebiliriz.Mevzu Sason ilçesindeki binalar.Son yıllarda Sason ilçesinde 15 kat’a ulaşan binalar yapılıyor.Yapı izni..
Hatırlar mısınız bilmiyorum 90’ların ikinci yarısı ve 2000’li yılların başlarında Batman’ın neredeyse her köşe bucağında mantar gibi canlı müzik kafeleri açılmış. Ve bir süre sonra..
Bir sahil kasabasında, belki Ege’de, belki Akdeniz’de, havluyu omzuna atıp kimseye hesap vermeden, giriş parası ödemeden denize girecek bir yerin kalmamışsa fakirsin.Fakir kalacaksın.Oturduğun ma..
AK Parti’de köklü değişim olması kaçınılmazdır.2019 seçimi öncesi yeni yüzler ile farklı bir imaj oluşturma çabası hakim bırakılmamalıdır.AK Parti, vizyonunu gen&cce..
Başkan olmayan yok Batman’da.En kalabalık caddede durun ve başkan diye seslenin bakın bakalım kaç kişi dönüp bakıyor o zaman ne demek istediğimi anlarsınız.Hatta o kadar ki siz başkan diye ..
Bazen kavuşmalar ayrılıkla başlar!10 Ağustos Perşembe günü telefonum çaldı. Numara yabancıydı. Karşıdan gelen seste…Ben Hasan Yağcıoğlu dedi.O an heyecanlandım. Çünkü ..
Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) seçimlerinin 7 Ekim 2017 tarihinde yapılacağını Osman Nasıroğlu’nun sosyal medya paylaşımı üzerine duyduk.BATSO seçimleri 4 yılda bir yapılmaktadır...
Aman derim ha.Siz siz olun şu sıcaklarda kimsenin tavuğuna “kış” demeyin.Bırakın “kış” demeyi, kimseye ve tavuğuna bakmayın bile.Gömün kafayı küçük kara ayna..
Batman’da gündem yoğun.…Yazılacak çok konu var.Ne yazayım diye düşünürken konuları eledim ve üç başlık çıkardım.Bugün ortaya karışık yazacağım.Son ..
Spor, bir şehrin tanıtımında en önemli faktörlerden biridir.Dünyada en çok tanıdığımız, ismini duyduğumuz ülkeler, sporda nam salmış, iyi sporcular yetiştirmiş ve sportif başarılar elde etm..
Merhaba sevgili okurlar;Mübarek Ramazan ayının son günlerini yaşarken hava da iyice ısınmaya başladı.Herkes ramazan bayramını bekliyor.Yaz ayları tatil için olduğu kadar spor alanında da en h..
Batman’dan Hasankeyf Yoluna doğru gidin,Kavşaktan tam 5 kilometre sonra, yolun sol tarafında, Gazi Yatılı İlkokul Bölge Okulu (YİBO)’nu göreceksiniz.Ha işte o okulun bahçesine 24 ders..
Bu fotoğrafı Batman’ın Gercüş İlçesinin bir köyünde çekmiştim. Köy yaşamını çoğumuz iyi biliriz. Özelikle daha önce köyde yaşayanlar… Kış ayları Doğu v..
Her şehrin simgeleri vardır.Bazen bir cami, bazen bir sinema salonu, bazen bir okul binası, bir simge…Rastlarsınız böyle yapılara…O simgeler, o şehrin tarihinin canlı tanıklarıdır. O şehrin..
Uçak biletlerinden bahsediyorum. Batmanlılar olarak pahalı uçuyoruz. Haftalardır gündeme gelen bir konu ama halen çözüme kavuşmuş değil. Diyarbakır’a göre daha paha..
Hasankeyf’in göz bebeği olan Zeynel Bey Türbesi adeta Ilısu Barajı Suları altında kalacak bütün tarihi eserler kurtarılmışçasına, bir gösterişle yerinden sökülerek taşındı...
Batman’da büyük ve küçük, 100’e yakın sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluş bulunmaktadır.Ancak buna rağmen hastalara yeteri kadar cevap olamıyorlar.Hangi özel kamu has..
Otostop deyince sinemaya ilgi ve merakı olan yaşıtlarımın aklına hemen otostopçu başlıklı gerilim filmleri gelir.Ve bu gerilim filmlerinde henüz yeni yetme, özgürlüğüne yeni adım atmış..
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonunda kovboy Trump ile adeta düello yapacak duruma geldi.Defalarca “dansöz ABD” tabirini yazılarımda kullanmıştım.Ancak utanç da duymuyor değildim bu ..
Bir futbol sezonunu daha geride bıraktık. 3. lig temsilcimiz Petrolspor birkaç haftalar hariç yalpalaya yalpalaya ligde yürüdü!Düşmedik; ama ilerisi için umut da alamadık.&nbs..
7 yıl önce iç savaşın başladığı ve dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce savaşçının halen aktif savaştığı Suriye’de insani dram devam ediyor.Resmi rakamlara göre ölü..
Cesur gazetecilik, meslek ahlakı ve ilkeleri ile hareket eden Batman Sonsöz Gazetesi, bugüne kadar, duyumunu aldığımız hiçbir istismar ve şiddet olayını görmezden gelmemiştir.Çünk&uu..
Eminim bugüne kadar binlerce Hasankeyf fotoğrafı görmüş yada çekmişsinizdir. Fotoğrafta asıl olan, kimsenin görmediği şeyi görmektir. Ya da fotoğrafı, herkesin kendine yorum yapabi..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=