Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

BU NE KİBİR ALLAHIM - 2

27 Mart 2017, 15:50 - Okunma: 2570

Ankara’ya değişik sorunlarına çözüm arayan bu hemşeri topluluğun söylemleri, şikayetleri ve illerindeki AK Partili Milletvekillerin neden onlarda bu tarz düşünceleri meydana getirdiklerini daha detaylı öğrenme merakım kabardı.

Aydın ve kültürlü olduğunu düşündüğüm kişiye dönerek

Bölgedeki Ak Parti milletvekillerinin sözünü ettiğiniz bu olumsuz davranışlarını bana daha somut ve net bir biçimde anlatırsanız ben bunu yazarım

Hem hepimiz kuluz şaşarız hata yaparız, bölgedeki Ak Parti Milletvekilleri belki bu yazıları okuyup durum ve davranışlarını değiştirirler.

Önerim üzerine o kişi ağır ağır konuşmaya başladı.

Kullandığı sözcükleri özenle seçiyor abartıya kaçmadan somut bilgileri ortaya koymaya çalışıyordu.

Bölgedeki Ak Parti Milletvekillerinin etrafını yağcı, çıkarcı yalaka tipler sarmış

Bu tipler ilimizdeki ihale takipçiliği yapıyorlar ve sorunu olan insanlara para karşılığında işlerini yapabileceklerinin mesajını veriyorlar.

Bölgedeki Ak Parti Milletvekilleri adeta bu tiplerin vekili gibi çalışıyorlar.

Bu tipler kentimizde milletvekillerini nasıl oraya buraya koşturduklarını böbürlenerek anlatıyorlar.

Halk bu tiplerden zaten nefret ediyor dolayısıyla bunlarla aynı fotoğrafı veren milletvekillerinden insanlar uzaklaşıyor.

Milletvekilleri ve yakınları dünya malına merak sarmış.

Herkes nasıl köşe dönerim hesabına girmiş.

Kimsenin milleti düşündüğü yok.

Kentlerimizin sorunlarıyla hiç alakalı değiller.

Ayrıca bu yalaka ve iş takipçisi kişilerin milletvekillerini bu kadar yıprattığını, halkın onlara karşı duyduğu bu tepkiyi Ak Parti’nin Milletvekillerine anlatacak kimsede yok, zaten bu durumu aktaracak dürüst insanları Ak Parti’den uzak tutuyorlar milletvekilinin yanına bile yakınlaştırmıyorlar.    

Bir önemli hususta Milletvekilinin veya Ak Parti teşkilatının içine sızmış bu tipler illerde doğru ve güzel işler yapan Valilerimizi de Ak Parti Milletvekili eliyle engellemeye çalışıp bu güzel işlerin vatandaşa ulaşmasını önlüyorlar.

Bölge Milletvekilleri, valileri kıskanıyor, onların başarılı olmalarını istemiyorlar.

Kendileri çalışmadıkları gibi valilerin de doğru dürüst hizmetlerine taş koyuyorlar.

Halkta dolayısıyla Başbakan Binalı Yıldırım sanki hizmet etmiyor duygusuna giriyor.

Bölgedeki Valilerin çoğu Ak Parti Milletvekillerinin bu durum ve davranışlarından son derece rahatsızlar ama memur oldukları için tepkilerini ortaya koyamıyorlar.

Eski yıllarda Cumhur reisimiz Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde Bölgedeki Valilerden bazıları direkt olarak bu tipteki milletvekillerin illerde yarattıkları sorunları rapor ediyorlardı.

Şimdi sanırım Valilerimize bu sorunlar var mı diye sorulmuyor’

Eleştiriler ve dile getirenler çok ağır suçlamalardı.

Pastanedeki birlikteliğimiz bitip eve döndüğümde kulağımda Bu Ne Kibir Allah’ım sözü çınlıyordu.

Hemşerilerimizin dile getirdiği konular kişisel değildi.

Ak Partinin bölgedeki milletvekilleri acaba bir güç zehirlenmesi yaşıyorlar mıydı?

Halkın sesi kulağı olmaya kendini adamış Batman Sonsöz Gazetesinde bu konuları dile getirmemin bir görev olduğu duygusu bende ağır basmaya başlamıştı.

Eve döndüğümde bir akademisyen, siyaset uzmanı ve gazeteci anlayışı yanlış yapma kaygısı ve olaylara tek pencereden bakmama titizliğiyle bu eleştirileri dile getirenlerin hain FETÖ mensubu veya bölgedeki muhalif HDP mensubiyetini araştırmaya başladım.

Hemşerilerimizin bağlı oldukları kentlerdeki haber kaynaklarımı arayıp bu isimlerin hain FETÖ’cü olup olmadıklarını sorguladım.

Bu eleştirileri yapanların tümü geçmişten beri Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden bağlıydılar, vatanına ve milletine bağlı isimler olduklarını öğrenince okuyacağınız sözleri aynen kaleme almaya başladım.

Bu Ne Kibir Allah’ım” başlıklı makalemde bölgedeki Ak Parti milletvekillerinin gerekse “Ak Parti Genel Merkezi bir güç zehirlenmesi yaşıyor muydu?” Sorularına cevaplar aramaya çalıştım.

Sosyolojik ve siyaset bilimin kuralları içinde bu kibrin neden ve nasıl oluştuğuna bakma gayretinde bu satırları yazarken eleştirilerin haklılığının nedenlerini sorgulamaya başladım.

Uzun bir zamandan beri ulusal medyada Erdoğan aşığı ve samimiyetle Ak Parti davasına gönül vermiş kalemlerinde Ak Parti Genel Merkezindeki bu kibirli davranışlardan rahatsızlıklarını dile getiren makaleler okumuştum.

Ama bu kendini aşırı beğenmişliğin bölge milletvekillerine yansıdığına ilk kez tanık oluyordum.

Aynı zamanda halkın ve hakkın hizmetinde ve millete hizmetin izinde olan kibirden uzak tevazu ve samimiyet timsali olduğuna yürekten inandığım Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binalı Yıldırımın sırtından makam ve mevki elde edenlerin gaflet ve delaletini detaylı olarak birkaç kez etraflıca inceleyip yazmam gerekir diye düşündüm.

Çünkü toplumdan kopuşu gösteren bu sorunları dile getirmenin insani ve vicdani bir sorumluluğu var.

Osmanlı devletini çöküşe götürende yönetim kadrolarının yozlaşmasıydı.

15 Temmuz şanlı direniş ruhunu yok edecek davranışların en tepesinde kibir-kendini beğenmişlik ve halka tepeden bakış vardır.

Yeni Türkiye diyen Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a inat siyasetimizin eski dönemlerindeki hukuksuzluğu, haksızlığı hortlatmak isteyenler Ak Parti’nin içinde mi ürüyorlar sorusu çok ürkütücüdür.

16 Nisan referandumunda bölge illerinde büyük oranda Hayır oyu çıkarsa bölgede sevilen ve inanılan Cumhur Reisin söylemlerine karşı verilmiş ret oylar değil Ak Parti’nin bu illerdeki olumsuz durum ve davranışlar sergileyen milletvekillerine duyulan tepkiden bu sonuç meydana gelecektir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
2 gün önce
4 gün önce
37 gün önce
132 gün önce
172 gün önce
234 gün önce
262 gün önce
264 gün önce
265 gün önce
265 gün önce
268 gün önce
270 gün önce
271 gün önce
296 gün önce
368 gün önce
370 gün önce
375 gün önce
380 gün önce
518 gün önce
531 gün önce
532 gün önce
534 gün önce
549 gün önce
549 gün önce
555 gün önce
557 gün önce
643 gün önce
699 gün önce
717 gün önce
758 gün önce
762 gün önce
770 gün önce
782 gün önce
784 gün önce
802 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=