Lütfen bekleyin..

Yazarlar

İlk heyecanım afişini görmekle başlamıştı, isimler fotoğraflar ardından yeri saati tarihine dikkat ettim, evet gözlerim yanlış görmüyordu, kişisel gelişim alanında uzman, marka kişiler kişisel gelişim, motivasyon, yaşam koçluğu, iletişim alanında seminer vermek üzere ..
Bayramlar toplum adına iyi şeyler için her zaman bir fırsattır.Toplumsal bağların güçlenmesi, sosyal hayatın canlanması, yardımlaşma ve dayanışmanın her zamankinden daha çok gündeme gelmesi ülkemiz ve ilimiz için bayram klasiklerindendir.Evet, bayra..
Kurban Bayramı’na ve uzun bir tatile, çok kısa bir süre kaldı.Hem tatili hem de bayramı en iyi şekilde değerlendirmek ise elinizde!“Diyetim bozulacak ve programımı takip edemeyeceğim” diye düşünüyorsanız, size önerim; diyetinize kü&ccedi..
Peygamber Efendimize(s.a.v)  inen ilk emir İkra(Oku) oldu.İlk ayet ve ilk emir Peygamber efendimizin şahsında bizim içindir aynı zamanda.Oku deniliyordu ya; işte hayatın başlangıcı, insanın var olması, insanın kendini tanıması, yaratıcısını tanıması, şükretmesi ve hamd etmes..
İki polisi gece uyurken yatağında öldürmek, askeri personeli sivil alanda, alışveriş yaparken, çocuklarının yanında öldürmek, canlı bombaları çarşı pazarda sivillerin içinde patlatmak, çukur kazarak şehirleri ele geçirmeye çalışmak, eli s..
Futbol, bir şehrin tanıtımında en önemli araçlardan biridir. Son yıllarda futbolun tanıtım özelliğine ekonomik katkı da eklendi.Günümüzde futbol ciddi bir gelir kaynağı haline geldi. Tabi ki bu takımların başarısına endeksli bir durum…Başarılı takımlar ..
herşey bir sebeple başlıyor.domino taşları gibi,geçmişinden düşürdüğün bir taş geleceğini yerle bir ediyor.sonra izlemeye koyuluyorsun,yıkılışıngişe rekorları kıracak düzeyde.senin için dünya iki yana açılmış perdeden ibaret...
Dünya dediğimiz alanı rakamlarla değerlendirdiğimizde gözümüzde büyür de büyür. Dünyanın yüz ölçümünü rakama vurursak milyon km² ler havada uçar.  Oysaki dünya, rakamlarla hesaplandığı kadar b..
Hafta içinden beri içim içimi yiyordu."Petrolspor bu hafta da maçı kazanamazsa durum vahim olur" deyip durdum.Çok şükür ki korktuğum başıma gelmedi ve zorda olsa kötü futbola rağmen 2-1 kazanmayı bildik. Tabiri caizise ‘Kuş t..
Batman, kemikleşmiş sorunlardan ibaret bir kent.5 yıl öncesi ile 5 yıl sonrası hemen hemen “aynı” kalan bir il.Geliştikçe sorunları değişen,Büyüdükçe farklı sıkıntılarla karşılaşan illerden değil, anlayacağınız.Kentin suretini çize..
Değerli okurlarım; geçtiğimiz günlerde FOX TV bir akıl tutulmasına daha yakalanarak, bahse konu olan KPSS ÖABT sınavının sonuçlarına bakarak öğretmen adaylarının bu zorlu maratonda neler çektiğini bilmeden, absürt bir haber anlayışı ile "Öğretmenler..
Masum ve samimi duygularla doğan insanoğlu, daha sonra alacağı eğitimin anlayışına göre şekil alacaktır. Toplumsal sorunlarımızın altında duygularımızın eğitilmediği yatmaktadır.İlim adamları insana yöne veren dört esas duygu bulunduğunu söyler.Bunlar; Lezzet, üz&uum..
Çarşamba günü oynanan Türkiye Kupası eleme maçında Süper lig ekibi Göztepespor’u 3-1 mağlup ederek eleyen Batman Petrolspor destan yazdı.Son yıllarda beklentileri bir türlü karşılayamayan, taraftarın ümitle ümitsizlik arasında boca..
Yine tünellerden geçiyoruz her tünel başlı başına problem dar ve karanlık, üstelik de uzun. Herkes bir yeşil ışık görebilme umudu taşıyor.Ama nerede ışık?Bir mum bile yok ortalıkta, karamsar değilim olmak da istemiyorum.Zaten olmanın etmenin de bir yararı da yo..
Neye sahip olduğunuz çok değerlidir. Çünkü gördüğünüz her şey size sahip olduklarınızın yapabilecekleri gibi gözükecektir. Yani bir hayalin büyüklüğü veya her neyse düşüncenin kararlılığı gördüğünü..
Gözlerinin kilidini açDüşsün gözlerinden tüm BEN'lerAç değil açık kalsın tüm kapılarSerçelerin ürkek ıssızlığındaGecenin çırılçıplak karanlığındaKoynuna gökyüzünden kopardığım tiyatrol..
İlk defa kendimi de konunun merkezine alarak yazıyorum.Ben de bu toplumun parçası, acılarını ve sıkıntılarını yaşayan biriyim.Gözlerim birkaç yıldır sorunlu ve her geçen gün olumsuza doğru gidiyor.Bir yıldan fazla bir süre gittiğim ve bana/gözleri..
Medya bir aynadır.Toplumun genel beğenilerini yansıtır.Medyanın yansıttığı da modern yaşamın gerektiği gibi süslenmek, eğlenmek gibi beklentilerdir. Böyle suiistimale açık ortamda en az çaba ile en çok kazanca ulaşmak temel ilke edinilir.Medya da bunlar..
1.Yumurta kabuğu çok değerli bir kalsiyum kaynağıdır ve bedenimizin asli ihtiyacı olan bütün iz elementleri bünyesinde barındırır.Hangi elementlerden mi bahsediyoruz?Bakır, flor, demir, manganez, molibden, sülfür, silisyum, çinko… gibi tam 27 ele..
Sevgili Dostlar, “Batman Ekonomisine Yön Verenler”  yazı dizimizle karşınızdayım. Bugüne kadar pek çok firmayı bu köşemizde konuk ettik.Gayemiz Batman Ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan firmalarımızı tanıtmak. Bu sayede “sanayicilerimiz neler &..
Sanırım herkes artık şunu iyi biliyor ki bölgemizin gerçek anlamda kalkınması tarım ile mümkündür.Bu amaçla da son yıllarda çok önemli çalışmalar yürütülüyor.Tarım alanında yapılan faydalı çalışmalardan birisi de..
Bu sorun bugüne kadar genellikle asayiş sorunu olarak görüldü.Polisiye önlemlerle bu işin üstesinden gelinebileceği savunuldu.Bölgede yaşayan ufku geniş kanaat önderleri ve halkın geneli güvenlik açısından olayların kontrol altına alınabile..
Son günlerde kamuoyu gündemine gelen 2019 yılında seçimle belirlenecek Cumhur Başkanlık seçim tartışmaları ülkenin geleceği açısından çok önemli gelişmelere gebedir.Peki, sokaktaki vatandaş Cumhurbaşkanlık sistemi ile ilgili ne kadar bir bilgi sahi..
Eğitim sistemimiz her gün yeni bir facia ile çıkıyor karşımıza!Yapılan yüzeysel pansumanlar, asıl yarayı üstten kapatıp alttaki irini görmeyi engelliyor. Bu irin dokuları tahrip ediyor, kokuyor, kaslar ve sinirleri eritiyor, kemikleri tehdit ediyor…Yani anla..
Arşivimde yüzlerce çocuk fotoğrafı var. Bazen bunların içerisinden birini seçmek, oldukça zor geliyor. Her fotoğrafla duygusal bir bağım var. Her biri emek ve çabamın eseri. Bunların dışında bir de içimde yatan ve hiç büyümeyen bir ..
Bir elin parmağını geçmeyen birkaç ismi hariç tutarsak yazar diye Batmanlı okuyucuların önüne çıkarılan isimler maalesef bir kitap fuarı edecek yeterliliğe sahip değil ve bu arkadaşların ellerinde kitap imzalamaya hazırlandıklarına da kitap demeye bin şahit iste..
Kurban Bayramı da geldi çok şükür…Ben bu bayram harçlık istemiyorum, onun yerine bazı isteklerimizi Batmanlılar adına ilgililere yetkililere duyuracağım.***Birincisi köprülü kavşak bitsin artık. Başka illerde yapılan köprüler, yolla..
Günümüzde birçok fırsat sahibi gençler. Dünya bizim yörüngemiz etrafında dönüyor desek yanlış olmaz.Her istediğimize anında ulaşabilirken, önümüz sonuna kadar açık. Tabi bunu sağlayan büyüklerimize de ..

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=