Lütfen bekleyin..

"makale" hakkında yazılar

Başta belirtelim ki, günlük hayatımızla ilgili ailede iyi örnekler göremeyen çocukların akıbeti meçhuldür.Yaş iken iyi şekil verilemeyen hamura, daha sonra sertleşince şekil ver..
Petrolspor adına sıkıntılı, stresli ve şansız bir ilk yarı nihayet sonra erdi.Lige bazı mevkilere yapılamayan transferlerden dolayı sönük başlayan Petrolspor, sonrasında deplasmanlarda başarılı grafik &cced..
Peşinen söyleyeyim bu yazıyı Petrolspor’un son 3 yıldır hiçbir maçını izlememiş biri olarak yazıyorum.Oysa 2012 yılına kadar Batman’da yapılan hiçbir profesyonel futbol maç..
Okula yeni başlayan çocuklara öğretmenlerin ilk verdiği temel eğitimlerden biri “temizlik ve hijyen eğitimidir ”Bu kapsamda öğretmenler, öğrencilerine “sevgili öğrenciler ..
Gazeteden arıyorlar…“Durum değerlendirmesi nedeniyle toplantı var, mutlaka katılmalısınız” diye iletiyorlar.Zamanlama ve çağrı şekline bakılırsa kritik bir toplantı.Anlaşılan “..
Berber ve kahvehaneler gündemdeki birçok konunun konuşulduğu, tartışıldığı, yorumlandığı mekânların başında geliyor. Spordan siyasete, ticaretten aşka, dedikodudan iftiraya her çeşit konu var!..
Yeşilay, 5 Mart 1920 tarihinde merkezi İstanbul’da olmak üzere “Hilâl-i Ahdar” adıyla kurulmuştur.Yeşilay; sigara, alkollü içkiler, uyuşturucu maddeler, kumar ve teknoloji bağ..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerdeki gerilim kokan sert üslubuyla, insanları sokağa davetiyle siyasi manada iktidar partisi Ak Partiye adeta rest diyor.Kılıçdaroğlu gittik&cced..
Toplum olarak içinde farklılıkları barındıran toplumuz.Bunun yararlı mı, zararlı mı olduğu, kişinin bakışına göre değişebilir.Yasakçı ve tekçi zihniyetler, kendilerinden başka hiç..
Basın ve medya temsilcileri arasında dayanışma ve birliktelik yok mu?Var…Bunu başarabilen bir çatı örgütünden bahsedeceğim bugün size.Türkiye’de 20 bin gazeteci, 9..
Başkanlık Sisteminin Türkiye için önemini önceki yazılarımda yazmıştım.Her şeyden önce Başkanlık Türkiye’nin istikrarı için çok önemlidir.Cumhurbaşkanı Rec..
İki polisi gece uyurken yatağında öldürmek, askeri personeli sivil alanda, alışveriş yaparken, çocuklarının yanında öldürmek, canlı bombaları çarşı pazarda sivillerin içinde patla..
 “15 Temmuz darbesinin başarısız olmasına üzüldüm. Erdoğan’sız bir dünya istiyorum”Bu sözler batı ülkesinin şeref yoksunu bir siyasetçisine ait.Hollanda..
Bu çilekeş şehirde yaşayan nüfusun büyük çoğunluğuna “nerelisin?” diye sorulduğunda mutlaka Batman dışında bir şehirli olduğunu söyler.En çok “Siirtliyim, Ma..
Geçtiğimiz haftalarda Petrolspor ve Başkan Aydın Gülmez ile alakalı bir makale yazmıştım. Geçen sene Petrolspor’un tüm yükünü çeken, maddi ve manevi olarak her şeyini P..
İşsizlikte birinci,Kalkınmanın gelişmesi açısından sonuncu,Hava kirliliğinde birinci,Turizm girdilerinde sonuncu,Kaçak elektrik kullanımında (ki buna inanmayan biriyim) şehir olarak  bi..
Batman, Türkiye’nin en ucuz suyunu tüketiyor, bir açıdan bu iyi bir şey.Çünkü Batman’da nüfusun büyük bölümü işsiz veya ekonomik sıkıntılar ..
Allah’ın emirleri kati ve kesindir.Değişmez, değiştirilemez.Değiştirmek isteyenlerin amaçlarına ulaşmaları da mümkün değildir.Kuran-ı Kerim aracılığıyla ve Peygamber efendimizin sü..
İstanbul Galatasaray Meydanında “Cumartesi Anneleri”Diyarbakır Koşuyolu Parkı’nda “Benim Annem Cumartesi”Batman’da “Kayıplar Bulunsun, Failler Yargılansın”Bunun..
Batman’da hem kısa mesafeli şehirlerarası hem de şehri içi ulaşımda ciddi manada sorun ve problemler var.Bu problemlerin çözümüne ilişkin ne yazık ki bu güne kadar ciddi manada..
Kayyum mu kayyım mı, kıyım mı neyse artık, kimsenin arzulamadığı, oyunun kurallarının bozulduğu çiğnendiği, antidemokratik bir hali bari pozitif yönde değerlendirelim.Dün gazetelerin bir kısmında Ata..
Okulların açıldığı bu hafta aklıma ilkokul sıraları geldi.Yıllar geçtikçe hatıralar daha bir siliniyor hatırlamakta zorlanıyor insan. Ben normalde unutkan bir insanım zamanda unutkanlığı tetikliy..
Eğitim ve öğretimin yeni yılında eğitim sistemine dikkat çekmek istiyoruz.Hepimizin bildiği gibi eğitim davranış değişikliğini hedef alır.Söz konusu insan olunca da eğitimden maksat insanın varsa..
Hızla gelişen teknoloji karşısında insanlar kendi egolarını tatmin etmek, yaşamlarını daha da pratikleştirmek için hep çabalıyorlar.Bu da toplumda bir doyumsuzluk ve tüketim çılgınlığına ned..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=