Lütfen bekleyin..

"Yazar" hakkında yazılar

Peşinen söyleyeyim ne yazsam yetersiz kalacak kelimeler çünkü çok zor olacak benim için bu konuya değinmek.Daha başlarken ne yazsam yetersiz kalacak bir zor yazı olacak bu.&Cce..
Tercihler tamamlandı, herkes en çok istediği, mutlu olacağı bölümleri isteğine göre sıraladı ya da puanına göre sıralamalar yaptı.Sonuç ne olursa olsun artık karşınızda yepyeni bir k..
Ben bu şehre öylesine tutuldum ki, gözüm gibi baktım ve sevdim hep. Hiçbir zaman ihanet etmedim ona.Canım pahasına sahiplendim, savundumŞimdi bir süreliğine ayrılıyorum.Ben..
Şu manzaraya katılıyor musunuz?İktidarın yeni projeler gayretleri sürüyor.Muhalefet, iktidara karşı bile kendi arasında ittifak halinde değil.İktidar muhalefet kavgası gittikçe kızışıyor...
Yaklaşık 6 yıldır kurduğumuz fotoğraf derneği Pan Amatör Fotoğraf Sanatçıları Derneği olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteklediği “Hayat Çekilmeye Değer” adlı projemiz ka..
Mardin’e giden nerdeyse herkesin tanık olduğu bu emektar hayvanlar, Mardin Belediyesinin demir başları arasında. Nedenine gelince; Mardin’in dar ve sık sokaklarının olması, kamyonet ve çöp toplama..
Bugünkü yazımızın konusu bir uyarı...İhbar olarak da ifade edebiliriz.Mevzu Sason ilçesindeki binalar.Son yıllarda Sason ilçesinde 15 kat’a ulaşan binalar yapılıyor.Yapı izni..
Bir sahil kasabasında, belki Ege’de, belki Akdeniz’de, havluyu omzuna atıp kimseye hesap vermeden, giriş parası ödemeden denize girecek bir yerin kalmamışsa fakirsin.Fakir kalacaksın.Oturduğun ma..
AK Parti’de köklü değişim olması kaçınılmazdır.2019 seçimi öncesi yeni yüzler ile farklı bir imaj oluşturma çabası hakim bırakılmamalıdır.AK Parti, vizyonunu gen&cce..
Başkan olmayan yok Batman’da.En kalabalık caddede durun ve başkan diye seslenin bakın bakalım kaç kişi dönüp bakıyor o zaman ne demek istediğimi anlarsınız.Hatta o kadar ki siz başkan diye ..
Bazen kavuşmalar ayrılıkla başlar!10 Ağustos Perşembe günü telefonum çaldı. Numara yabancıydı. Karşıdan gelen seste…Ben Hasan Yağcıoğlu dedi.O an heyecanlandım. Çünkü ..
Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) seçimlerinin 7 Ekim 2017 tarihinde yapılacağını Osman Nasıroğlu’nun sosyal medya paylaşımı üzerine duyduk.BATSO seçimleri 4 yılda bir yapılmaktadır...
Her şehrin simgeleri vardır.Bazen bir cami, bazen bir sinema salonu, bazen bir okul binası, bir simge…Rastlarsınız böyle yapılara…O simgeler, o şehrin tarihinin canlı tanıklarıdır. O şehrin..
Uçak biletlerinden bahsediyorum. Batmanlılar olarak pahalı uçuyoruz. Haftalardır gündeme gelen bir konu ama halen çözüme kavuşmuş değil. Diyarbakır’a göre daha paha..
Batman’da büyük ve küçük, 100’e yakın sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluş bulunmaktadır.Ancak buna rağmen hastalara yeteri kadar cevap olamıyorlar.Hangi özel kamu has..
Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonunda kovboy Trump ile adeta düello yapacak duruma geldi.Defalarca “dansöz ABD” tabirini yazılarımda kullanmıştım.Ancak utanç da duymuyor değildim bu ..
Gazetemizin Yazarlarından Sedat Eriş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere kaleme aldığı ve 16 Nisan Halk Oylamasının sonuçlarını irdelediği “Referandumun Sonuç Ha..
Peşinen söyleyeyim bu yazıyı Petrolspor’un son 3 yıldır hiçbir maçını izlememiş biri olarak yazıyorum.Oysa 2012 yılına kadar Batman’da yapılan hiçbir profesyonel futbol maç..
Batmanlılar olarak ilk kez bizlere, sağlık hizmetleri ile ilgili fikrimiz soruldu.Sağlık Bakanlığı ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin ortaklaşa düzenlemiş oldukları “Türkiye’de Vatandaşlar..
Petrol, dünya siyasetine yön veren en önemli faktörlerden biridir.Ekonomi, strateji ve savaş bilimlerinin en belirleyici etkeni konumundadır.Yakın zamandaki bütün büyük sav..
İçinde bulunduğumuz çağa “çakallar devri” dersem abartmış olur muyum?Süper güçler (!), yahut uygar (!) Devletler, insan hakları, çocuk hakları gibi laf edebiya..
Okula yeni başlayan çocuklara öğretmenlerin ilk verdiği temel eğitimlerden biri “temizlik ve hijyen eğitimidir ”Bu kapsamda öğretmenler, öğrencilerine “sevgili öğrenciler ..
ABD Başkanlık seçimleri nihayet sonuçlandı.Tüm dünya, ABD seçimlerini kimin kazanacağını merak ediyordu.Özellikle medya, seçim kendi ülkelerinde yapılıyormuş gibi t..
Yıl içinde özel hafta ve günlerimiz var. Bazen bir basın açıklaması bazen de 2 saatlik etkinlik ile kutlar, sonraki yıl aynı tarihe kadar arşivleriz!Ülke olarak böyle bir huya sahibi..
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=