Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

ERDOĞAN’IN SIRRI

01 Şubat 2018, 21:02 - Okunma: 2287

Unutma, sır gibi seversen eğer, muradın gerçekleşir. 
Çünkü tohum, toprağa gizlenirse yeşerir diyor Mevlana.
Cenabı Allah insan denen varlığı, özellikle toplum kaderine yön veren lider kimlikleri çok özel yeteneklerle yaratırken onların ruh dibine inanılmaz sırlar inşa etmiştir. 
Bizim dar bilgimiz, kısıtlı tecrübelerimiz olağandışı bu sır kuyularına tam olarak inmemizi engeller. 
Söz konusu lider insanları irdelemeye çalışırken aşırı abartıya girersek toplumsal ayrılığa yuvarlanırız. Kişisel duygularımızı işe katarsak eleştiri düşmanlığına uğrarız; Bu kişilikleri kutsarsak Cenabı Allah karşısında rezilliğe düşeriz. 
O zaman doğru olan, bilgileri çıplak bir vaziyette ortaya koymak geriye kalanı da toplumun takdirine bırakmaktır.
Bugün “Cumhurbaşkanı” ve “Ak Parti Genel Başkanı” sıfatlarıyla uluslar arası arenaya ve toplumumuz önüne çıkan “Tayyip Erdoğan profili”  ile onun liderlik yeteneklerini, çok az insanın bildiği sırlarını, iletişim politikaları, sosyolojik, psikolojik boyutları bakımından incelemenin çok önemli olduğuna inanıyorum.
‘Erdoğan’ın Sırrı’ başlıklı yazı dizisi, Sayın Cumhurbaşkanın bilinmeyen, ya da az kişinin bilip açıkça söylemediği, yaşanmış bir dizi gizli olayları, Cumhur Reisin liderlik yeteneklerini, bu kabiliyetleri pratiğe aktaran karakter özelliklerini anlatmayı amaçlıyor.
Erdoğan’ın Sırrı, Erdoğan’ın ‘Cebindeki Belge’ ve ‘Mahşerin Dört Atlısı’ kitaplarını yazmaya başlarken çarpıcı, şaşırtıcı, hayret uyandıracak bir olguyla karşılaştım. 
***
Söz konusu bu durum şuydu. 
Siyasi tarihimizde ve yakın dünya gerçeğinde hiçbir lider Erdoğan kadar ihanete uğramadı, arkadan hançerlenmedi, suikast ve komplolarla karşılaşmadı.
Erdoğan’a yönelik ihanet, suikast ve sinsi planlar sadece yurt içinden değil ülke dışındaki ellerce de organize edildi.
Bu tespitimi ise suikastları, ihanetleri ve komploları birebir yaşayan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Kaderinde üstünde bir kader vardır’ sözüyle doğrulamaktadır.
Peki, o zaman Erdoğan’ı fizik ve ruh olarak yok etmeye varacak kadar organize bu ihanet neden pratiğe aktarılmak istendi.? Can alıcı bu soruya tek bir cevap vermek mümkün değil.
Yukarıdaki sorduğum soruya en doyurucu cevabım ise şudur. 
Vatan toprağından başka kıtalara kadar uzanan, büyük devletlerin çıkar çatışmalarının neden olduğu vekâlet savaşlarını terör yoluyla yaşadığımız coğrafyaya taşıyan çeşitli emperyal güç merkezlerinin ve içimizdeki devşirmelerinin ince hesabı Erdoğan’ı yok etme planı üzerinde yoğunlaşmaktadır.
Bu hain hesabın arka yüzünde ise Erdoğan’ın Sırları diye tanımladığım özel yeteneklere sahip olan Cumhurbaşkanın ‘Türkiye ve Mazlum İnsanlar Böyle Kurtulur’ amaçlı hedefin bu güçlerce öğrenilmiş olması vardır. 
Cumhurreis Erdoğan’ın Kurtuluşun Reçetesi hedefinin ana temasında ise Eski Dünyanın içinde yaşadığı krizlere öneriler ve çözümler vardır. 
Bu bağlamda ‘Dünya beşten büyüktür’ sloganı insanlık tarihine düşülmüş önemli bir nottur.
Cumhur reisin Kurtuluşa Giden Yol formülüne karşı ABD, AB’nin dünya bizimdir diye böbürlenen Efendileri hırçınlaşmış, kızgın ve öfkeli bu güruh gezegendeki tüm ulusları ve bizim coğrafyamızı gergin bir atmosfere sokmuştur.
Dünyada uyanmaya başlayan mazlum ve mağdur insanlığa ve bu insanların hak, hukuk ve özgürlüklerini savunan Erdoğan gibi Evrensel Liderlerin ortaya çıkışına sinirlenen emperyal anlayış, sınırları, rejimleri, yönetimleri değiştirmek adına her türlü kirli ve karanlık oyuna başvurmaktadır.
Cumhurbaşkanımıza yönelik sinsi planlamalarının sebep-sonuç denklemini çözmek için Erdoğan’ın liderlik derinliğine indikçe onda var olan değişimin dengesi diye tanımladığım bir yargıya ulaştım.
Cumhur Reisin zihin ve ruh dünyasının derinliğinde gizli olan Değişimin Dengesi diye tanımlamaya çalıştığım bu olgununda üç parametreden oluştuğu kanaatine vardım 
Bu üç parametre ise Manevi ve ruhani bir güçle desteklenmiş Yüksek Zeka- Entelektüel Akıl ve Dünyayı Okumaktır.
Cumhurreis Erdoğan’ın en büyük sırları ise her gün muntazam tuttuğu ve Kara Kaplı Defter olarak isimlenen günlüklerde yazılıdır. 
Bu günlüklerde Cumhurreis Erdoğan’ın karşılaştığı sorunlar anlatılırken tarihsel ve ekonomik değişimlerin meydana getirdiği Şans-Kader-İnanç eksenli olaylarla Eski Türk tarihinden Osmanlıyı kuran Osman Beye, Fatih’ten Abdülhamit’e, oradan Gazi M. Kemal’e kadar tarihe damga vurmuş tüm liderimizin yaşadığı hadiseler arasında inanılmaz benzerliklerin olduğuna inanıyorum.
Otuz cildi aştığını tahmin ettiğim hatıratlarda Cumhurbaşkanı her an karşılaştığı olayları, kişilikleri, ihanetleri, tüm detaylarıyla bu defterde kayıt altına alırken büyük bir belgesel oluşturmuştur. 
Ülkemiz siyasi, sosyal ve ekonomik hayatındaki son dönemin en önemli bilgilerin yazılı olduğu bu belgeleri daha kimse okumadı, görmedi.
Sayın Erdoğan bu günlükleri inanılmaz bir titizlikle saklıyor.
Belli ki bu titizliğin perde arkasında AK Parti’nin kurucu aklı, kurucu fikri, kurucu iradesini elinde tutan Sayın Cumhurbaşkanı Kara Kaplı Defterleri gelecek nesillere bir öğüt, yol gösterici olsun diye saklıyor.
Yarın kara kaplı bu defterlerde nelerin yazılabileceğini, bu sırların hangi konuları kapsadığını öngörülerimin ışığında sizlerle paylaşacağım.
Devamı yarın..

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
8 gün önce
10 gün önce
13 gün önce
15 gün önce
17 gün önce
19 gün önce
157 gün önce
158 gün önce
165 gün önce
171 gün önce
181 gün önce
183 gün önce
216 gün önce
311 gün önce
351 gün önce
441 gün önce
443 gün önce
444 gün önce
444 gün önce
448 gün önce
449 gün önce
450 gün önce
475 gün önce
547 gün önce
549 gün önce
554 gün önce
559 gün önce
697 gün önce
710 gün önce
711 gün önce
713 gün önce
728 gün önce
728 gün önce
735 gün önce
737 gün önce
822 gün önce
879 gün önce
896 gün önce
937 gün önce
941 gün önce
949 gün önce
961 gün önce
963 gün önce
981 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=