Lütfen bekleyin..

"Okul" hakkında yazılar

Yeşil alan fukarası olan şehrimizde bir yeşil alan daha yok olma tehlikesi ile karşı karşıya…Batman-Hasankeyf yolunun 5.’inci kilometresinde, 75. Yıl Gazi YİBO’nun bahçesindeki yüzlerce..
Her şehrin simgeleri vardır.Bazen bir cami, bazen bir sinema salonu, bazen bir okul binası, bir simge…Rastlarsınız böyle yapılara…O simgeler, o şehrin tarihinin canlı tanıklarıdır. O şehrin..
Batman nüfusunun neredeyse yarısı öğrencidir.Kimisi üniversitede, kimisi de orta öğrenimde okuyor.Çoğunluğu ise ilkokul, ortaokul ve lise de öğrencidir.Ben bu yazımda öğre..
Önemli bir göreve atanan adam annesine gider. Nasihat ister. Annesinin cevabı çok kısadır; “oğlum, biz sana helal lokma yedirdik. Sana örnek olmaya çalıştık. Bundan sonrası sana kalmış...
Tüm yurdun ortak bir sorunu oldu.Neredeyse Kürt sorunu ile yarışacak seviyeye geldi…Sadece kendilerinin değil, ailelerinin de en büyük derdi oldu “atanamama sorunu”&ldqu..
Birkaç gün önce Toki Dumlupınar İlkokulunda bir öğrencinin, öğretmeni tarafından dövüldüğü haberi yerel basın üzerinden ulusal basına da yansıyınca, bir türlü..
Eğitimde başarının en büyük etkilerden biri, okul yönetimi ve öğretmenlerin tutumudur.Yani eğitimde şayet şehir olarak 84 il arasından, sürekli dipteki iller arasında yer alıyorsak bir sebep ..
İlham perileri tarafından terk edilen ve DEDAŞ tarafından elektrikleri sık sık kesilen bir yazar olarak köşemi epey ihmal ettiğimin farkındayım.Oysa yazacak çok fazla da konu birikti.Başlığından da an..
Okula yeni başlayan çocuklara öğretmenlerin ilk verdiği temel eğitimlerden biri “temizlik ve hijyen eğitimidir ”Bu kapsamda öğretmenler, öğrencilerine “sevgili öğrenciler ..
Hastalığımız bahis…15’den 65’e herkesi kendine çeken, kısa yoldan para kazanma umudu haline gelen, heyecanlı ve zevkli gibi görülen ama birçok aileyi maddi ve manevi yıkan, ..
Hafta sonu Batman Valisi Ahmet Deniz’i ağırladık. Batman Valisi önceki Valilere oranla halkın içinde yer almaya çalışan bir Vali olarak gözükmektedir.Genelde Valiler, bürokrat ..
Günümüzde sıkça duyduğumuz iki kelimelik bir cümle…Teknoloji, İlim ve Fen geliştikçe dolandırmayı adet edinen zevat da boş durmuyor; kapsama alanlarını genişletip, yöntem..
İlkokuldan tutun üniversiteyi bitirinceye dek milletimizin karakteristik yapısını hep şöyle bilirdim;Mert, mutfağı zengin oldukça yardım sever, namuslu bir millet Türk milleti…Kü..
Her yeni eğitim-öğretim yılını değerlendirmek, bazı konulara dikkat çekmek gazeteciler için klasik konulardan biridir.Ben de buna uyarak bugünkü konumu buna ayırdım.Uzun, sıcak, harek..
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=