Lütfen bekleyin..

AHMET KIZILBULUT

BATMANDA PSİKOLOJİ ZİRVESİ

25 Aralık 2017, 17:59 - Okunma: 2500

İdeal Grup Danışmanlığın bu sene 3. ‘sünü düzenlediği seminere davetliydim hafta sonu. İdeal Grup Danışmanlık Müdürü Recep Bey, bu seminere muhakkak katılmalısınız diyerek sağ olsun davet etti beni.

Batman Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen seminerde, bu kez mevzu İnsan Psikolojisi ve İnsan İlişkileriydi.

Seminerin düzenlendiği salona girdiğimde, iğne atsanız yere düşmeyecek durumdaydı. Diyarbakır’dan gelen mi dersiniz, Mardin’den gelen mi, Adana’dan gelen mi, velhasıl bayağı bir kozmopolit çeşitlilik mevcuttu salonda.

İlk olarak sahneye Kendini Bar psikologu olarak tanımlayan Ferhat AYDIN çıktı, özgüven problemi yaşayan kişilere yönelik telkinlerini mizahi bir dil kullanarak izleyicilere tavsiyelerde bulundu.

Seminerin ikinci oturumunda ise sahneyi Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı Operatör Doktor Gökçen Erdoğan aldı.

İnsan vücudunda yer alan seratonin adrenalin oksitosin, dopamin ve aralarındaki bağlantıları anlatıp, kadınların gözünde ideal erkeğin nasıl olması gerektiğini kendisini dikkatle izleyen erkeklere, şaşırtıcı ve dikkat çekici bir biçimde anlattı.

Hepimizin tabusu olan cinsellik mevzusuna biraz da coğrafya gereği derinlemesine girmemesi, bazı seyircilerden eleştiri alsa da, seminerin tadını bozmakta yetersiz kaldı bu eleştiriler.

Ben şahsen Gökçen Hocanın işi dozunda anlattığı kanaatindeyim.

Gerisi biraz +18 olacak ve biraz infial yaratabilecekti keza.

Seminerin son oturumunda ise Sahneyi devralan Adnan Menderes Üniversitesinde Yardımcı Doçent Doktor olan Hocamız Mehmet Şakiroğlu, öfke kontrolünü, ve toplumda insan ilişkilerinde gerildiğimiz öfkelendiğimiz durumlarda neler yapmamız gerektiğini uzun uzun anlattı.

Erzurum’da üniversitede hocayken yaşamış olduğu hadiseleri de es geçmeyen Mehmet Hoca, bazen seyircileri öyle bir güldürdü ki kırmaktan geçirdi doğrusu.

Özetin özeti, Batman’ın bu seminerlere çok ama çok ihtiyacı var, insanlar gelip 3–4 saatte olsa kafalarını dağıtıyorlar, doğru bildikleri yanlışları öğreniyorlar.

İdeal Grup Danışmanlık, bu anlamda öncü olmaya devam ediyor.

Tebrikler Recep Bey.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
16 gün önce
34 gün önce
40 gün önce
89 gün önce
96 gün önce
103 gün önce
132 gün önce
244 gün önce
251 gün önce
261 gün önce
271 gün önce
307 gün önce
313 gün önce
320 gün önce
341 gün önce
362 gün önce
412 gün önce
431 gün önce
460 gün önce
475 gün önce
480 gün önce
480 gün önce
496 gün önce
529 gün önce
558 gün önce
573 gün önce
626 gün önce
643 gün önce
678 gün önce
680 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=