Lütfen bekleyin..

"türk" hakkında yazılar

Kurucu üyelerinden kimse kaldı mı bilmiyorum birçoğu tasfiye edildi. Ve hatta daha da ötesi, tasfiye edilenler bilinçli bir şekilde o kadar çok itibarsızlaştırıldı ki bir daha siyasete d&ou..
Olmaz elbet…Ortak söylencedir bu;Sağlıkta bürokrasi kabul edilmez,Edilemez,Edilmemeli…Direk ve doğrudan,Hiçbir aracı olmadan,En hızlı veŞüphesiz en kola..
Başkan olmayan yok Batman’da.En kalabalık caddede durun ve başkan diye seslenin bakın bakalım kaç kişi dönüp bakıyor o zaman ne demek istediğimi anlarsınız.Hatta o kadar ki siz başkan diye ..
Batman’dan Hasankeyf Yoluna doğru gidin,Kavşaktan tam 5 kilometre sonra, yolun sol tarafında, Gazi Yatılı İlkokul Bölge Okulu (YİBO)’nu göreceksiniz.Ha işte o okulun bahçesine 24 ders..
7 yıl önce iç savaşın başladığı ve dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce savaşçının halen aktif savaştığı Suriye’de insani dram devam ediyor.Resmi rakamlara göre ölü..
100 yıllık sistemin değişmesini öngören Anayasa referandumunu geride bırakırken,  mühürsüz oy pusulalarıyla alakalı tartışmalar devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun se&cce..
Komplosu için (EVET 4) – 2(Dünden Devam)İki ülkenin 2002'de sadece 1 milyar dolar olan ticaret hacmi, 2010'da 11 milyar dolara çıkmıştı. Beş yıl içinde 30 - 35 milyar ..
Alman devletinin istihbarat teşkilatı olan BND güdümündeki Bild Gazetesi bu başlığı kullanarak bir yayın yaptı.Gazete bu başlığın altına şöyle bir ibare koydu:“BİLD Alman ve Türk ok..
Önceki hafta Batman Emniyet Müdürlüğünden geldi konuyla ilgili yazılı haber metni.82 polis ile 36 okulun çevresinde uyuşturucu denetimi yapmış Batman Polisi.95 şahıs, şüpheli ..
Hangi kanaatin önderisin? Ya da hangi önderin kanaatisin?Son günlerde ortalık kanaat önderinden geçilmiyor. Bu kanaatler ne ise artık, kanaatin önderliği mi olur diye kimse sormuyor...
Bu ara yine dağınık ruh halim ve umutsuzluğum üstümde.Bunu her seferinde ilk his eden Batman Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hatice Türkan oluyor.“Fark eder etmez de bir şekil..
Referandum için seçim çalışmalarının startı verileli çok oldu.İpi kimin göğüsleyeceği merak konusu.Takımlar tutuldu.Cümbür cemaat, sahalara hurra bir iniş yapıl..
Dağlarında çağlayan sular gibi berrak, adalet duygusu yüksek, vicdan sahibi insanların yaşadığı bir memleket istiyorum.Bütün zorlukların üstesinden gelecek donanımlı ve yüksek ahlaklı ..
Yok kardeşim, işim de yok gücüm de yok, iş güçten, güç işten beslenir. Değil mi yoksa? Tamam, şöyle düzeltelim; iş güçten, güç siyasilerden beslenir. Bi..
Başbakanlık, büyük şehir nüfusu için aranan kriterlerde ufak oynamalar yapınca Batman’a gün doğdu.Büyük şehir olmanın kapıları, körpecik kentimize sonuna kadar aç..
Nisan ayında Referandum için önümüze getirilecek sandığı iktidar lehine “EVET” oylarıyla dolup taşmasının hazırlıkları başladı.Ufukta görünür hale geldi.Cumhurbaşk..
Birkaç gün önce TÜİK nüfus ölçümüne ilişkin yeni verileri açıkladı.Açıklanan yeni nüfus verilerine göre Batman’ın nüfusu 566 bin 633..
Topuklu ayakkabılarıma veda ettiğim hüzünlü bir günde yazıyorum size…Fönlü saçlara da yaz mevsimine kadar veda ettik…Malum, kar esareti altında yayıyoruz…Ye..
Kar, yağdığı zaman biz Batmanlıların bu kadar çok mutlu olacağını bilseydi yaz-kış demeden hep yağardı.Pandalar kadar, karın yağmasına sevindi adeta.Yaş düzeyi düştü birden.Çocukl..
Toplumun ortak hastalıklardan biri, kuşkusuz ki israftır.İsrafçılar, israf etmeyen ve tutumlu davrananları da cimri ve pintilikle suçluyor.İsraf edene ise “mert, cömert” denilmekted..
Yeni yıl dolayısı ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) her yıl açıkladığı kişi başına düşen gelir ortalamasını bu yıl iller düzeyinde ilk kez açıkladı.Bu sayede Batman’ın 84 il..
Daha çok çalışayım, daha çok kazanayım derken neleri ıskaladığımızın farkında değiliz. Iskaladıklarımızın farkına vardığımızda ise geri dönülemez noktada başımızı çalacak bir duvar a..
Tüm yurdun ortak bir sorunu oldu.Neredeyse Kürt sorunu ile yarışacak seviyeye geldi…Sadece kendilerinin değil, ailelerinin de en büyük derdi oldu “atanamama sorunu”&ldqu..
Darbe girişimi sonrasında, İçişleri Bakanlığı tarafından, Valilere talimat verildi…“Kentlerde Valiler, İlçelerde Kaymakamlar, ayda bir halkla toplantılar yapıp, sorun ve sıkıntılarını dinle..
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=