Lütfen bekleyin..

"Recep Kavuş" hakkında yazılar

Peşinen söyleyeyim ne yazsam yetersiz kalacak kelimeler çünkü çok zor olacak benim için bu konuya değinmek.Daha başlarken ne yazsam yetersiz kalacak bir zor yazı olacak bu.&Cce..
Ben bu şehre öylesine tutuldum ki, gözüm gibi baktım ve sevdim hep. Hiçbir zaman ihanet etmedim ona.Canım pahasına sahiplendim, savundumŞimdi bir süreliğine ayrılıyorum.Ben..
Yeşil alan fukarası olan şehrimizde bir yeşil alan daha yok olma tehlikesi ile karşı karşıya…Batman-Hasankeyf yolunun 5.’inci kilometresinde, 75. Yıl Gazi YİBO’nun bahçesindeki yüzlerce..
16 Nisan Pazar günü Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri yapılacak.Yeteri kadar neden evet, neden hayır denilmesi gerektiği yeteri kadar konuşuldu tartışıldı sanırım.Diğer bir d..
Bu hafta içerisinde internette gezinirken Hasankeyf ile ilgili bir haber dikkatimi çekti.Yüzlerce ilkokul ve ortaokul öğrencisi Dicle Nehri kenarında Hasankeyf’e yüzlerini çe..
16 Nisan’da Referanduma sunulan 18 maddelik anayasa değişikliğini oylamak için sandık başına gideceğiz.Bu değişiklikle anayasada ve ülke yönetiminde geleceğimiz ile ilgili neler değişeceği nokt..
Batman’da son 15 yıldır seçimlerde ezeli rekabet içerisinde olan iki parti HDP ve AK Parti, seçim lokallerini açtı.Biri 16 Nisan’da anayasadaki değişiklikler için yapıla..
Bu ara yine dağınık ruh halim ve umutsuzluğum üstümde.Bunu her seferinde ilk his eden Batman Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hatice Türkan oluyor.“Fark eder etmez de bir şekil..
Batman nüfusunun neredeyse yarısı öğrencidir.Kimisi üniversitede, kimisi de orta öğrenimde okuyor.Çoğunluğu ise ilkokul, ortaokul ve lise de öğrencidir.Ben bu yazımda öğre..
Bahar mevsiminin tüm yönleri ile bize yüzünü gösterdiği günlerden geçiyoruz.Bazen güneş yüzünü gösterince sanırsın ki yazdan bir gün yaşıyorsun...
Milli görüş, yarım asırdan fazladır kurulmuş muhafazakâr bir harekettir.1960’lı yıllarda Mili Nizam Partisi, 1980’lerde  Selamet Partisi olarak yola çıkan, ardından Refah Parti..
1991 yılında Batmana organize sanayi yapılması için yatırım programına alındığında ben yeni gazeteciliğe başlamış çaylak bir muhabirdim.İlk organize sanayi gündeme geldiğinde Batman’ı gelişmi..
Batman’da maşallah herkes ağa ve komparatörce bir yaşam sürüyor.Bu ağalık nereden kanına bulaşmış anlamadım.Hanım ağa, bey ve ağalardan geçilmiyor.Eskiden Gercüş İlçesi..
Sezon başından bu yana, bir hafta sonu Petrolspor'un maçına gitmeyi planlıyordum.Geçen Pazar gününe nasip oldu maça gidişim.Geçmişte Batman Belediyespor’da ü&c..
Ufukların en güzeli, barışın simgesidir, güvercin.Bu yüzden güvercin dokunulmazdır şehrimizde.En azından öyle biliyor ve inanıyorduk şimdiye değin.Ama umutlarımız gibi güvercinle..
Ben ve bütün kardeşlerim ve beklide hemen hemen bütün yaşıtlarımızı annelerimiz bir köy veya mahalle ebesi ile evde doğurmuştur.Şimdi ise neredeyse evde doğum hemen hemen yok denecek kadar az..
15 Temmuz karanlık darbe girişiminin, ülkede birçok plan, program ve hesabı yerle bir ettiği aşikârdır.Bu hain darbenin izleri uzun süre yaşamımızdan silinmeyecektir elbette.Mesela darbe gi..
İçme suyu tüketiminde Batmanlılar genelde ambalajlanmış sular tercih ediyor.Yani diğer bir deyimi ile şebeke suyu yerine “hazır su” daha çok tüketiliyor şehrimizde.Oysa haftanı..
TP (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) Batmanda özelleştirme ve küçültme için her gün yeni bir alan seçiyor.TP 2000’li yıllara kadar çok güçl&u..
Kar, yağdığı zaman biz Batmanlıların bu kadar çok mutlu olacağını bilseydi yaz-kış demeden hep yağardı.Pandalar kadar, karın yağmasına sevindi adeta.Yaş düzeyi düştü birden.Çocukl..
Toplumumuzdaki dayanışmanın en önemli örneklerinden biri, taziye esnasındaki yardımlaşma ve ilgidir.Taziyelere gösterilen yoğun ilgi ve taziye sürecinde yası olan ailenin yükünü haf..
Ekonomik ve sosyal anlamda yapılan istatistik ve araştırmalar, keşke sigara gibi kötü bağımlılıklarla ilgili de yapılsaydı.Eminim ki bir araştırma yapılsa dünyada tütün mamullerinin en &ccedi..
Toplumun ortak hastalıklardan biri, kuşkusuz ki israftır.İsrafçılar, israf etmeyen ve tutumlu davrananları da cimri ve pintilikle suçluyor.İsraf edene ise “mert, cömert” denilmekted..
Yirmi yedi yıllık bir basın emekçisi olarak meslek ilkelerine uymaya son derce dikkat etmekteyim.Özelikle mesleğimizin ahlak kurallarına uyma noktasına çok dikkat etmekteyim. O yüzden..
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=