Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

CIA ve FETÖ

06 Ekim 2016, 14:54 - Okunma: 2768

 “ABD, FETÖ ihanet şebekesinin liderini Türkiye’ye verecek mi?” sorusuna doğru cevap bulmak için bu ülkenin ünlü dış istihbaratının ne düşündüğüne bakmak gerekir.

CIA bundan sonra kendisiyle işbirliği yapan FETÖ elebaşı hakkında ne düşünüyor.

15 Temmuz ihanet kalkışmasında başarısız olan kendi adamı hakkında ne yapacak, hangi kararları alacak?

Analizimize doğru cevaplar bulmak için CIA teorisyenlerinin bu meseleye bakışları ve onların düşünce sistematiğine bakmak lazımdır.

Öncelikle şu tespitleri ortaya koyalım;

CIA teorisyenleri, doktrin üreten tepe adamları; ele aldıkları ülkeler bu ülkelerden devşirdikleri hainlerle ilgili kararlarda bütün ihtimalleri masanın üstüne koyarlar.

Yani bizim ülkedeki bazı akıl üreten strateji kurumlar gibi siyah-beyaz çizgiye sahip değiller.

Yani FETÖ elebaşını verelim veya vermeyelim hesabını hemen yapmazlar.

Söylemimizi açarak somutlaştıralım.

***

Bu kurumdaki tepe isimler FETÖ elebaşını vermek yanlış veya vermesek yanlış türünde basit, sıradan bir mantıkla meseleye bakmazlar.

FETÖ elebaşının iadesi veya ülkelerinde göz hapsinde tutulması/tutuklanması gibi bir süreçte ilk yapacakları maliyet-risk analizini sıralamaktır.

Bu masa başı planlamasından sonra yön-eylem şeması oluşturulur.

Yön-eylem-karar aşamasında devşirilen hainin canlımı-ölümü durumlarına göre senaryo oluşturulur.

İlk karar buradadır. Yani FETÖ ihanet liderinin yaşaması mı yoksa öldürülmesi mi ABD çıkarına uygundur sorusuna cevap ararken şebeke liderinin CIA konusunda ne kadar bilgiye sahip olup olmadığı ön plana çıkar.

Yani CIA sıkıntıya sokacak kadar bilgiye sahipse, bu bilgileri bir gün kendilerine karşı bir silah, koz olarak kullanma ihtimali söz konusuysa öldürülmesi ön plana çıkar.

FETÖ elebaşı yakın bir süreçte ölecekse inanın kendi ecelinden çok bir operasyon sonucunda hayata veda edecektir.

CIA eğer öldürülmesini şu anda gerekli görmese bu kez ölmüş gibi de gösterilebilir.

CIA Türkiye-ABD ilişkilerinin alacağı ivmeye göre FETÖ elebaşı kendi eceliyle dahi ölse bu ölümü gizleyecek ve FETÖ yaşıyor izlenimi yaratmaya çalışacaktır.

CIA bu konuda kafasının karışık olduğunu düşünüyorum.

Çünkü FETÖ elebaşı iadesi veya ABD’den hala siyasi faaliyetini sürdürmesi CIA için büyük bir problemdir.

Çünkü FETÖ elebaşı, CIA başta olmak üzere birçok legal ve illegal yapıyla ülkesi ve İslam’a zarar verme konusunda iş tutarken bir gün bu güçlerin kendini devre dışı bırakabileceğini mutlakla hesap etmiştir.

El altından bu örgütlere FETÖ elebaşı hangi haberleri gönderip “sakın beni harcamayın” diyor, bilmiyoruz ama bu bilgiler elbet bir gün günışığına çıkacak.

Bir sabah uyandığımızda FETÖ elebaşının mesela Pensilvanya’ da bir anda ortadan kaybolduğu haberini duyabiliriz, sonra FETÖ elebaşıyla ilgili bir sürü düzmece haber yayınlanır.

Bu haberlerde onun Havana’ya da Tur-u Sina’da, Tanrı Dağı’nda yaşadığı gibi bir hikâye de uydurulabilir.

Çoğunuz duymuşsunuzdur İkinci Dünya Savaşından sonra gizemli bir şekilde ortadan kaybolan üst düzey Nazilerle ilgili bir sürü haber havada uçuşmuş, şehir efsaneleri üretilmiş hatta bu konuda sinema filmleri dahi çekilmişti.

***

Size olmuş, yaşanmış ilginç bir yaşam öyküsü anlatayım;

28 Şubat post modern darbenin ağır havasının ülkemizin üstünü sarmaladığı bir günde bir mafya lideri İstanbul Gümüşsuyu’nda bir otelin penceresinden atlayarak intihar etti ve öldü. Savcı geldi, rapor tuttu. Ailesi geldi, teşhis etti. Adli tıp raporu yazıldı.

Ceset mühürlü bir çinko tabuta kondu, mühürlendi, ailesine teslim edildi.

Aile cesedi aldı, Anadolu’da bir köy mezarına defnedildi. Sonra o “intihar ett” denilen kişinin İspanya’da yaşadığına dair bir ihbar geldi.

Savcı mezarı açtı, ama mezardaki ceset başkasına aitti. Peki, o intihar eden kimdi, mezardaki ceset kime aitti asla bilinmedi…

Bu işleri tezgâhlayanlar FETÖ elebaşı Gülen’i öldürüp bir mezara gömebilirler, ama daha sonra Gülen’ in mesela Endonezya’da yaşadığı iddia edilebilir, FETÖ başı Gülen’in gömüldüğü mezar açıldığında ise orada bir başkasının cesedi çıkabilir.

Bilmem anlatabildim mi?

***

Sevgili Okur

FETÖ elebaşı, CIA ve ABD açısından yaşasa da ölse de problem.

FETÖ elebaşı ölse,  ceset nereye gömülecek, ABD’ye mi? Türkiye’ ye mi?  Said-i Nursi olayında olduğu gibi cenazesi kaçırılabilir mi?

Bu soruların cevapları hala geleceğin gizemli koridorlarında duruyor.

Bu konuda sizle ilginç bir bilgi paylaşayım. FETÖ elebaşı 20 yıl yaşayacağını ve daha 20 yıl ölmeyeceğini etrafına söylüyormuş!

FETÖ elebaşı için CIA başka bir senaryo kurgulayabilir mi derseniz cevabım evet onu ABD’den başka bir ülkeye kaçmasına göz yumabilir.

Kişisel kanıma göre CIA adına FETÖ’ nün kullanım süresi bitti.

Devri kapandı. Deşifre oldu. Hepsinden en önemlisi Türkiye’de ve İslam âleminde büyük bir itibar kaybına uğardı; maskesi düştü. Dolayısıyla FETÖ elebaşını bir proje olarak ortaya çıkaran CIA elinde bu plan patladı.

CIA FETÖ elebaşı konusunda radikal karar almıyorsa CIA’ n açmazı var.

Bu açmazın arkasında İngiltere, Fransa, Almanya, Vatikan ve İsrail gibi uluslar arası birçok devlet ve bu ülkelerdeki derin yapılar var.

140 kadar ülkede örgütlenmiş uzantıları olan bir yapıdır FETÖ. Yine CIA n FETÖ projesinin ardında BOP var, NATO var...

Bu karmaşık denklemde CIA hayati bir hata yapmaktan korkuyor.

Bu projelerin ardındaki ana niyet ise medeniyetler arası çatışma diye tanımlanan bir hadisenin tarihin sonunu getireceği kaygısı var.

Bu korkunun adına her ne kadar Medeniyetler arası çatışma dense aslında vaka İslam’la diğer Dinlerin her alandaki mücadelesi, savaşıdır.

Bu yüzden FETÖ elebaşı eliyle İslam’ın içi boşaltılarak asli yapısından çıkarılmak istenmektedir.

CIA teorisyenleri, İngiltere, İsrail’deki TEOLOG’lar kendi aralarında, eğer kendi planları tutmazsa, süreç kontrolden çıkarsa 10 coğrafi bölgede dini, mezhebi, etnik çatışmaların giderek bir dünya savaşına doğru evirileceği ve bunların domino etkisi ile bütün çatışma potansiyeli taşıyan bölgelerde sebep olacağı, iç kargaşalarla devletlerin parçalanacağı, dünyanın global bir savaşın eşiğine sürüklenebileceği endişesini tartışıyorlar.

Bu nedenle FETÖ elebaşı yerine ikinci bir FETÖ bulana kadar bu devşirmeyi beklemede tutma kararına varıyorlar.

FETÖ elebaşı Gülen için gelecek her gün, geçen günlerini aratacaktır. FETÖ artık eski günlerin hayaliyle yaşamak zorunda kalacak. Son açıklamaları, çırpınışları zevahiri kurtarma gayretinden başka bir şey değil.

Cenabı Allah dinini üç beş kuruşa satanları bu dünyada rezil öteki dünyada zelil eder.

Etiketler : Abd, Fetö, Türkiye, CIA,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
96 gün önce
103 gün önce
109 gün önce
119 gün önce
120 gün önce
153 gün önce
248 gün önce
288 gün önce
350 gün önce
378 gün önce
380 gün önce
381 gün önce
381 gün önce
385 gün önce
386 gün önce
387 gün önce
412 gün önce
484 gün önce
486 gün önce
491 gün önce
497 gün önce
635 gün önce
648 gün önce
649 gün önce
651 gün önce
665 gün önce
665 gün önce
672 gün önce
674 gün önce
759 gün önce
816 gün önce
875 gün önce
879 gün önce
887 gün önce
898 gün önce
901 gün önce
919 gün önce
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=