Lütfen bekleyin..


MADDENİN KÖLESİ DEĞİL HAYATIN EFENDİSİ OL

25 Temmuz 2019, 10:40 - Okunma: 2186

Uzun yıllar boyunca bu konu üzerinde epeyce toplantılar yapılmış, kullanım alanlarına baskınlar yapılarak önüne set çekilmeye çalışılmasına rağmen halen günümüze kadar geçerliliğini sürdürmeye devam eden uyuşturucu kullanımı ne yazık ki can almaya devam etmektedir.

Toplumun her yerinde satışlar devam etmektedir. 
Özellikle okul kapısı önünde, ciklet satışı yapar gibi yapılan bu satışlar öğrencilerin ilgi odağı haline gelmiş durumda. 
Okulların tatili sebebiyle mahalle aralarına sızan bu satıcılar halkımızı, çocuklarımızı zehirlemeye devam etmektedir. 
Yaptığımız araştırmalara göre bu zehir tacirleri, şimdilerde eğlence mekânları ve parklara akın etmektedir. Biz millet olarak devletimizin emniyet güçlerinden yardım isteyelim, hakkımızı gasp eden bu zehir tacirlerine karşı korunmamız için duyarlı olalım. 
...
Madde bağımlısı olmak, toplumsal yaşamda almış başını gidiyor. Nice aile bu konuda ne yapacağını bilmez bir halde elleri yüzlerinde, umutsuzca beklemektedir. 
Uyuşturucu bağımlısı olan insan çevresine zarar vermekle kalmaz, çeşitli ölümlere kadar sürüklenir. 
Eroin,  esrar, kubar, kristal vb daha ismini dahi sayamadığım nice uyuşturucu madde,  toplumdaki insanları kendi çemberinde sürüklemeye devam etmektedir. 
Madde bağımlısı olan kişiye ne yapılması gerekir?
Sıkı bir tedavi sürecine alınması gerekir.
Bu konuda sivil toplum örgütleri geniş çapta araştırma yaparak aileleri uyarmak babında çeşitli toplantılar, seminerler düzenlemektedirler. 
Bu sadece bir kişiyi ilgilendiren bir konu değil, tüm toplumu ilgilendiren bir sorun haline gelmiştir. Yeter ki önlem alınsın. 
Ne yazıktır ki emniyet güçleri de bu konuda çok duyarsız kalıyor. 
Aynı gün yakalayıp gece arka kapıdan bırakıveriyor. 
Ondan sonrada ertesi sabah gazete manşetlerini süsleyen bir yazı karşımıza çıkıyor. 
Flaş flaş flaş dün gece yapılan baskın sonucunda 100 kg esrar ele geçirildi. 
Ne oldu şimdi, ne değişti, koskocaman bir hiç. 
Yapmayın biz sırtımızı sağlam kapılara dayamak istiyoruz millet olarak, halk olarak…
 Doksanlı yıllarda uyuşturucu kullanımı günümüze göre biraz daha sıklaşmış, her eğlence mekânında ya da düzenlenen gençlik partilerinde bolca esrar tüketiliyordu. 
Ve sonrası bilirsiniz işte...
Günümüzde zengin aile çocukları uyuşturucu madde kullanmaktan vazgeçip alkol bağımlısı olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedirler. 
Özellikle ergen takımı kıvamında olan, yaşları 15 ile 20’li olan gençlerin aldıkları alkol kıvamı son derece yüksekte olup kimsenin bundan şikâyetçi olmaması da enteresan bir durumun acı bir gerçeğidir. 
Madde bağımlısı olmak, kaç yaşında olsun fark etmez ömür yitiriyor, bunun önüne geçmek için devlet büyüklerimiz den rica ediyoruz lütfen desteklerinizi bizden esirgemeyin…
 Bu konuda yazacak çizecek o kadar çok şey var ki kelimeler kifayetsiz kalıyor.
Bizler birer toplumun ferdi olarak üzerimize düşeni yapalım gerisi hikâye olsa da fark etmez..

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
HALKIN SESİ Kategorisindeki Diğer Haberler
FIRSAT VERİLİNCE OLUYOR
BATMAN ÜNİVERSİTESİNDE İLK
GÜLEDA’YA KIYDILAR
EMEKLİ OLDUKLARI KURUMA GİRMELERİ YASAK
MEMLEKET MANZARASI

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=