Lütfen bekleyin..

"Recep kavuş" hakkında yazılar

Bir ömür tüketiyoruz, keşke ve belkiler arasında.Umutlarımız ve geleceğimiz hiç sevmediğimiz bu iki kelime arasına sıkışmış.Hayal kırıklılıkları, pişmanlıklar ve yaptığımız hataların sonunda..
Kentimizde sayıları 30’u aşan taziye evlerindeki uygulamalarla ilgili son günlerde sosyal medya ve yazılı basında bir takım iddialar yer alıyor.Önce bu iddialar nelerdir ona bakalım;Yası olan aile..
01 Haziran 2014 tarihinde yayın hayatına başladığımız gün bu köşedeki ilk yazıda ilkelerimizi, kaygılarımızı, öngörülerimizi sıralamıştık.Bu sıralar gazete olarak okurlarımızdan eleştiriler a..
Yeni yıl dolayısı ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) her yıl açıkladığı kişi başına düşen gelir ortalamasını bu yıl iller düzeyinde ilk kez açıkladı.Bu sayede Batman’ın 84 il..
Daha çok yerel sorunlarımıza odaklanalım, bu konuda yazılar yazalım diyoruz bir süredir.Yerele dair söylediklerimizin ve yazdıklarımızın bir faydası oluyor mu, bilemiyorum?Ama sorumlu yurttaşlık ..
Geçen hafta sonu Antalya’dan uçakla Diyarbakır Havaalanına gelecek olan bir misafirimi karşılamak için yaptığım seyahat esnasında edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşacağım.Daha doğrusu bu..
Ulaşım ağları bir şehrin ticaretini, turizmini etkiler, dolaysı ile sosyal ve ekonomik açıdan çok önemli bir faktördür.Şehrimizin deniz ulaşımı hariç bütün ulaşım ağları ..
Askerlik vazifesi dışında ömrümde hiçbir silaha elimi bile sürmedim.Hiçbir zaman en basit ateşleyici bir silahım olmadı çok şükür.Her silah bana ölümü ..
Hemen hemen her senenin son gününde özelikle ajans muhabirleri geceyi hastanelerde geçiriyor.Bunun nedeni, yeni yılın ilk doğacak bebeğini haber yapmak.Her senenin klasik haberi neredeyse ye..
Eğitimde başarının en büyük etkilerden biri, okul yönetimi ve öğretmenlerin tutumudur.Yani eğitimde şayet şehir olarak 84 il arasından, sürekli dipteki iller arasında yer alıyorsak bir sebep ..
Şehrimizde devam eden önemli projelerden biri, kamulaştırma engellinden ötürü uzun süredir tamamlanamıyor.Transit araçlar için hayati öneme sahip Batman şehir içi yo..
Şu bir gerçektir toplum olarak siyasallaştıkça aynı paralelde katı bir biçimde kutuplaşıyoruz da.Bu kutuplaşma, toplumsal bir yarar sağlamaktansa birinin beyaz dediğine öbürünü..
Bin bir uğursuzluk sonunda kanlı ve acılı bir şekilde 2016’ya veda ederken geleceğe dair az da olsa yine de umutluydum.Tarumar olan umutlardan geriye bir şey kalmadığından hayalleri umuda dönüştü..
Bu köşemin yanı sıra bana ait sosyal medya hesaplarımda da zaman zaman düşüncelerimi, tepkilerimi, üzüntülerimi yazıya döküyorum.Geçenlerde sosyal medya hesabımda 2016 y..
Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte her okulda hafta sonu kursları düzenlenerek bu açık giderilmeye çalışılıyor.Öğrencileri bilgi açısından yetiştirme ve destekleme amacıyla aç..
Batman Sonsöz Gazetesinde bana ayrılan bu köşede ilk defa “Kıymetlenen Muhtarlar Öneriler” başlıklı yazımdan dolayı ciddi manada olumlu ve olumsuz tepkiler aldım.Tabi her yazdığımız yazıdan..
Geçenlerde bir haber sitesinin anketi dikkatimi çekti.Ankette Batmanla ilgili dört önemli soru soruluyordu.Bunlardan biri de işsizlikti.Ankete katılanların yarısı Batman’ın en &o..
Havalar gittikçe soğumaya başladı.Termometreler geceler hep eksi (-) derecede.Bu soğuk kış geceleri birileri için daha da soğuk ve zor geçiyor.Bu da yoksul kesimdir.Yokluk havadaki so..
Eko sistemin bu denli bozulmadığı 20 yıl öncesine kadar köylerimizin hemen hemen hepsi sularını cazibeli akan çeşme ve pınarlardan karşılıyordu.Şimdi ise diyebilirim ilimiz genelinde bulunan 279 k&ou..
Bugünkü konuyu siz değerli okuyucularımızdan gelen maillere ayırdım. İtiraf etmek isterim ki, gündemi bizden daha dikkatli takip ediyor ve sorunlara farklı yaklaşımlar sergiliyorsunuz.Önemli konul..
Normal şartlarda bu yıl Ekim veya en geç Kasımda yapılması gereken Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) seçimleri muhtemelen önümüzdeki 3–4 ay içerisinde yapılacak.Henü..
Okula yeni başlayan çocuklara öğretmenlerin ilk verdiği temel eğitimlerden biri “temizlik ve hijyen eğitimidir ”Bu kapsamda öğretmenler, öğrencilerine “sevgili öğrenciler ..
Yaşadığımız bu olağanüstü dönem, çok hassas geçiş dönemidir.Bu tür durumlar yaşamda karşılaşabileceğimiz en kırılgan durumlardır.Hata, hatalara…Hatalar ise bü..
Kırsalda da şehirde de ağaçlardan oluşan yeteri kadar bir yeşil alanımız yok.Ne doğru dürüst bir mesire yeri ne de gerçek ormanlık alanlarımız mevcut.Var olan yeşil alanlarımızın önem..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=