Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

ÖNEMLİ OLAYLAR: EKİM-KASIM-ARALIK

03 Ekim 2016, 14:16 - Okunma: 3448

Önümüzdeki üç ay siyasi ve ekonomik hayatımız için çok önemli aylardır. Ekim-Kasım –Aralık aylarında şok edici olaylara, gelişmelere tanıklık edeceğiz.

Bu bir kehanet değil. Özellikle siyaset ve iş dünyasında çok şaşıracağımız isimlerin FETÖ ihanet şebekesiyle ilgili belgelere dayanan hainliklerini duyacak, göreceğiz.

Son günlerde kamuoyu gündemine gelen ürkütücü haberlerin nedeni kripto FETÖ mensuplarına yönelik çalışmayı sabote etmek amaçlıdır.

Türkiye’de ikinci bir darbe, iç kalkışma haberlerinin temeli de bu çok özel ve gizli çalışmayı yarım bırakıp dikkatleri başka yöne çekme gayreti var.

Aşiretlerin bazılarının İngilizlerden para aldıkları haberleri yanlış bilgilerdir.

Yine mağduriyetler bahanesiyle yorumlar yapan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yanlış bilgilendirilerek devletin bu güçlü araştırma çalışmasına çomak sokulmak isteniyor.

Çünkü sadece Ak Parti’de değil CHP içinde çok özel ve gizli kriptolar var.

Bunlar Kılıçdaroğluna yakın noktada mevzilenmişler.

FETÖ ihanet şebekesinin neden olduğu mağduriyetler vardır, devlet en kısa zamanda bu haksızlığı giderecektir.

Başta Cumhuru Reis olmak üzere herkes bu mağduriyetlerin olduğunu bilmekte buna çözüm aranmaktadır.

Ekim Kasım aralık ayında gündeme getirilecek tüm kasıtlı haberlerin gayesi Türkiye’nin geleceğini çok yakından ilgilendirecek özel bir araştırmaya yön değiştirme hedefi vardır.

Türkiye bir psikolojik tehditle karşı karşıyadır. İşte bütün kirli bilgiler bu yüzden yayınlanıyor.

***

 Günümüzde devletlerin ve milletlerin geleceğinde siyasi, ekonomi hayatın nereye evirileceği çok önemlidir.

Şimdi gelin önümüzdeki üç ayda ülkemizin ekonomik ve siyasal hayatında diğer hangi gelişmeler olabilire bakalım.

Üç aylık süreç içerisinde eşzamanlı olarak anayasa değişikliği, başkanlık sistemi, erken seçim tartışmaları yeniden gündemi oldukça meşgul edecek gibi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun zikzaklı davranışları, diğer muhalefet partisi olan MHP ile girişeceği söz düelloları siyasette yeni gerilimlere gebe.

TBMM açıldığında en önemli kanun teklifi olarak ekim ayı içerisinde olağanüstü halin tekrar 3 ay daha uzatılması gündeme gelecek.

TBMM genel kurulunda son derece sert tartışmalar olacak.

Özellikle CHP’nin bazı OHAL yasalarını anayasa mahkemesine taşıyacağı yönündeki açıklamalar ülke gündemine yeni hukuki tartışmalar getirecek.

Yeni dönem meclisimizdeki siyasi tansiyon partileri nasıl şekillendirecek bekleyip göreceğiz. Bu arada başkent kulislerinde kripto FETÖ’cü olarak şüphe edilen bazı milletvekillerin bulundukları, partilerinden istifa ederek yeni bir grup kuracakları; siyasetimizde inanılmaz denge değişimler olacağı dillendiriliyor.

Bu dedikodular ne kadar doğru ve haklı bilmiyorum ama kesin olarak şuna inanıyorum böyle bir girişime katılacak milletvekillerinin millet nezdinde ihanet eden FETÖ’cü damgası yiyecekleri, ilk seçimde bu partinin tarihin çöplüğüne atılacağı gerçeğidir.

Peki, bu dedikoduları kim neden üretiyor? bence FETÖ ihanet şebekesinin dışarıdaki uzantıları içerideki kriptolu elemanlarınca örgütte dağılma ve çözülmenin önlenmesi adına asparagas haberler bir yerlerden servis ediliyor.

Diğer bir öngörüm ise yurt dışındaki emperyal sistem önünde itibar, güç yitirmiş Fetö ihanet ekibinin “yıkılmadık ayaktayız” mesajını dış dünyaya vermek istemesidir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın BM kuruluna katılmak için gittiği ABD de FETÖ iadesini sık sık dile getirmesi; uluslar arası sisteme FETÖ tehlikesini anlatması bu dedikoduların bir diğer nedendir.

Ak Parti içinde her seviyede bir FETÖ temizlik hareketi olacağı şimdiden ciddi hazırlıkların yapıldığını, Ekim-Kasım-Aralık ayında partiden atılacak şok isimlerle karşılaşabileceğimizi; bu temizlik hareketinin CHP ve MHP yansıyabileceğini tahmin ediyorum.

Ekim ayında ekonomide bir canlılık hareketlilik beklentisi mevcut.

Yıldırım Hükümetinin açıkladığı paketlerin istikbalinin belirleyicisi bu 3 ay olacak.

Başkente bakanlıkları kapsayacak büyük bir bürokrasi temizliği yine önemli bir gelişme olacak.

Hükümette ve Ankara’daki ciddi kurumlarda FETÖ ihanet şebekesinin bu üç ayda ‘Türk ekonomisini hedef alacakları, bu yönde manipülasyon yapacakları, özellikle bürokrasi dünyasındaki kripto FETÖ’cülerin ekonomik paketlerin başarısız olması için iktisadi hamleyi sulandırma adına içeriden bazı oynamalara girişeceği’ söylemi ekim kasım aralık aylarını daha önemli kılmakta

Ak Parti hükümetinin FETÖ ihanet çetesini minimize ettikten sonra bağımsız bir iktisadi seferberlik yapacağı; siyasi bağımsızlıkla ekonomik bağımsızlığı koordineli bir biçimde hayata geçirmeye çalışacağını bir dip not olarak söyleyeyim.

Özellikle dışa bağımlı ve ithalata dayalı sağlık sektörüne el atılacak.

Yine gıda ve geleneksel tıp, halk deyimiyle bitkisel tıp konusunda önemli adımlar atılacak. Alternatif tıbbı öteleyen, kimyasal ilaçları millete dayayan, sistem içindeki derin yapılar, süreci engellemeye çalışan yabancı emperyal sağlık şirketlerinin devşirmeleri, bakanlıklar içindeki işbirlikçiler üzerinde zamana yayılacak bir eleme çalışması gündeme gelecektir. Ülkenin güvenliğini ve bağımsızlığını sağlamada çok önemli işlevleri olan savunma sanayinden tutun da enerjiye, siber güvenlikten uzay teknolojisine, bor’a kadar birçok alanda önemli adımlar ekim-kasım aralık ayında atılacaktır.

Enerji Bakanlığı’nda Türkiye’nin maden ve enerji haritası çıkarılıyor, “eti-bor” yerli, insan sağlığına ve tabiata zarar vermeyen çamaşır ve mutfak için “deterjan” üretti.

Ama kimse bunu nerede ise haber bile yapmadı. “baca gazı” konusunda bir proje eti-bor’da masada bekliyor.

Birtakım kurumlarda birileri bazı projeleri engelleme çabasındadır. birileri birilerini tehdit ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanına, başbakana bu konuda mutlaka bazı bilgiler ulaşıyordur.

Yine kasım ayında yapılacak başkanlık seçimi çok önemli.

ABD ile ilişkilerimiz başta olmak üzere FETÖ iadesi ABD seçimlerinden sonra netleşecek. Araştırdığım kadarıyla Yahudi lobisi sırtını demokratlara dönüyor.

Yani ABD’nin en güçlü lobisi olan Musevi lobisi cumhuriyetçi adaya destek verebilir.

Bu süreç ekim ayının sonunda netleşecek.

Türk işçilerinin yoğun yaşadığı Avrupa ülkelerinde, Eylül’ün ilk haftası genelde yaz tatilinin sonu anlamına gelir.

Türkiye’ye gelen Almancılar başta olmak üzere birçok vatandaşımız tekrar bu ülkelere dönecek.

Tatil, insanların dinlenmiş olarak işlerine yönelmelerine imkân verir.

Eylül ayının başı batı’da (back to school) “okul dönemi” olarak anılır ve bu süreç ekonomide canlanmaya yol açar.

Bizde eylülün sonları ve ekimin ilk günleri “harman sonu” canlılığının başlangıcıdır.

Tarım ürününden sağlanan imkânlar piyasaya hareket getirir. Borçlar ödenir. Düğün, sünnet harcamaları başlar. Bu üç ayda kış hazırlığı başlar.

Evet, önümüzdeki üç ay ekim-kasım aralık ayında ihtimalleri ve olası gelişmeleri paylaştık

Bakalım ne kadarı gerçekleşecek. Yaşayıp göreceğiz.

Etiketler : Fetö, Chp, Ak parti, Siyaset,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
9 gün önce
11 gün önce
13 gün önce
16 gün önce
18 gün önce
19 gün önce
157 gün önce
158 gün önce
165 gün önce
172 gün önce
181 gün önce
183 gün önce
216 gün önce
311 gün önce
351 gün önce
413 gün önce
441 gün önce
443 gün önce
444 gün önce
444 gün önce
448 gün önce
449 gün önce
450 gün önce
475 gün önce
547 gün önce
549 gün önce
554 gün önce
559 gün önce
698 gün önce
710 gün önce
711 gün önce
713 gün önce
728 gün önce
728 gün önce
735 gün önce
737 gün önce
822 gün önce
879 gün önce
897 gün önce
937 gün önce
942 gün önce
949 gün önce
961 gün önce
964 gün önce
981 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=