Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

Bölge VALİLERİNE Sesleniş—2

01 Kasım 2016, 10:51 - Okunma: 3019

Sayın Bölge Valilerimiz;

Batman Ahmet DENİZ,  Adıyaman Abdullah ERİN,  Ağrı Musa IŞIN,  Ardahan İbrahim ÖZEFE, Bitlis Ahmet ÇINAR, Bingöl Yavuz Selim KÖŞGER, Diyarbakır Hüseyin AKSOY Elazığ Murat ZORLUOĞLU, Gaziantep Ali YERLİKAYA, Hakkari Cüneyit Orhan TOPRAK, Iğdır Ahmet Turgut ALPMAN,  Kars Rahmi DOĞAN, Kahramanmaraş Vahdettin ÖZKAN, Kilis İsmail ÇATAKLI, Malatya Mustafa TOPRAK, Mardin Mustafa YAMAN,  Muş Seddar YAVUZ,  Siirt Mustafa TUTULMAZ, Şanlıurfa Güngör Azim TUNA, Şırnak Ali İhsan SU, Tunceli Osman KAYMAK ve Van İbrahim TAŞYAPAN...

***

Ülkemiz tarihinin en sıkıntılı bir dönemini yaşarken sizler zor bir bölgemizde Devlet ve Milletin geleceği adına yetki ve görev üstlendiniz.

Terör en kanlı ve acımasız yüzünü yoğun bir biçimde sizin görev yaptığınız kentlerde göstermektedir.

Uluslararası emperyalizmin büyük çıkarlar savaşına sahne olan Ortadoğu coğrafyasının sınırları sizin ilinizle kapı komşu.

15 Temmuz darbesinin başaktörü hain FETÖ yıllar önce sizin vilayetinizde sinsi ve derin bir yapılanma gayreti göstermişti. FETÖ hain elemanları hala bölgenizdeki fay hatları üzerinde proje üretme çabasındadırlar.

Tüm bu sorunların yanı sıra çözmekle yükümlü olduğunuz asli görev alanınız olan kentin ekonomik, eğitim, sağlık gibi hayatın rutin sorunları devasa bir durumda karşınızda durmaktadır.

Bütün bu ahval ve şartları yakından bilen sizlerin görev sorumluluğunuzun çok ama çok ağır olduğunun bilincinde görev yaptığınız hususunda hiç şüphem yoktur.

Sizler eğitim ve yöneticilikteki hayatınız boyunca idari manada engin bir bilgi birikimine sahipsiniz.

Okuduğunuz üniversitelerde toplum psikolojisi ve ülke tarihini öğrenme noktasında uzun yıllar bir çaba içinde oldunuz.

Şu bir gerçektir ki devleti ilde en yüksek temsil göreviniz var ama temelde bir bürokratsınız.

Bürokrasinin kanı ağırdır, işleyişi hantaldır, yargıları özneldir, bakış açıları tek kutupludur, meslelere bakış hep şüphecidir.

Cumhuriyet tarihimiz boyunca Güneydoğu ve Anadoluda sayısı yüzleri, binleri bulan valiler görev yaptı ama hangisi şu anda halkın zihin ve gönül dünyasında yer bulmuştur?

Bana göre bu sayı bir elin parmaklarını geçmez.

Peki, neden ülke coğrafyasının bu bölümünde görev yapmış Valilerimiz Doğu ve Güneydoğu insanının kalbinde unutulmaz konuma gelemedi?

Bu sorunun tek yanıtı var.

Geçmiş dönemde görev yapan valiler Bölgenin sosyolojik dokusunu, insanların zihin ve ruh dünyalarındaki duygu ve düşüncelerin neler olduğunu yaşayarak öğrenemedikleri için sadece kabullenilmiş bilgiler ışığında bölgeye, bölge sorunlarına yaklaşım gösterip meselleri bu konseptte irdelediklerinden dolayı maaşlı memur statüsüne çakılıp kaldı.

Türkiye değişti, gelişti. Türkiye’nin gelişme sürecinde bölgenizdeki kentler bu devinime hızla ayak uydurdu.

Bu değişim beraberinde sadece yenileşmeyi değil insan profillerinde ve geçmiş yıllardaki klasik bölge insanın anlayışlarında farklılaşmaya neden oldu.

Bu değişim ve dönüşüme yarın detaylı bakacağım. Şimdilik hoşçakalın

Devam edecek…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
95 gün önce
102 gün önce
108 gün önce
118 gün önce
120 gün önce
153 gün önce
248 gün önce
288 gün önce
350 gün önce
378 gün önce
380 gün önce
381 gün önce
381 gün önce
384 gün önce
386 gün önce
387 gün önce
412 gün önce
484 gün önce
486 gün önce
491 gün önce
496 gün önce
634 gün önce
647 gün önce
648 gün önce
650 gün önce
665 gün önce
665 gün önce
671 gün önce
673 gün önce
759 gün önce
815 gün önce
833 gün önce
874 gün önce
878 gün önce
886 gün önce
898 gün önce
900 gün önce
918 gün önce
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=