Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

YA BAŞARSALARDI?

31 Temmuz 2016, 15:20 - Okunma: 3323

15 Temmuz işgal hareketini gerçekleştirenlerin hevesleri kursaklarında kaldı ve millet topyekûn bu işbirlikçi hainlere “dur” dedi, geçit vermedi.

Millet olarak 15 Temmuz darbe girişiminin olumsuz etkilerinden kurtulmaya başladığımız bugünlerde tüm yazarçizer takım, darbenin nasıl önlendiği ve o gece nelerin yaşandığı hususunda toplumu bilgilendirmeye çalışıyor.

Bardağa sürekli boş tarafından bakma alışkanlığından kurtulamadık.

Millet olarak asıl üzerinde durmamız gereken husus; 15 Temmuz işgal hareketleri gerçekleşse ve hainler başarıya ulaşsaydı bu güzelim ülke ne hale girecekti?

Hepimizin sosyal hayatı hangi kör kuyulara gömülecekti?

Bu makalemde sizlere “ya hainler başarsaydı” nasıl bir Türkiye sabahına uyanacağımızı anlatmaya çalışacağım.

Yazdıklarımdan çoğu zaman ürkecek, kimi zaman tüyleriniz diken diken olacak belki de nasıl bir uçurumun eşiğinden döndüğümüzü daha iyi anlayacaksınız.

Saatin akrep ve yelkovanını ters çevirerek bir an hainlerin başarılı olduğunu düşünerek 15 Temmuz gecesinin sabahında bu ülkeyi ve hepimizi hangi tehlikelerin beklediğini irdeleyelim;

1-Seçilmiş ve atanmış tüm kişilerin yerini eli silahlı, acımasız ve zalim despotlar alacaktı. Bu zalimlere karşı çıkmaya çalışan halk toplu katliamlara uğrayacak, meydanlar cesetlerle dolacaktı. Sonuçta ülkede iç savaş başlardı. Yıllarca sürecek sıkıyönetim ilanı ile ülke kapalı bir hapishaneye dönüşürdü.

2-TSK dünyanın en güçlü ordularından biri olma vasfını kaybeder, yıllarca ordu içindede iç isyanlar ve başkaldırı tohumları yeşerirdi. FETÖ karşıtı subaylar ya ordudan atılacak ya da FETÖ eşkıyasına karşı tıpkı Irak; Suriye, Mısır ülkelerinde olduğu gibi yeraltına inip, yıllarca sürecek ve ülkenin yıkımına yol açacak askeri çatışmalar meydana gelecekti

3-ABD Kuklası olan FETÖ ülkenin tüm stratejik noktalarına ABD İngiliz ve Alman devletlerinin çökmesine izin verecek, ülkemiz adeta yabancı üsler haline dönüşecekti.

4-Ülkenin tüm maden ve doğal zenginlikleri ile su kaynakları emperyal tröstlerce vahşice yağmalanacak, bu coğrafya zaman içinde fakirleşerek adeta Afrikavari bir kuraklığa ve yoksulluğa mahkûm olacaktı.

5-Mandacı ruha sahip FETÖ bağımsız ve hür olarak yaşadığımız bu coğrafyada kahrolası egosunun yüzünde ülkemizi kendini yönetemez bir ülke konumuna sokacak ve ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kukla devlet haline dönüşecekti.

6-Ülkede değişik kökenli yurttaşlar birbirini boğazlayacak konuma gelecek, “FETÖ’ye hayır” diyen kimlikler ile diğer kimlikler sinsice düzenlenecek provakasyonlar yüzünden birbirine düşman kitleler haline gelecekti.

7-Alevi yurttaşlar üzerinde derin baskılar olacak belki de Alevi-Sünni çatışması bu coğrafyayı ateş çemberine sokacaktı.

8-Emperyal devletlerin dışındaki dünya devletleri bize düşman olma noktasına gelecek ve Balkanlardan bu ülkeye yönelik derin saldırılar gündeme taşınacaktı.

9-Hepsinden en önemlisi ülkedeki iç karışıklığı bahane eden NATO ülkemize fiziki müdahalede bulunacak ve BM ülkemiz üzerinde, vatanımızın yönetimi noktasında harekete geçecekti.

10-Kendi çıkarları noktasında Rusya tıpkı Suriye’deki gibi Boğazlara iner üçüncü dünya savaşına yönelik dünyada büyük bir siyasi gerilim ve kaos yaşanırdı.

11-Yavru vatan Kıbrıs’ta bu durumdan nasip alır ve Kıbrıs’ta bu kez büyük bir iç karışıklık ve savaş başlardı.

12-Türkiye hem Batı hem doğu bloklarının dışına atılır, AB uluslar arası hukuk bahanesiyle Türkiye ile olan ekonomik ve ticari antlaşmaları tek taraflı olarak kendi lehine çevirirdi.

13-Ülkemiz demokratik hukuk devleti özelliğini kaybeder ve ucu görünmeyen sistem kargaşası içine gömülürdü.

14-Ekonomi dip yapar, bankalar çöker, karaborsa alır başını gider her yerde kuyruklar uzarken KITLIK baş gösterirdi. İnsanlar açlıklarını gidermek adına her türlü yasal olmayan yollara sürüklenir sosyal düzen allak bullak olur, Fırsatçı kan emiciler insanlarımızı iliklerine kadar sömürürdü.

15-Ülkede eğitim diye bir şey kalmaz hayat duracak noktaya varırdı.

16- Sağlık gibi temel ihtiyaç alanları çöker ve insanlarımız hastalıklar pençesinde birer mikrop ve virüs taşıyan bulaşıcı hastalıklı tiplere dönüşürdü. Olumsuz sağlık koşullar toplumu fiziki anlamda çökertirdi.

17-Suriye’de yaşanan türde bir ülkeden göç furyası yaşar komşu ülke sınırlarında çadırlar içinde itilen kakılan insan manzaraları ruhlarımızda derin yararlar açardı.

Yukarıda kısa başlıklarla değerlendirmeye çalıştığım 15 Temmuz darbesi Ya başarılı olsaydı nelerin olabileceğini tahmin etmeye çalıştım.

Elbette bu ihtimallerden çok daha ağır olanların yaşanma ihtimalide vardı.

Şimdi Cenabı Allah’ın bizi hangi badirelerden koruduğunu, felaketin neresinden döndüğümüzü anladınız mı?

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
37 gün önce
44 gün önce
50 gün önce
60 gün önce
62 gün önce
95 gün önce
190 gün önce
230 gün önce
292 gün önce
320 gün önce
322 gün önce
323 gün önce
323 gün önce
326 gün önce
328 gün önce
329 gün önce
354 gün önce
426 gün önce
428 gün önce
433 gün önce
438 gün önce
576 gün önce
589 gün önce
590 gün önce
592 gün önce
607 gün önce
607 gün önce
613 gün önce
615 gün önce
701 gün önce
757 gün önce
775 gün önce
816 gün önce
820 gün önce
828 gün önce
840 gün önce
860 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=