Lütfen bekleyin..

"Eğitim" hakkında yazılar

Batman’dan Hasankeyf Yoluna doğru gidin,Kavşaktan tam 5 kilometre sonra, yolun sol tarafında, Gazi Yatılı İlkokul Bölge Okulu (YİBO)’nu göreceksiniz.Ha işte o okulun bahçesine 24 ders..
Her şehrin simgeleri vardır.Bazen bir cami, bazen bir sinema salonu, bazen bir okul binası, bir simge…Rastlarsınız böyle yapılara…O simgeler, o şehrin tarihinin canlı tanıklarıdır. O şehrin..
Batman nüfusunun neredeyse yarısı öğrencidir.Kimisi üniversitede, kimisi de orta öğrenimde okuyor.Çoğunluğu ise ilkokul, ortaokul ve lise de öğrencidir.Ben bu yazımda öğre..
15 Temmuz karanlık darbe girişiminin, ülkede birçok plan, program ve hesabı yerle bir ettiği aşikârdır.Bu hain darbenin izleri uzun süre yaşamımızdan silinmeyecektir elbette.Mesela darbe gi..
Bu milletin parlamentosunun başına gelmeyen kalmadı.Zaman zaman bağırıp çağrışımlar, haykırmalar, hakaretler ve gerektiğinde yumruklaşmalar oldu, 2016 yılının Temmuz’unda kâinatın imamı pardon kain..
2016–2017 eğitim-öğretim sezonu yarı dönem tatili geçen Cuma günü karnelerin alınması ile başladı. Dolayısıyla iki haftalık dinlenme periyodu başlamış oldu.Geçen günlerde ..
Genel hatlarıyla okumakta olan öğrencileri iki ayrı kategoride tanımlarsak şöyle düşünür, yazarım;1- Her türlü imkânı ve ciddi yüksek mali desteği olup da okumayan, okumak ..
Önemli bir göreve atanan adam annesine gider. Nasihat ister. Annesinin cevabı çok kısadır; “oğlum, biz sana helal lokma yedirdik. Sana örnek olmaya çalıştık. Bundan sonrası sana kalmış...
Bu ülkede “iş kazası” diye geçiştirilen ölümlere “iş cinayetleri” hatta katliam olarak nitelemek abartı değildir.Adına ne derseniz deyin, çalışma hayatı içe..
Eğitimde başarının en büyük etkilerden biri, okul yönetimi ve öğretmenlerin tutumudur.Yani eğitimde şayet şehir olarak 84 il arasından, sürekli dipteki iller arasında yer alıyorsak bir sebep ..
Berber ve kahvehaneler gündemdeki birçok konunun konuşulduğu, tartışıldığı, yorumlandığı mekânların başında geliyor. Spordan siyasete, ticaretten aşka, dedikodudan iftiraya her çeşit konu var!..
Yeşilay, 5 Mart 1920 tarihinde merkezi İstanbul’da olmak üzere “Hilâl-i Ahdar” adıyla kurulmuştur.Yeşilay; sigara, alkollü içkiler, uyuşturucu maddeler, kumar ve teknoloji bağ..
 “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kısa adı “TYÇP”, halk arasında ise “İŞKUR elemanları” olarak bilinen işçi alımları, şehrimizde ciddi tartışma konusudur...
Sayın Bölge Valilerimiz;Batman Ahmet DENİZ,  Adıyaman Abdullah ERİN,  Ağrı Musa IŞIN,  Ardahan İbrahim ÖZEFE, Bitlis Ahmet ÇINAR, Bingöl Yavuz Selim KÖŞGER, Diyarbakır Hü..
Cumartesi buluşmalarımızın bu hafta ki konuğu Batman valisi sayın Ahmet Deniz’di.15 Temmuz hain darbe girişiminin arifesinde ataması yapılan ve gelir gelmez kendini olağan üstü halde bulan vali beyle,..
Günümüzde sıkça duyduğumuz iki kelimelik bir cümle…Teknoloji, İlim ve Fen geliştikçe dolandırmayı adet edinen zevat da boş durmuyor; kapsama alanlarını genişletip, yöntem..
Okulların açıldığı bu günlerde konu, ister istemez eğitim ve gençlik üzerine yoğunlaşıyor. Eğitim sistemi ile gençliğin sorunları arasında ciddi bir ilişki olduğunu biliyoruz.Şöyle..
Eğitim ve öğretimin yeni yılında eğitim sistemine dikkat çekmek istiyoruz.Hepimizin bildiği gibi eğitim davranış değişikliğini hedef alır.Söz konusu insan olunca da eğitimden maksat insanın varsa..
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=