Lütfen bekleyin..

"Gazete" hakkında yazılar

Yirmi yedi yıllık bir basın emekçisi olarak meslek ilkelerine uymaya son derce dikkat etmekteyim.Özelikle mesleğimizin ahlak kurallarına uyma noktasına çok dikkat etmekteyim. O yüzden..
Cazibe Merkezleri Yatırım Programları, ilk kez 4 Eylül 2016’da Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından Diyarbakır’da açıklandı.Kars, Van, Diyarbakır, Erzurum ve Elazığ merkezli olmak üzer..
01 Haziran 2014 tarihinde yayın hayatına başladığımız gün bu köşedeki ilk yazıda ilkelerimizi, kaygılarımızı, öngörülerimizi sıralamıştık.Bu sıralar gazete olarak okurlarımızdan eleştiriler a..
Yapılan son istatistiklere göre; dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde aileler tek kişiye inmiş durumdadır. Amerika’da tek kişilik aile oranı yüzde 26, Avrupa ülkelerinde ortalama y&uum..
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde 10 bine yakın medya mensubunun OHAL ile birlikte işsiz kaldığı bir zaman ve coğrafyada ne kadar kutlu olur bilemem ama…Dünyada 348 gazeteci tutuklu...
Değerli okur, okumakta olduğunuz gazeteler veya izlediğiniz görsel haberlerin sizlere ne emeklerle servis edildiğini, ne tür aşamalardan geçtiğini, ne zorluk ve mücadeleler sonunda hazırlandığını ne..
Darbe girişimi sonrasında, İçişleri Bakanlığı tarafından, Valilere talimat verildi…“Kentlerde Valiler, İlçelerde Kaymakamlar, ayda bir halkla toplantılar yapıp, sorun ve sıkıntılarını dinle..
Şu bir gerçektir toplum olarak siyasallaştıkça aynı paralelde katı bir biçimde kutuplaşıyoruz da.Bu kutuplaşma, toplumsal bir yarar sağlamaktansa birinin beyaz dediğine öbürünü..
Referandum seçim sonuçlarını etkileyecek en önemli faktörler 15 Temmuz hain FETÖ darbesi, Suriye’de ve ülke içindeki terör operasyonların toplumda yaratacağı etkiler ol..
Merhaba sevgili okurlar…Başkanlığını yürüttüğüm Çalışan Gazeteciler Derneği olarak bir kampanya başlattık.“Her eve ve işyerine 1 yerel gazete”Yerel gazetelere abo..
Batman Sonsöz Gazetesinde bana ayrılan bu köşede ilk defa “Kıymetlenen Muhtarlar Öneriler” başlıklı yazımdan dolayı ciddi manada olumlu ve olumsuz tepkiler aldım.Tabi her yazdığımız yazıdan..
Havalar gittikçe soğumaya başladı.Termometreler geceler hep eksi (-) derecede.Bu soğuk kış geceleri birileri için daha da soğuk ve zor geçiyor.Bu da yoksul kesimdir.Yokluk havadaki so..
“Ekonomi dibe vurdu” Diyorlar ama daha dibi bulmadık bence.Her gün bir önceki günün dibini kazıyor.Birileri toplumun yaralarını kaşıdıkça ekonomi de dibi kazıyor.“..
Yıl içinde özel hafta ve günlerimiz var. Bazen bir basın açıklaması bazen de 2 saatlik etkinlik ile kutlar, sonraki yıl aynı tarihe kadar arşivleriz!Ülke olarak böyle bir huya sahibi..
Tamam, anlaşıldı: FETÖ terör örgütüyle mutlaka uğraşılmalı, her kurumdan mutlaka temizlenmeli, yargılanmalılar zira çok büyük tahribat ve zararlar verdiler.Bu darbe girişimi ..
Batman Sonsöz’ün o meşhur Cumartesi Buluşmalarını bilmeyeniniz yoktur artık.Özel konuk ve konularla Batman’da gündem oluşturan, ülke gündemini yakından takip eden ve vatandaş..
Yaklaşık altı ay önce göreve başlayan Batman Valisi Ahmet Deniz, basın kuruluşları ile özel röportajlara kapalı olduğu için, Gazetemizin Sahibi ve Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Erc..
Gazetemizin geleneksel “Cumartesi Buluşmaları” Programının bu haftaki konuğu Batman Valisi Ahmet Deniz’di. Gazete çalışanlarımızın yanı sıra Çalışan Gazeteciler Derneği Üyele..
Basın ve medya temsilcileri arasında dayanışma ve birliktelik yok mu?Var…Bunu başarabilen bir çatı örgütünden bahsedeceğim bugün size.Türkiye’de 20 bin gazeteci, 9..
Yaşamım boyunca korkmadan, cesurca hayatın içinde oldum hep.Bu yüzden dünyada, bilhassa yaşadığımız bu zorlu coğrafyada, en zor olan şeyleri,Barış savunuculuğu,İlkeli gazetecilik,İnsan ha..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=