Lütfen bekleyin..


ÜNİVERSİTEDE YENİ GÖREVLENDİRMELER

12 Haziran 2019, 20:00 - Okunma: 1976

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlayan akademisyenlerin, profesör unvanı alamaya başladığını açıkladı.

 

HEDEFİMİZ BATMANLI ÖĞRETİM ÜYELERİNİN SAYISINI ARTTIRMAK

Göreve başladıkları dönemde Rektör Yardımcılığı görevi için sınırlı sayıda profesör olduğunu hatırlatan Rektör Durmuş “Artık çok sayıda profesörümüz var. Batman Üniversitesi olarak kalitemizi yükseltmek ve öğretim üyesi sayımızı arttırmak için çalışıyoruz. Alanında iyi yetişmiş öğretim üyelerini Batman’a davet ediyoruz. Özellikle Batmanlı Öğretim Üyelerimizin olmasını istiyoruz” dedi.

REKTÖR YARDIMCILARI ATANDI

2007 yılında kurulan Batman Üniversitesi’nde yetişip profesörlük unvanı alan akademisyenler, görevlerine başladı. Batmanlı olan Batman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Makine Mühendisi Prof. Dr. Hüseyin Aydın, Rektör Yardımcısı oldu. Diyarbakırlı olup, uzun yıllar Batman Üniversitesinde çalışan ve profesörlük unvanını Batman Üniversitesinde alan Prof. Dr. Engin Tilkat ve aslen Tokatlı olup yıllarca Diyarbakır’da akademisyenlik yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Hakan Samur da Rektör Yardımcılığına atandı.

DEKAN VEKİLLERİ VE BÖLÜM BAŞKANLARI ATANDI

Batman doğumlu olup, Batman Üniversitesinde profesör unvanı alan Elektrik Elektronik Mühendisi Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekilli oldu. Batman Üniversitesinde profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Şemsettin Dursun, İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekilli ve BESYO Müdürü olarak atandı.Batman Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak göreve başlayan Prof. Dr. Seçkin Aydın ise profesör unvanı alarak Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekilliğine atandı.

BÖLÜM BAŞKANLARI ATANDI

Batman Üniversitesinden profesör unvanı alan İnşaat Mühendisi Prof. Dr. Şehnaz Tiğrek, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü oldu. Batman Üniversitesi’nde profesör unvanı alan Prof. Dr. Abdulkadir Levent, Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atandı. 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
81 il LGS 2019 başarı sıralaması belli oldu.
Batman Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğr..
Batman Fen Bilimleri Koleji, yeni eğitim-öğretim dönemi için güçlü ve dinam..
Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müftülük arasında yapılan protokol ile 15 Temmuz..
Siirt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Esef Hakan Toytok, TED Batman Petr..
Final Okulları Batman’da 25 Milyonluk eğitim inşaatı bitme aşamasına gelirk..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=