Lütfen bekleyin..

"yıl" hakkında yazılar

Hatırlıyorum dönemin Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Yılmaz Güney Sinema Salonu’nun temeli atılınca farklı kesimler tarafından olumlu ve olumsuz farklı tepkilere maruz kalmıştı. Süre&cce..
Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan Anayasa değişikliği referandumunda finish çizgisi görüldü.‘Evet’ ile ‘Hayır’ diyenlerin soruları 2 gün sonra ceva..
İddiaysa iddia, alın size benim iddiam.Ben de meydan okuyacağım. Son genel seçimlerde yüzde 25CHP'nin oyu, yüzde 11HDP'nin oyu, yüzde 0,7Saadet Partisinin oyu.Toplamda yüzde 37 ediy..
Türkiye’de Mayıs 2013 Tablosu şöyle: 1. İstanbul 2018’de hizmete girecek 100 milyon yolcu kapasiteli 46 milyar dolarlık üçüncü havalimanı yapımına başlanması. ..
Ankara’ya değişik sorunlarına çözüm arayan bu hemşeri topluluğun söylemleri, şikayetleri ve illerindeki AK Partili Milletvekillerin neden onlarda bu tarz düşünceleri meydana getirdik..
Yok kardeşim, işim de yok gücüm de yok, iş güçten, güç işten beslenir. Değil mi yoksa? Tamam, şöyle düzeltelim; iş güçten, güç siyasilerden beslenir. Bi..
Bir dostumun daveti üzerine Başkentteki lüks bir pastaneye gitmiştim.Masada on kişiye yakın bir topluluk vardı.Simalarından doğulu oldukları anlaşılan bu hemşeri topluluğun çoğunun Ankara’d..
TV Kanallarında akademisyenlerce tartışılan farklı görüş ve fikirlerden bıktık.Ortalık ve siyasi sular bulandırılıyor, kimin haklı, kimin haksız olduğu fazlasıyla imajisiyon kokuyor.Oysa siyasiler kolla..
Ak Parti yanına MHP'yi de alarak ortak eleman misali yeni bir anayasa hazırlamış.Yahut 18 madde hazırlamış.Meclisten çoğunluk avantajını da kullanarak var gücüyle onaylatıp geçiriyor...
15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde başta Sayın Erdoğan’a ve Ak Partiye gönül vermiş Milletin son günlerdeki Ak Parti Genel Merkezindeki davranışlardan doğan gönül kırılmalarına baka..
Değerli Okurum,Dünkü makalemde halkın bilinçaltındaki soruları sıralamış ve tüm sorulara cevap bulmak istiyorsak en temel soruyu sorarak analizimize devam edeceğimi söylemiştim.Sorduğum..
2016 yılı da mazideki yerini aldı.Cumartesi gecesi 2016 yılını uğurladık ama zihnimizde ve yüreğimizde bıraktığı derin izler, uzun yıllar unutulmayacak.Türkiye’nin yaşadığı en zor yıllardan biriyd..
2017 Yılına girmeden önce ülkemizdeki Anayasa değişimiyle birlikte olası rejim değişikliğine yol açacak referandum öncesi Batman Sonsöz okurları için kendi çapımda yaptığım saha &..
Yıllar önce kendime sorup durduğum ve cevabını hala bulmadığımdandır aklımda dolanıp duran bir sorudur:“Zamanın debisini belirleyen nedir?”Hayatımın bir evresinde duygulara havale ettiğim cevabın..
Şu kesindir ki ülkemize dadanan, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu taşeron terör örgütlerinin arkasındaki dış güçlere karşı fazlasıyla bilgili ve cesur olup, plan ve projelerini alt&..
Yeni yılınız kutlu olsun efendim.Aşkın, sevdanın, iyiliğin ve umudun varlıklarını hayatlarınızda hissedebileceğiniz yeni bir zaman ile kucaklaşmanız dileği ile…Batman'ın, vatanımın ve ülkemin yeni..
Yazımın başlığına bakıp felaket tellallığı yaptığım sanılmasın.Sadece olası bir tehlikeye dikkatleri çekmek istiyorum.Önümüzdeki Mayıs, Haziran ve Temmuz ayında başta ülke ekonomisi olm..
Türk tarihinin her döneminde hain FETÖ teşkilatı gibi yapılar ortaya çıkmıştır.İhaneti genlerine bulaşmış bazı tipler şu yalan dünyanın geçici nimetlerini elde etmek isteyen ve buna ..
Bu sözcüğü 15 Temmuz ihanet darbesinden sonra sık duymaya başladık.Nedir bu ByLock?FETÖ ihanet çetesinin çok gizli bir haberleşme sisteminin adıdır bu İngilizce kelime.&Ccedi..
İki polisi gece uyurken yatağında öldürmek, askeri personeli sivil alanda, alışveriş yaparken, çocuklarının yanında öldürmek, canlı bombaları çarşı pazarda sivillerin içinde patla..
15 Temmuz FETÖ ihanet darbesinin, milletin iradesi ve kararlığıyla boşa çıkması, bu sinsi planı devreye alanları çıldırtmış, kudurtmuş durumda. FETÖ, onu kullanan emperyal odaklar şaşkınl..
Bireylerin hayatını, toplumların geleceğini etkileyen başat faktör siyaset kurumudur.Siyaset sahnesinde rol alanlar yetkili olma vasfına sahip olsalar bile politik yaşamda etkili olmak yeteneği her siyaset&ccedi..
Sosyal ve ekonomik çöküntünün yaşandığı bölge illerine son dönemlerin en kapsamlı yatırım ve destek programı için düğmeye basıldı.Başbakan Binali Yıldırım, müjdey..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=