Lütfen bekleyin..

NAMİ TEMELTAŞ

SİZ, İKTİDARDAKİLER

28 Aralık 2015, 17:07 - Okunma: 1935

Siz,

İktidardakiler.

Kendi isteğinizle, gülerek, koşarak, heyecanla bu görevi bizlerden isteyen, görevi almak için bizi zorlayan, tehdit eden, görev için mi yoksa nimetlerinden mi, gözlerini karartan, o koltuğa oturabilmek için yapılabilecek her şeyi yapanlar.

Değişik isimlerle adlandırılmış makamların rahat koltuklarında yayılarak oturanlar.

Siz, iktidar olmanın tüm nimetlerinde hoyratça faydalananlar.

Mülkiyeti ülkede yaşayan vatandaşlara ait olan taşınır, taşınmaz tüm varlıkları, kamu binalarını, arazileri, denizleri, gölleri, barajları ve dereleri, silahları ve araçları, fabrika ve bankaları, maddi ve manevi tüm değerleri kendi malıymış gibi kullananlar.

Siz, görevlerinizi yapmanız için verilen araçları beğenmeyip yerine lüks ve çok pahallı araçlar alıp gösteriş yapanlar.

Siz, görevlerinizi yapmanız için size verilen yetkileri beğenmeyip daha büyük, daha geniş, sonsuz yetkiler isteyip kendini olması gerekenden daha büyük yerlere koymaya çalışanlar.

Siz, görevlerinizi yaparken rahat edin diye size verilen konutları, köşkleri bile beğenmeyip, olmaması gereken yerlerde, yasaları çiğneyerek, bizim adımıza bizim için harcamanız adına verilen paralarla lüks saraylar yapan, içini olmadık lükslerle donatan, bizler, çok gördüğünüz asgari ücretle yaşamaya çalışırken, altın varaklı bardaklarla ayran içenler.

Bir gün söyledikleri ertesi gün değişenler.

Biz huzur içinde, güvenlik içerisinde, sessiz sedasız yaşamak isterken bizim adımıza sorumsuzca savaş çıkarıp çocuklarımızı savaş alanlarına, ölüme gönderenler.

Bizi, sokağa çıkma yasaklarıyla evlerimize hapseden, çatışma arasında kaldı diyerek öldüren, hendeği bahane edip evlerimizi başımıza yıkan, işyerlerimizi yakan, hayvanlarımızı öldüren, geleceğimizi yok edenler.

Tarihsel varlıklarımızı ayaklarından kurşunlatan, Sevdiğimiz insanlarımızın öldürülmesine göz yuman, çocuklarımızı öldürenleri koruyan, yargılatmayan, besleyen, derelerimizi kurutan, tabiatımızı yok eden, iklimimizin değişmesine, mevsimlerimizin şaşırmasına neden olup, güneşimizin doğmasını engellemeye çalışan, gezmemize, gülmemize, giyinmemize, türkülerimize, doğurduklarımıza, doğurmadıklarımıza karışanlar.

Size, evet size söylüyorum, lütfen üzerinize alının.

Sizler, yasaların size verdiği yetkileri bile beğenmeyerek, az bularak, yetersiz görerek kendinize yasal olmayan, yasa dışı yeni yetkiler icat ederek bunları meşru hale getirirken suç işlediğinizin, yasalar karşısında suçlu olduğunuzun farkında değil misiniz?

Elbette her yasadışı iş yaptığınızda, bunun yasal kılıfını meclisteki gücünüzle hazırlayıp suçunuzu yasalaştırmaya çalıştığınızı görmediğimizi sanmayın. Çıkardığınız yasalar, yasa çıkmadan önceki suçlarınızı bağışlanır kılmayacaktır.

Tüm vatandaşlara eşit mesafede, tarafsız olması gereken makamda oturup, oradan birini diğerine kötüleyerek topluma düşmanlık tohumlarını, nefreti, kini aşılayıp birlik ve beraberliği bozduğunuzun da farkındayız.

Böyle yaparak işlediğinizin suçların üzeri ötülecek mi?

Sonsuza kadar orada kalacağınızı mı sanıyorsunuz?

Yetkilerinizi yasaların uygulanmaması üzerine kullansanız da, çiğnediğiniz her yasa, uygulamadığınız her kural, yasa dışı yaptığınız her uygulama size bir gün bedel olarak dönecek elbette. Hiçbir yanlış, hiçbir hata, hiçbir suç, hiçbir yasa dışılık sonsuza kadar karanlıkta kalamaz.

Çıkarmaya çalıştığınız “devlet sırrı yasası” da çirkinlikleri örtemeyecek.

Ne sınırlar içinde ne de sınırlar dışında yaptıklarınız yenilir yutulur şeyler değil.

Gazeteleri susturmak, kapatmak, kayyum atamak, iflasa sürüklemek, gazetecileri cezaevlerine yollamak,  İnternete sansür uygulamak, web sayfalarını kapatıp karartmak, toplumsal muhalefeti gazla, copla, şiddetle bastırmaya çalışmak, toplumu terörize etmek de sizi kurtarmaz.

Kürt illerinde, resmi adı ne olursa olsun, resmi nedenleri ne olursa olsun uyguladığınız sıkıyönetim, sivillerin hayatları ve malları için en ufak tedbir almadan, suçsuz insanlara koruma sağlanmadan, eğitimin veya hayatın normal şekilde devamı için bir tedbir düşünmeden, düşünmeye gerek duymadan kullandığınız silahlar ve uygulama yöntemleri, uygulamadaki ortaya çıkan nefret ve kin ne yapmak istediğinizi zaten çıplak bir şekilde ortaya koyuyor.

Bir devlet ki tedbir almadan uygulama yapıyorsa, sonucunda vatandaşların ölüm dâhil, maddi manevi çok büyük kayıplar yaşıyorsa, bu sadece hata değildir, suçtur ve bunu yapanlar mutlaka bedelini ödemelidir.

Her biri suç teşkil eden uygulamaları yapanlar bir tarafa, suç oluşturan bu kararları alanlar ve mir verenler elbet bir gün bunun bedelini ödeyecektir.

Ya sizler, bu suçu emreden, suç işlemeyi emredenlerin emirlerini hiç düşünmeden, zevkle, isteyerek, içindeki nefret ve kini dökerek, gözü kararmış bir şekilde uygulayan, karşısındakinin yaşına bakmadan öldürebilen, öldürdüklerini çırılçıplak teşhir edebilen, zırhlı araçlar arkasında sürükleyen, her şeyi düşünmeden yakıp yıkanlar, ya sizler ne yapacaksınız her şey bittiğinde?

Hiç mi sızlamaz vicdanınız desem yersiz, yok olan bir şeyden bahsetmeye.

Vidanınız olmasa da bedel ödeyecek, hesap vereceksiniz.

Suç evrenseldir.

Yasaları değiştirmek yetmeyecek hesap vermekten kurtulmanıza.

Ve kaçacak başka dünya yok henüz.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
murad
691 gün önce
haklısınız.suç evrenseldir.çünkû hep yoksullardan çıkar acısı
Yazarın Diğer Yazıları
189 gün önce
202 gün önce
210 gün önce
321 gün önce
353 gün önce
401 gün önce
461 gün önce
485 gün önce
503 gün önce
508 gün önce
545 gün önce
549 gün önce
569 gün önce
570 gün önce
583 gün önce
590 gün önce
593 gün önce
598 gün önce
601 gün önce
604 gün önce
606 gün önce
611 gün önce
618 gün önce
619 gün önce
620 gün önce
622 gün önce
625 gün önce
629 gün önce
643 gün önce
644 gün önce
650 gün önce
668 gün önce
675 gün önce
676 gün önce
678 gün önce
679 gün önce
681 gün önce
682 gün önce
683 gün önce
684 gün önce
685 gün önce
688 gün önce
695 gün önce
696 gün önce
697 gün önce
699 gün önce
706 gün önce
709 gün önce
710 gün önce
713 gün önce
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?
sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=