Lütfen bekleyin..


T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ

01 Mart 2019, 11:29 - Okunma: 163

2018/70762 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/70762 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 406 Ada, 15 Parsel,( eski parsel : 15886 dir) MEYDAN Mahalle/Köy, 101 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 3. kattadır.Dükkan vasfındadır. Taşınmazın yer aldığı parselde 3 adet bodrum+zemin+teras+4 katlı apartman vasıflı taşınmaz kayıtlıdır. Taşınmaz 3 adetbodrum+zemin+teras+3 kat toplam 4 kattlı olarak projelendirilmiştir. Blok dahilinde mimari projeye göre A bodrum katta 1 adet B bodrum katta, 1 adetC bodrum katta 12 adetzemin katta, 18adet 1 katta, 23 adet, 2. katta 32, adet, 3. katta 29 adet, teras katta 1 adet olmak üzere blok dahilinde toplam 115 adet dükkan vasıflı taşınmazlar yer almaktadır.Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede , genellikle zemin ve normal katları iş yeri dükkan ofis amaçlı olarak kullanılan ve bodrum +zemin +teras, 3 normal kat olacak şekilde yapılışma sözkonusudur.Taşınmazın inşaasında kullanılan genel işçilik ve malzeme kalitesi orta seviyededir.
Adresi : Çarşı mah. Raman cad. Eski japon pasajıK: 3/101 Merkez /Batman
Yüzölçümü : 8,50 m2
Arsa Payı : 5/768
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 katlı TAKS:0,40 , KAKS : 2.00 Ticaret alanı ve yol alanı olarak imarladır
Kıymeti : 15.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir 

1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN /MERKEZ
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/70762 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RESMİ İLANLAR Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman'da iş ve işçi ilanları. Elemana mı ihtiyacınız var? satılık Dükk..
YOĞURT ALIMI 14'ÜNCÜ İUS ÜS KOMUTANLIĞI
İZOLASYON ODASI YAPIM İŞİ
BATMAN RAMAN ANADOLU LİSESİ BODRUM KAT JUDO SALONU YAPIM İŞ
ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ KİRALANMASI HİZMETİ ALINACAKTIR
2 KALEM AKARYAKIT ALIM İŞİ (80.000 Lt MOTORİN EURODİZEL VE 3.500 LT BENZİN ..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=