ERDOĞAN’IN SIRRI - SEDAT ERİŞ - Batman Sonsöz Gazetesi
Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

ERDOĞAN’IN SIRRI

01 Şubat 2018, 21:02 - Okunma: 1564

Unutma, sır gibi seversen eğer, muradın gerçekleşir. 
Çünkü tohum, toprağa gizlenirse yeşerir diyor Mevlana.
Cenabı Allah insan denen varlığı, özellikle toplum kaderine yön veren lider kimlikleri çok özel yeteneklerle yaratırken onların ruh dibine inanılmaz sırlar inşa etmiştir. 
Bizim dar bilgimiz, kısıtlı tecrübelerimiz olağandışı bu sır kuyularına tam olarak inmemizi engeller. 
Söz konusu lider insanları irdelemeye çalışırken aşırı abartıya girersek toplumsal ayrılığa yuvarlanırız. Kişisel duygularımızı işe katarsak eleştiri düşmanlığına uğrarız; Bu kişilikleri kutsarsak Cenabı Allah karşısında rezilliğe düşeriz. 
O zaman doğru olan, bilgileri çıplak bir vaziyette ortaya koymak geriye kalanı da toplumun takdirine bırakmaktır.
Bugün “Cumhurbaşkanı” ve “Ak Parti Genel Başkanı” sıfatlarıyla uluslar arası arenaya ve toplumumuz önüne çıkan “Tayyip Erdoğan profili”  ile onun liderlik yeteneklerini, çok az insanın bildiği sırlarını, iletişim politikaları, sosyolojik, psikolojik boyutları bakımından incelemenin çok önemli olduğuna inanıyorum.
‘Erdoğan’ın Sırrı’ başlıklı yazı dizisi, Sayın Cumhurbaşkanın bilinmeyen, ya da az kişinin bilip açıkça söylemediği, yaşanmış bir dizi gizli olayları, Cumhur Reisin liderlik yeteneklerini, bu kabiliyetleri pratiğe aktaran karakter özelliklerini anlatmayı amaçlıyor.
Erdoğan’ın Sırrı, Erdoğan’ın ‘Cebindeki Belge’ ve ‘Mahşerin Dört Atlısı’ kitaplarını yazmaya başlarken çarpıcı, şaşırtıcı, hayret uyandıracak bir olguyla karşılaştım. 
***
Söz konusu bu durum şuydu. 
Siyasi tarihimizde ve yakın dünya gerçeğinde hiçbir lider Erdoğan kadar ihanete uğramadı, arkadan hançerlenmedi, suikast ve komplolarla karşılaşmadı.
Erdoğan’a yönelik ihanet, suikast ve sinsi planlar sadece yurt içinden değil ülke dışındaki ellerce de organize edildi.
Bu tespitimi ise suikastları, ihanetleri ve komploları birebir yaşayan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Kaderinde üstünde bir kader vardır’ sözüyle doğrulamaktadır.
Peki, o zaman Erdoğan’ı fizik ve ruh olarak yok etmeye varacak kadar organize bu ihanet neden pratiğe aktarılmak istendi.? Can alıcı bu soruya tek bir cevap vermek mümkün değil.
Yukarıdaki sorduğum soruya en doyurucu cevabım ise şudur. 
Vatan toprağından başka kıtalara kadar uzanan, büyük devletlerin çıkar çatışmalarının neden olduğu vekâlet savaşlarını terör yoluyla yaşadığımız coğrafyaya taşıyan çeşitli emperyal güç merkezlerinin ve içimizdeki devşirmelerinin ince hesabı Erdoğan’ı yok etme planı üzerinde yoğunlaşmaktadır.
Bu hain hesabın arka yüzünde ise Erdoğan’ın Sırları diye tanımladığım özel yeteneklere sahip olan Cumhurbaşkanın ‘Türkiye ve Mazlum İnsanlar Böyle Kurtulur’ amaçlı hedefin bu güçlerce öğrenilmiş olması vardır. 
Cumhurreis Erdoğan’ın Kurtuluşun Reçetesi hedefinin ana temasında ise Eski Dünyanın içinde yaşadığı krizlere öneriler ve çözümler vardır. 
Bu bağlamda ‘Dünya beşten büyüktür’ sloganı insanlık tarihine düşülmüş önemli bir nottur.
Cumhur reisin Kurtuluşa Giden Yol formülüne karşı ABD, AB’nin dünya bizimdir diye böbürlenen Efendileri hırçınlaşmış, kızgın ve öfkeli bu güruh gezegendeki tüm ulusları ve bizim coğrafyamızı gergin bir atmosfere sokmuştur.
Dünyada uyanmaya başlayan mazlum ve mağdur insanlığa ve bu insanların hak, hukuk ve özgürlüklerini savunan Erdoğan gibi Evrensel Liderlerin ortaya çıkışına sinirlenen emperyal anlayış, sınırları, rejimleri, yönetimleri değiştirmek adına her türlü kirli ve karanlık oyuna başvurmaktadır.
Cumhurbaşkanımıza yönelik sinsi planlamalarının sebep-sonuç denklemini çözmek için Erdoğan’ın liderlik derinliğine indikçe onda var olan değişimin dengesi diye tanımladığım bir yargıya ulaştım.
Cumhur Reisin zihin ve ruh dünyasının derinliğinde gizli olan Değişimin Dengesi diye tanımlamaya çalıştığım bu olgununda üç parametreden oluştuğu kanaatine vardım 
Bu üç parametre ise Manevi ve ruhani bir güçle desteklenmiş Yüksek Zeka- Entelektüel Akıl ve Dünyayı Okumaktır.
Cumhurreis Erdoğan’ın en büyük sırları ise her gün muntazam tuttuğu ve Kara Kaplı Defter olarak isimlenen günlüklerde yazılıdır. 
Bu günlüklerde Cumhurreis Erdoğan’ın karşılaştığı sorunlar anlatılırken tarihsel ve ekonomik değişimlerin meydana getirdiği Şans-Kader-İnanç eksenli olaylarla Eski Türk tarihinden Osmanlıyı kuran Osman Beye, Fatih’ten Abdülhamit’e, oradan Gazi M. Kemal’e kadar tarihe damga vurmuş tüm liderimizin yaşadığı hadiseler arasında inanılmaz benzerliklerin olduğuna inanıyorum.
Otuz cildi aştığını tahmin ettiğim hatıratlarda Cumhurbaşkanı her an karşılaştığı olayları, kişilikleri, ihanetleri, tüm detaylarıyla bu defterde kayıt altına alırken büyük bir belgesel oluşturmuştur. 
Ülkemiz siyasi, sosyal ve ekonomik hayatındaki son dönemin en önemli bilgilerin yazılı olduğu bu belgeleri daha kimse okumadı, görmedi.
Sayın Erdoğan bu günlükleri inanılmaz bir titizlikle saklıyor.
Belli ki bu titizliğin perde arkasında AK Parti’nin kurucu aklı, kurucu fikri, kurucu iradesini elinde tutan Sayın Cumhurbaşkanı Kara Kaplı Defterleri gelecek nesillere bir öğüt, yol gösterici olsun diye saklıyor.
Yarın kara kaplı bu defterlerde nelerin yazılabileceğini, bu sırların hangi konuları kapsadığını öngörülerimin ışığında sizlerle paylaşacağım.
Devamı yarın..

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
2 gün önce
4 gün önce
98 gün önce
139 gün önce
229 gün önce
231 gün önce
231 gün önce
232 gün önce
235 gün önce
237 gün önce
238 gün önce
263 gün önce
334 gün önce
337 gün önce
341 gün önce
347 gün önce
485 gün önce
498 gün önce
499 gün önce
501 gün önce
516 gün önce
516 gün önce
522 gün önce
524 gün önce
610 gün önce
666 gün önce
684 gün önce
725 gün önce
729 gün önce
737 gün önce
748 gün önce
751 gün önce
769 gün önce

BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?
sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=