Lütfen bekleyin..

"ekonomi" hakkında yazılar

Cumhuriyet döneminden an itibariyle yapılan en son genel ve yerel seçimlere kadar meydanlara çıkıp gözlerinizin içine baka-baka sizlere her tür yalanları söyleyen bu siyasiler yah..
 Bu sene kış çetin geçiyor. Yurdun dört bir yanı karla kaplı. Bizler sıcak işyerlerimizde ve evlerimizde sıcak mekânlarda oturuyor dolayısıyla soğuk havanın etkisini hissetmiyoruz.Ancak ..
Ekonomik ve sosyal anlamda yapılan istatistik ve araştırmalar, keşke sigara gibi kötü bağımlılıklarla ilgili de yapılsaydı.Eminim ki bir araştırma yapılsa dünyada tütün mamullerinin en &ccedi..
Bu milletin parlamentosunun başına gelmeyen kalmadı.Zaman zaman bağırıp çağrışımlar, haykırmalar, hakaretler ve gerektiğinde yumruklaşmalar oldu, 2016 yılının Temmuz’unda kâinatın imamı pardon kain..
20 yıllık bir edebiyat öğretmeni.Biri kızı15, diğeri yeğeni 13 yaşında, girecekleri sınavda okuyacakları okulları tercih etmeden önce İstanbul’da iki okulu ziyaret etmek isteyince. Robert Koleji ve &U..
Ana muhalefet partisi, bağıran ve argo dil kullanan bir parti görünümü vermemeli.Böylesi davranış ve eylemler ancak çaresizlik ve bilgisizlik imajı verir. Veriyor da nitekim.Bir k&..
Yeni yıl dolayısı ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) her yıl açıkladığı kişi başına düşen gelir ortalamasını bu yıl iller düzeyinde ilk kez açıkladı.Bu sayede Batman’ın 84 il..
Değerli Okurum,Dünkü makalemde halkın bilinçaltındaki soruları sıralamış ve tüm sorulara cevap bulmak istiyorsak en temel soruyu sorarak analizimize devam edeceğimi söylemiştim.Sorduğum..
2016 yılı da mazideki yerini aldı.Cumartesi gecesi 2016 yılını uğurladık ama zihnimizde ve yüreğimizde bıraktığı derin izler, uzun yıllar unutulmayacak.Türkiye’nin yaşadığı en zor yıllardan biriyd..
2017 Yılına girmeden önce ülkemizdeki Anayasa değişimiyle birlikte olası rejim değişikliğine yol açacak referandum öncesi Batman Sonsöz okurları için kendi çapımda yaptığım saha &..
Bu köşemin yanı sıra bana ait sosyal medya hesaplarımda da zaman zaman düşüncelerimi, tepkilerimi, üzüntülerimi yazıya döküyorum.Geçenlerde sosyal medya hesabımda 2016 y..
Referandum seçiminde seçmen sandığa gitmekte isteksiz. Bu duygu, seçime katılımı düşürebilir demiştik.Katılımı düşüren etmenlere bakmaya devam edelim;Siyasetimizin gü..
İşte kişisel gelişim kitaplarından pozitif düşünce ile ilgili kısa birkaç satır: “Düşünce çok etkili bir güçtür. Eğer kişiler her günkü düşünce..
 “Dünya beşten büyüktür!” desek bile gerçekte Dünya hükümranların egemenliği altına girmiştir.Burada egemenlerin Dünyayı paylaşma arzu ve çabalar..
“Ekonomi dibe vurdu” Diyorlar ama daha dibi bulmadık bence.Her gün bir önceki günün dibini kazıyor.Birileri toplumun yaralarını kaşıdıkça ekonomi de dibi kazıyor.“..
Petrol, dünya siyasetine yön veren en önemli faktörlerden biridir.Ekonomi, strateji ve savaş bilimlerinin en belirleyici etkeni konumundadır.Yakın zamandaki bütün büyük sav..
Normal şartlarda bu yıl Ekim veya en geç Kasımda yapılması gereken Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) seçimleri muhtemelen önümüzdeki 3–4 ay içerisinde yapılacak.Henü..
İçinde bulunduğumuz çağa “çakallar devri” dersem abartmış olur muyum?Süper güçler (!), yahut uygar (!) Devletler, insan hakları, çocuk hakları gibi laf edebiya..
Batman Sonsöz Gazetesinin sevgili okurları, bugüne değin hep siyasi ve ülkenin toplumsal gündemini oluşturan konularla alakalı sizlere hitap ettim.Bugün değişik bir konuyu, hepimizin yaşamını..
Sayın Bölge Valilerimiz;Batman Ahmet DENİZ,  Adıyaman Abdullah ERİN,  Ağrı Musa IŞIN,  Ardahan İbrahim ÖZEFE, Bitlis Ahmet ÇINAR, Bingöl Yavuz Selim KÖŞGER, Diyarbakır Hü..
Askerlerimiz Suriye’ye girdi. Sınırlarımızı koruma-kollama ve güvenliğimizin bekası açısından.Ancak o ülkelere girmeyen ülke kalmadı.ABD’den tutun AB ülkelerinin hemen, heme..
Bileceksiniz ve hatırlayacaksınız, bir zamanlar hatta oldukça yakın geçmiş yıllarda bir batı hayranlığı, bir Amerika aşkı vardı.Filmleri, müziği, modası hep bu batı tarzı idi, dünya, bu akımla..
Batmanda şu anda en çok istihdamın olduğu alan tekstildir.Bu gelişme işsizliğin önlenmesi ve Ekonomi açısından önemli bir gelişmedir.Tekstil atölyelerinde kaç kişinin ça..
Sosyal ve ekonomik çöküntünün yaşandığı bölge illerine son dönemlerin en kapsamlı yatırım ve destek programı için düğmeye basıldı.Başbakan Binali Yıldırım, müjdey..
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=