Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

“ERDOĞANSIZ BİR DÜNYA İSTİYORUM”

02 Ekim 2016, 14:11 - Okunma: 6403

 “15 Temmuz darbesinin başarısız olmasına üzüldüm. Erdoğan’sız bir dünya istiyorum”

Bu sözler batı ülkesinin şeref yoksunu bir siyasetçisine ait.

Hollandalı aşırı sağcı sözüm ona insan müsveddesi siyasetçinin söylediği bu sözler kendini bu coğrafyaya ait gören her insanın kanını donduracak, bizi kendimize döndürecek düzeyde sarsıcı sözler.

Demokrat maskesi altındaki batı emperyalizmin uşağına şu soruları sormak gerekir.

1-Senin ve ülkenin Erdoğan’ la ne alıp veremediği var?

2-Kilometrelerce uzaktaki iki ülke olmamıza rağmen Erdoğan, hangi icraatıyla bu sözlü saldırıyla karşılaşmış, sizin hangi iç işinize müdahale etmiştir de hak etmediği bu sözlere muhatap olmaktadır.

3-Sizlere hizmet ve uşaklık eden FETÖ’cü hainlerle sizin bu gönül bağının sebebi ne?

4-İslam’dan ve Müslümanlardan nefret duygunuzu zaten biliyoruz ama Türkiye coğrafyasında yaşayan insanların tümüne Erdoğan şahsında saldırınızın nedeni, bilinçaltınıza yerleşmiş Haçlı Seferlerinde bu coğrafyada yediğiniz tokatlar neden olabilir mi?

Türkiye gibi bağımsız, özgür, kökleri mazide olan devletin en tepe ismine, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöneltilen bu sözler ahlaksızlığın ötesinde uluslar arası hukukta suçtur.

Üstelik şeref yoksunu bu sözleri Hollanda parlamentosunda söylemiştir.

Asıl biz üzerinde yaşadığımız gezegende bu tiplerin ve zihniyetlerin yaşamasını içimize sindiremiyoruz. 

Mazlumların bedduasının bu çirkef adamı, bu zihniyeti başarılı kılmayacağından asla şüphe yoktur.

İşin acı yönü, emperyalizmin tetikçisi bu tipin söylediği hakaret içerikli sözlere ulusal medyamızda, siyaset dünyamızda yeterli bir tepki verilmedi.

Sadece haçlı zihniyeti değil içimizdeki hainlerin birçoğu pusuda yatmış Erdoğan sonrası hesapların içine girmektedir.

***

Peki, Erdoğan’a duyulan bu tepkinin sebebi ne?

Erdoğan gerçeği, emperyalizmi neden huzursuz ediyor?

Bu sorulara cevap aramak çok önemlidir.

Öncelikle şu değerlendirmeyi yapayım;

Batı Emperyalizmi Tayyip Erdoğan liderliğinden, onun dünyayı okuyan öngörüsünden ve emperyalizme karşı kullandığı dilden, gerçekleri ortaya koyan çok net, açık, sade üslubundan son derece rahatsızdır.

Bu nedenle Erdoğan’a karşı müthiş bir saldırı dili ve davranışı oluşturuyorlar.

Tayyip Erdoğan’ı halkoyu nezdinde sınırlayamayan, Milletle Erdoğan arasına engel koyamayan batı emperyalizmi, Türkiye’yi terör vasıtasıyla güvenlik riski içine sokarak Erdoğan’ı dize getirme gayretine girmiştir.

Uluslararası bu odaklar, “Üst akıllar” Türkiye’yi kimin yöneteceği konusunda bugüne kadar belirleyici rol oynadılar.

Eski Türkiye siyasetinde, ekonomisinde ve kültürel hayatında istedikleri gibi at oynatmaya alışmış bu anlayış, Erdoğan’ın ideolojik yaklaşımı karşısında ne yapacaklarının şaşkınlığı içinde debelenmektedir. Bu çaresizlikle, ülkemizi Tayyip Erdoğan’ın yönetmesini istemiyor. Halk iradesi ve oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanını hain FETÖ şebekesi eliyle siyasi ve yönetim alanın dışına itmek istiyorlar.

Batı Emperyalizminin kirli sokaklarında Recep Tayyip Erdoğan’dan nasıl kurtuluruz hesapları, planları yapılıyor; uzun süre bu sinsi ve çirkin hesaplar sürecek.

Dahili ve harici bedbahtların bilmediği, göremediği konu şudur;

1- Başta FETÖ olmak üzere her türlü teröre, terör örgütüne destek vererek, Tayyip Erdoğan’ı millet nazarında yıpratmak, halkla Erdoğan arasına bariyer örmek mümkün değildir.

Batı emperyalizmi bu oyunları oynadıkça millet Erdoğan etrafında daha çok kenetlenecektir, kenetlenmektedir.

2-Türkiye güvenliğine yönelik Suriye’dekine benzer planlar, gizli haritalar oluşturma gayretleri Erdoğan önderliğindeki yüksek akıl-sezgi ve önlemlerle boşa çıkar, çıkmaktadır.

3-Bu ülkeyi seven her yurttaş gibi muhalefetimizin çekici gücü olan CHP ve MHP, Erdoğan liderliğine destek vermek durumundadır.

Aksi bir durumda bu siyasi partilerin emperyalizmin oyunlarına alet olacakları gibi bir algı, insanlarımızın zihin ve ruh dünyasına işler ki bu duruma aklı başında hiç bir siyasetçi izin vermez; iki muhalefet partimiz sinsi oyuna bugüne kadar düşmedi.

4-Batı emperyalizmi Türkiye’yi Mısırla aynı tutup orada yaptıklarını burada uygulayabileceğini sanıyorsa büyük bir körlük içindedir.

5-Bu ulus her zaman küllerinden doğar. Ülke içinde bizler ne kadar birbirimizi eleştirsek, suçlasak ve sevmesek dıştan gelecek en ufak bir tehditte bir ve bütün oluruz.

Bu bağlamda Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmak vicdani bir sorumluluktur.

Emperyalizmin Cumhurbaşkanına dil uzatmasına karşı bu coğrafyada ve İslam âleminde yaşayan her bir bireyin bu sözlü saldırılara cevap vermesi milli bir hassasiyettir.

Unutmayalım; Erdoğan’ı devirdiklerinde en acımasız ve gaddarca asıl saldırıyı bize, bizden sonra yaşayacak torunlarımıza yapacaklardır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
8 gün önce
10 gün önce
13 gün önce
15 gün önce
17 gün önce
19 gün önce
157 gün önce
158 gün önce
165 gün önce
171 gün önce
181 gün önce
183 gün önce
216 gün önce
311 gün önce
351 gün önce
413 gün önce
441 gün önce
443 gün önce
444 gün önce
444 gün önce
448 gün önce
449 gün önce
450 gün önce
475 gün önce
547 gün önce
549 gün önce
554 gün önce
559 gün önce
697 gün önce
710 gün önce
711 gün önce
713 gün önce
728 gün önce
728 gün önce
735 gün önce
737 gün önce
822 gün önce
879 gün önce
896 gün önce
937 gün önce
941 gün önce
949 gün önce
961 gün önce
963 gün önce
981 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=