Lütfen bekleyin..

"Gazete" hakkında yazılar

Ben bu şehre öylesine tutuldum ki, gözüm gibi baktım ve sevdim hep. Hiçbir zaman ihanet etmedim ona.Canım pahasına sahiplendim, savundumŞimdi bir süreliğine ayrılıyorum.Ben..
Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) seçimlerinin 7 Ekim 2017 tarihinde yapılacağını Osman Nasıroğlu’nun sosyal medya paylaşımı üzerine duyduk.BATSO seçimleri 4 yılda bir yapılmaktadır...
Susmak bir yerde olan biteni kabul etmek değil midir?Ben şahsen haksızlıklar, ahlaksızlıklar ve her türlü yanlışlar karşısında hiçbir zaman susmadım.Bedeli ne olursa olsun susmamda.Hala yazıy..
Bu ara yine dağınık ruh halim ve umutsuzluğum üstümde.Bunu her seferinde ilk his eden Batman Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hatice Türkan oluyor.“Fark eder etmez de bir şekil..
Anayasada öngörülen 18 maddenin değiştirilip değiştirilmemesini belirlemek için16 Nisan’da   sandık başına gideceğiz.“Evet” ve “Hayırcı”lar kadar en az % ..
Kar, yağdığı zaman biz Batmanlıların bu kadar çok mutlu olacağını bilseydi yaz-kış demeden hep yağardı.Pandalar kadar, karın yağmasına sevindi adeta.Yaş düzeyi düştü birden.Çocukl..
Henüz bir kaç günlük Başkan iken ilk gün yapmış olduğu resmi konuşmasıyla ABD seçmenini ve ABD'lilerin büyük bir kısmını karşısına almakla, yapmış olduğu talihsiz aç..
Yirmi yedi yıllık bir basın emekçisi olarak meslek ilkelerine uymaya son derce dikkat etmekteyim.Özelikle mesleğimizin ahlak kurallarına uyma noktasına çok dikkat etmekteyim. O yüzden..
Cazibe Merkezleri Yatırım Programları, ilk kez 4 Eylül 2016’da Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından Diyarbakır’da açıklandı.Kars, Van, Diyarbakır, Erzurum ve Elazığ merkezli olmak üzer..
01 Haziran 2014 tarihinde yayın hayatına başladığımız gün bu köşedeki ilk yazıda ilkelerimizi, kaygılarımızı, öngörülerimizi sıralamıştık.Bu sıralar gazete olarak okurlarımızdan eleştiriler a..
Yapılan son istatistiklere göre; dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde aileler tek kişiye inmiş durumdadır. Amerika’da tek kişilik aile oranı yüzde 26, Avrupa ülkelerinde ortalama y&uum..
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde 10 bine yakın medya mensubunun OHAL ile birlikte işsiz kaldığı bir zaman ve coğrafyada ne kadar kutlu olur bilemem ama…Dünyada 348 gazeteci tutuklu...
Değerli okur, okumakta olduğunuz gazeteler veya izlediğiniz görsel haberlerin sizlere ne emeklerle servis edildiğini, ne tür aşamalardan geçtiğini, ne zorluk ve mücadeleler sonunda hazırlandığını ne..
Darbe girişimi sonrasında, İçişleri Bakanlığı tarafından, Valilere talimat verildi…“Kentlerde Valiler, İlçelerde Kaymakamlar, ayda bir halkla toplantılar yapıp, sorun ve sıkıntılarını dinle..
Şu bir gerçektir toplum olarak siyasallaştıkça aynı paralelde katı bir biçimde kutuplaşıyoruz da.Bu kutuplaşma, toplumsal bir yarar sağlamaktansa birinin beyaz dediğine öbürünü..
Referandum seçim sonuçlarını etkileyecek en önemli faktörler 15 Temmuz hain FETÖ darbesi, Suriye’de ve ülke içindeki terör operasyonların toplumda yaratacağı etkiler ol..
Merhaba sevgili okurlar…Başkanlığını yürüttüğüm Çalışan Gazeteciler Derneği olarak bir kampanya başlattık.“Her eve ve işyerine 1 yerel gazete”Yerel gazetelere abo..
Batman Sonsöz Gazetesinde bana ayrılan bu köşede ilk defa “Kıymetlenen Muhtarlar Öneriler” başlıklı yazımdan dolayı ciddi manada olumlu ve olumsuz tepkiler aldım.Tabi her yazdığımız yazıdan..
Havalar gittikçe soğumaya başladı.Termometreler geceler hep eksi (-) derecede.Bu soğuk kış geceleri birileri için daha da soğuk ve zor geçiyor.Bu da yoksul kesimdir.Yokluk havadaki so..
“Ekonomi dibe vurdu” Diyorlar ama daha dibi bulmadık bence.Her gün bir önceki günün dibini kazıyor.Birileri toplumun yaralarını kaşıdıkça ekonomi de dibi kazıyor.“..
Yıl içinde özel hafta ve günlerimiz var. Bazen bir basın açıklaması bazen de 2 saatlik etkinlik ile kutlar, sonraki yıl aynı tarihe kadar arşivleriz!Ülke olarak böyle bir huya sahibi..
Tamam, anlaşıldı: FETÖ terör örgütüyle mutlaka uğraşılmalı, her kurumdan mutlaka temizlenmeli, yargılanmalılar zira çok büyük tahribat ve zararlar verdiler.Bu darbe girişimi ..
Batman Sonsöz’ün o meşhur Cumartesi Buluşmalarını bilmeyeniniz yoktur artık.Özel konuk ve konularla Batman’da gündem oluşturan, ülke gündemini yakından takip eden ve vatandaş..
Yaklaşık altı ay önce göreve başlayan Batman Valisi Ahmet Deniz, basın kuruluşları ile özel röportajlara kapalı olduğu için, Gazetemizin Sahibi ve Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Erc..
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=