Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

KORKUNÇ İDDİALAR

14 Ağustos 2016, 18:08 - Okunma: 3144

Ulusal gazetelerimizden birinde 2 ve 3 ağustos tarihlerinde Ergün Diler imzalı iki makale yayınlandı. Bu makaleleri okudunuz mu? bilmem ama eğer okumamışsanız Ergün Diler’in ABD’li bir haber kaynağına dayandırdığı bu inanılmaz iddialara gelin yorumsuz bakalım

*** 15 Temmuz'la birlikte pek çok soru sordum. "Bu darbe girişiminin lideri kim?", "Emri kim verdi?", "Başarılı olsalardı hükümeti kim kuracaktı?", "Cumhurbaşkanı kim olacaktı?", "Parayı kim bulup verdi?", "Hangi gazeteciler darbenin içindeydi?", "Genelkurmay'da neler yaşandı?", "Akıncı Üssü'nde neler oldu?", "İstihbarat neden eksikti?" ve "Erdoğan dışında herkes bu darbeyi nasıl biliyordu?" Bir eli Beyaz Saray'da, bir eli Pentagon'daydı. CIA'da neler olup bittiğini de çok ama çok iyi bilirdi!

İtiraf etmeliyim ki Türkiye'de bir askeri darbe girişimi olacağına hiç ihtimal vermiyordum. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 3 parça olduğuna, Başkan Erdoğan'a yakın olan ekibin bunu engelleyeceğine inanıyordum. Öncelikli olarak Başkan Erdoğan'a yakın isimlerin ordu içinde çok etkisiz olduğu ortaya çıktı. Peki, darbe girişimini kim yaptı? Gülen hareketine bağlı askerler mi? Evet! Bunu kabul etmekle birlikte darbenin planlayıcısı Amerika (NATO askerleri), yardımcı oyuncular ise İngiltere ve Almanya. Merkel'in emri ile İncirlik'te lojistik destek sağlandı. Bu konuda hiç şüphe olmadığını belirtmeliyim. Buna net olarak inan. Zaten Almanya ile yaşadığınız İncirlik sürtüşmesini hatırla! Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Gülen'e bağlı askerler vardır. Bunların büyük çoğunluğu Albaylardır! Paşalar da vardır ama bunların tek bağlı olduğu makam Gülen değildir. Albaylar bu darbenin içindeydi. Hemen hemen hepsi! 400 kadar Albay yani! Sadece askerler değil ki! Erdoğan'ın yanında olanların bazıları da darbecilerin içindeydi!

Gelelim İncirlik'e... Darbe girişimi tek noktadan yönetildi. Merkez İncirlik Hava Üssü... İncirlik NATO'dur, NATO da İncirlik... Belki 5 NATO üssü daha vardır merkez olarak gösterilen ama İncirlik başkadır. İncirlik, Amerika için Türkiye'den çok daha önemlidir. Komuta merkezi de bu nedenle İncirlik'ti.

Biraz açar mısın? Darbe girişimini anlamamız lazım! Tabii ki... Albay John C. Walker (İncirlik), Albay Michael Manion (İncirlik), Yarbay Timoty Cook (İzmir) ve Yarbay Mark Coker (Ankara)... Darbenin arkasındaki isimler bunlardı. Bunlar operasyonu yürüttü! Türk ordusu içindeki Darbeye karışanlar ve daha üst rütbeli komutanlar dahil çok kişi bunlardan emir alırdı! Darbecilerden pek çoğu Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan emir almaz bunlardan alırdı. Siz bilmezdiniz ama... Bunları bilmediğiniz için de 15 Temmuz'u anlamakta zorlanıyorsunuz! Şimdi sizin doğru bildiğiniz yanlışı anlatayım! Darbenin en önemli 4 komutanının görevleri de farklıydı. Öncelikli olarak Başkan Erdoğan'ı alacak ekibi yöneten kişi Yarbay Timoty Cook'tu. Aralarında birçok CIA ajanının olduğu ekip Başkan Erdoğan'ı Marmaris'teki otelinden alıp, İzmir'deki NATO üssüne götürecekti. Burada özel bir iğne yapılacak olan Başkan Erdoğan artık eskisi gibi olamayacaktı. Büyük plan bu muydu?

Elbette! Başkan Erdoğan'ın ele geçirilme planında cinayet kesinlikle yoktu. Erdoğan ne kadar kayıp verilirse verilsin sağ olarak İzmir NATO üssüne götürülecekti. Yapılan iğneden sonra, Ankara'ya transfer edilecek Erdoğan için zor günler başlayacaktı. Bazı paşalar önceden ayarlanmıştı. Suriye'deki kimyasal silah bile Erdoğan'ın üzerine kalacak bir suç olacaktı.

İhanetler mahkemede tavan yapacaktı. Yalanlarla Erdoğan yalnızlaştırılacaktı. Yanında bir tek ailesi kalacaktı. Büyük ihtimal bir sonraki adım LAHEY, yani savaş suçları mahkemesi olacaktı... Bu adamlar planı böyle yaparlardı. Sen de bilirsin ki tek sonuç için yola çıkılmaz! Yalnız şunu unutma, bu plan hala yürürlükte! Çöpe atılmış değil. Dikkat edin!

Sana kimsenin bilmediği bir şeyi söyleyeceğim. İncirlik'ten yönetilen darbe girişiminin başarısız olmasının nedeni, bir Türk subay! Bunu ilk kez duyduğunu biliyorum...

Nasıl yani?

Darbenin başladığı ilk saatlerden itibaren her şey plana uygun gidiyordu. İncirlik'ten her nokta yönetiliyordu. Ancak o Türk subayı, kendi kararıyla İncirlik Hava Üssü'ndeki ilgili birimin elektriğini kesti. Daha sonra Ankara, bütün üssü elektriksiz bıraktı. İşte o andan itibaren darbe, başarısızlığa doğru yönlendi. Başkan Erdoğan'ı almaya otele giden Türk ekip, B Planı'nın bir parçası olarak harekete geçti. Aslında Yarbay Timoty Cook'un CIA ajanlarından oluşan ekibi, Erdoğan'ı alacaktı. Onların başarısız olma ihtimali hiç yoktu. B Planı pek ihtimal dahilinde olmadığı için Türk ekip çuvalladı. Bütün acemiliğin nedeni bu! Kendilerine görev geleceğini bilmiyorlardı. Zamanlama sorunları bu nedenle yaşandı. İncirlik kör olunca bunlara "yürüyün!" emri verildi. Ama oyun bozuldu! Bozan da tek bir Türk subay'dı! İncirlik'te CIA ekibini frenleyen Türk subaya ne oldu?

Şunu unutmayın! O subayı kesinlikle bulun ve koruma altına alın. Bu şart! Umarım Amerika, İngiltere ve Almanya sizden önce bulmaz. Harıl harıl arıyorlar. Buldukları an infaz edecekler. Bir refleks çok şeyin önüne geçti. Türk makamları İncirlik'in elektriğini kesti ama darbenin yönetildiği yeri Kör eden bu subaydı. Ve bunu kimseye sormadan tek başına yaptı. Arıyorlar. * Buldukları an öldürecekler.

Bir de Türk halkının inanılmaz gösterisi, darbeyi tersine çevirdi. 2002 yılında CIA'in merkezinde bulunduğu Venezuela'daki darbe girişimini de Halk boşa çıkarmıştı. Halk imkansızı başarmıştı. Görevden alınan Chavez, 48 saat sonra tekrar koltuğuna oturmuştu. Çünkü yüz binlerce Venezuela'lı Chavez'i destekliyordu ve ölmek için sokaklara çıkmıştı. CIA yani ABD tarihindeki ikinci büyük bir darbeyi Türkiye'de yedi. Mısır'da da halk geri adım atmasaydı Mursi gelecekti. Onlar yapamadı, siz yaptınız! Fark bu! Ben dahil herkes "Darbeyi kim biliyordu?" sorusunun cevabını arıyor. Mesela bütün komutanlar biliyor muydu? Haberi var mıydı? Şimdi burada söyleyeceklerim seni üzer! Üzsün siz söyleyin yine de! Bazı komutanlar Darbeyi biliyordu! Dedim ya isim yok. Fakat darbenin gelişimine göre pozisyon alacaklardı. Aralarında pazarlık da iletişim de aralıksız sürüyordu.

*Yani?

Şu! Darbeye kalkışan, yakalanan ve perde gerisinde kalanlar Amerikan İngiliz ortaklığıyla bu işe kalkıştı. Bunu not et. Bu önemli. Hiç bilmediğiniz pazarlıkların arasında kaldınız. İki ülkenin devleti sizin askerlerinizi kullandı! Mesela bizim Dunford'un arkadaşı olanlar vardı! Darbenin içindeydi! Görmediniz! Başkaları da böyle... Uyanık olun!

Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar öne çıktı! Sizin bu konuda bilginiz var mı?

Müthiş bir insandır. 15 Temmuz'u ondan da dinledim. O da ben de Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar'ın, Türk ordusundaki en önemli Türk olduğunu düşünüyoruz. Gelecekte yıldızı daha da parlayacak. Eğer istifa yaşanırsa birkaç ay içinde, en geç ise 2017'de Genelkurmay Başkanı... Ordu içindeki terfi sistematiğine çok bakmam! Emin misiniz? Ve neden?

Şundan! Ümit Dündar, Londra'da bulunduğu günlerde İngiltere'yi çok rahatsız etmiş. İngiliz istihbaratı MI5 özel ekip kurup takip ettirmiş. Demek ki İngilizler önemsiyor! Bu sizin için iyi, onlar için kötü bir şey!

* Başka?

X komutan Avrupa birliği içinde önemli görevler yaptı. Görev yaptığı yer İngilizler'in kurduğu ve gurur duyduğu bir birimdi. O komutan burada görev yapmaktan iftihar ettiğini söylerdi. Bir şansı olsa gidip Londra'da yaşar! Ama sizde çok önemli bir pozisyonda! Bunları çözmeden emin adımlarla gidemezsiniz.

* Daha başka?

Pentagon'dan aldığım bilgiye göre darbe girişiminde darp edilen komutanlardan biri doğrudan buraya bağlı. Pentagon'a yani. Yaşam şekli bile burada takdir görür! Gerisini sen düşün! (Burada öyle ayrıntılar var ki şoke olursunuz)

* Komutanlardan ve darbeden söz ettiniz! Ama asıl merkez Hava kuvvetleri gibiydi. Ne dersiniz?

Eğer fırsatın olursa Hava Kuvvetleri Komutanı'na sor! Sana anlatsın!

Dünyadaki pek çok ülkenin komutanı İngiltere'ye yakındır. Türkiye'deki durumu bilmiyorum! Bizimki öyle mesela!

Bizde de çok kişi bilmez bunu! Bu garip ilişkiler yumağı Deniz Kuvvetleri için de geçerlidir. Sizin komutanı bilmiyorum ama İngilizler'in ağırlığı çoktur.

* Peki bizi ne bekliyor sizce?

Aktardım! Çok kişi darbeyi biliyor ve destekliyordu. Ama yapamadılar! Beklenen olmadığı için B Planı'na uydular.

Başkan Erdoğan için asıl zor süreç şimdi başlıyor. Ordusu zedelenen bir Türk devletinin bölgede ne kadar istikrar sağlayacağını düşünemiyorum açıkçası. Türkiye, Amerika veya İngiltere'ye yakın olmak isteyen bir ağırlık merkeziyle çatışacak.

Nasıl bir süreç yaşanacak, bekleyip göreceğiz. Asker yeni bir darbe girişimi ister mi? Bence zor. Askerin geri planda kalacağı yeni darbe girişimleri göreceksiniz? Bölgenizde terör merkezli kaoslu günlere hazırlanmalısınız? Bir şey daha eklemeliyim... Etrafınıza bir bakın Azerbaycan, Bosna ve Katar'dan başka dostunuz yok.

Bunun aşılması şart. Dostların çoğalması gerekiyor! Bence!

* Biraz kadrajı genişletsek! Neden bunları yaşıyoruz?

Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç, Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye Başkanı Erdoğan, Brezilya Devlet Başkanı Rousseff, Arjantin Devlet Başkanı Christina Fernandez... Bu 5 lider en kısa sürede görevinden uzaklaştırılmalıydı... Operasyon buydu! Çünkü Amerika, İngiltere'den aldığı destekle bu 5 liderin Yeni Dünya Düzeni için tehdit olduğunu gördü. Savaşınızın nedeni bu! Ve bu bitmedi, daha yeni başladı.

* Darbeden devam edelim! Bilmediğimiz başka ayrıntı var mı?

Var tabii ki!

* Buyurun!

Stratfor'a göre darbe planları Nisan ayında başladı. O tarihte önemli bir Türk Siyasetçi buraya geldi. Yani Stratfor'a... Stratfor'un 2013 Eylül tarihli bir raporunda dikkat çeken ayrıntı da aslında Türkiye'yi çok ilgilendiriyor. Bak oraya! Unutma bu adamlar Putin ve Erdoğan'ı istemiyor. Kurtulmak için gereken neyse yapacaklar. Bir ve bütün olun! Aranıza yabancı almayın. Ve hepsinden önemlisi uyanık olun!

* Erdoğan ve Putin için risk ne?

Eğer bölgede Amerika ve İngiltere yan yana gelmişse kimse kolay kolay karşı koyamaz. Gerçekçi olmakta büyük fayda var. Putin ile Erdoğan kendi oyunlarını ortaya koyacaklardır. Bu da etkili bir silahtır. Ama en büyük eksikleri etrafları! İkisinin de etrafında çok zararlı isim var! Ve bunu ortaya çıkaracak sistem çalışmıyor! Sonuç alıncaya kadar geleceklerdir. Siz de sonuç alamayacakları ana kadar kenetlenin! Savaş bu!

* Peki Türkiye üzerinden bölgeye bakarsak ne görüyorsunuz?

(Burada da akıl almaz şeyler söylüyor. İşin içinden çıkamadım. Alt üst oldum...) Türkiye'deki darbe girişiminden sonra Suudi Arabistan Kralı Selman da başına gelecekleri anladı. Artık Amerika'nın sözünden çıkamayacak. Katar Emiri Tani'nin Başkan Erdoğan ısrarını anlıyorum. Kardeş gibiler.

Daha önce de yazdım. Ancak Kraliçe II. Elizabeth, birçok kez Tani'yi uyardı.

Yine yapacaklar bu uyarıları... Trafik çok yoğun! Ama Tani Erdoğan'dan kopmaz.

* Çok merak ettiğim bir konu daha var! Obama darbe saatlerinde ne yapıyordu? Tavrı neydi?

Güzel... Beyaz Saray'da Türkiye uzmanlarından biri Obama'ya darbe saatlerinde Başkan Erdoğan'ın ülke dışına kaçtığını söyledi. Türkiye'de askeri darbe girişimi olduğunu ve başarıyla sonuçlandığını anlattı. Obama da Erdoğan gibi darbe girişimini son anda öğrendi. Dunford her ne kadar Obama'ya yakın olsa da Derin Amerika'nın kararını Obama'ya söylemedi. İşte Obama'yı yani Başkan'ı ve derin Amerika'yı anlamak için güzel bir detay!

* Darbenin içindeki ve arkasındaki Gülen'e geçelim mi?

Tabii ki... Öncelikle çok duygusal bir millet ve devletsiniz! Amerika kolay kolay Gülen'i vermeyecek. 2 yılı aşkın bir süredir ABD ve Türkiye bu konu üzerine yoğunlaştı.

* Burada tasfiyeler başladı. Nasıl görüyorsunuz? İyi ki hatırlattın! Çok önemli bir şey söyleyeceğim.

* Lütfen!

Gülen'in en yakınındaki isimlerden biri olarak Türkiye'ye bilgi akışı sağlayan şahsı, bir süre önce tutukladınız. O kişi aslında size çalışan biriydi. İçinizdeki düşman, onu "Gülen'le bağlantılı" diye tutukladı. Bu hatanın düzeltilme ihtimali de kalmadı. Önce içeriye bakın! Hata yapıyorsunuz!

* Son olarak ne söylersiniz?

Rusya ile yakınlaşmanız sizin kararınız!

Bu en doğal hakkınız! Ama Rusya da bir şeyler isteyecektir. Putin'in Ankara'da sevmediği çok isim var. Yakında bunların tasfiye olma ihtimali yüksek... Gelişecek olaylara böyle bak! Dunford da bunu bildiği için TERS mesajlar vermiştir.

***

Evet  Sevgili okurlar

Bu satırlara göz attıkça insanın kanı donuyor. Ülkemizde tezgahlanan oyunların büyüklüğü, çapının genişliği insanı şaşkınlığa itiyor. Ulusal gazetemizdeki bu makaleyi yalanlayan hiçbir resmi açıklama yapılmadı.Özellikle ABD Büyükelçisi bu iddialara karşı gazeteye bir tekzip göndermezmiydi. Sükut İkrardan Gelir der atasözüm ve ateş olmayan yerden duman tütmez.

Ama burası Türkiye ve bu millet tüm oyunları bozacak.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
9 gün önce
11 gün önce
13 gün önce
16 gün önce
18 gün önce
19 gün önce
157 gün önce
158 gün önce
165 gün önce
172 gün önce
181 gün önce
183 gün önce
216 gün önce
311 gün önce
351 gün önce
413 gün önce
441 gün önce
443 gün önce
444 gün önce
444 gün önce
448 gün önce
449 gün önce
450 gün önce
475 gün önce
547 gün önce
549 gün önce
554 gün önce
559 gün önce
698 gün önce
710 gün önce
711 gün önce
713 gün önce
728 gün önce
728 gün önce
735 gün önce
737 gün önce
822 gün önce
879 gün önce
897 gün önce
937 gün önce
942 gün önce
961 gün önce
964 gün önce
981 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=