Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

KAN ÜZERİNDEN SİYASET

28 Mayıs 2018, 22:58 - Okunma: 2597

ABD Başkanı Trump bir süre önce ülkesinin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını ilan ederken Filistin’de büyük hadiselerin olacağını, çok kan döküleceğini biliyordu.

İsrail Başbakanı ise İran’ın nükleer silah yaptığını sahte cd’lerle ispatlamaya çalışırken dün İsrail askerlerinin katliamına siyasal bir perde örtmenin gayretindeydi.

ABD ve İsrail durup dururken Ortadoğu coğrafyasını kan, gözyaşı ve ölüme götürecek kaosu neden başlattı?

Trump ve İsrail Başbakanı önümüzdeki günlerde ülkelerinde ciddi manada siyasi sıkıntılar yaşayacaktı.

Bu iki siyasetçi gerek özel ailevi durumlarındaki sıkıntılar, gerek yolsuzluk ve gayri ahlaki davranışlarının gündeme geleceğini biliyorlardı ve kendi kamuoylarında ciddi manada yıpranacaklardı.

İki siyasinin iç politikalarda sıkışmışlığını aşmak adına ellerinde kullanacakları tek aparat kan, gözyaşı ve ölümle bezenen hayali bir düşman yaratıp ona karşı savaşa girişip halklarının dikkatini başka yöne çekecek bir stratejiydi ve bunu en acımasız bir şekilde uygulamaya soktular.

Trump önce Çine yönelik büyük bir ekonomik savaş başlattı.

Çinin taviz vermeyen sağlam duruşu ve ABD coğrafyasında konuşlu Çin lobisinin etkin çalışmalarıyla ABD halkı ambargoya dayalı ekonomik bu savaşın gereksizliğini çözmeye başlamıştı. Bu strateji ile ailevi skandallarını önleyemeyeceğini gören Trump bu kez ABD başkonsolosluğun Kudüs’e taşınması yönündeki eylemi pratiğe aktardı. Bu yetmezmiş gibi ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınma işlemini bir törene çeviren İsrail’e kızını, damadını göndererek sadece devlet olarak değil aile olarakta İsrail’in arkasında olduğu mesajını verdi. Tabi bu arada damadının Yahudi kökenli olduğunu ve büyük bir Yahudi lobisi başkanının evladı olduğunu da belirtmekte yarar var.

Trump kan üzerinden siyaset stratejisini elbette tek başına yapmıyor.

Arkasında büyük bir masonik yapı var. Mason bu yapının elinde ise büyük bir para gücü var ve bu güçle sadece ekonomileri değil aynı zamanda silah ve uyuşturucu trafiğini de yönetiyor. Bu yapı bir yandan Trump ve onun arkasındaki derin ABD aklını yönetirken diğer yandaki Avrupa’daki kardeş kuruluşlarıyla İsrail’in şımarık, kendini beğenmiş, pervasız yönetimini de uluslar arası baskıdan korumaktadır.

Filistin’de yaşanan katliama karşı İnsan hak ve özgürlükler şampiyonluğuna soyunmuş Batıdan güçlü bir karşı çıkış var mı?

Yok.

İşte bu durum Masonik bu gücün dünyadaki etkinliğinin boyutunu gözler önüne sermektedir.

Irak’ın işgali, Suriye’deki iç savaş, İslam coğrafyasındaki siyasal bölünmüşlük sizce çok mu tesadüf? Elbette bu sonuçlar on yıllarca önce planlanan bir senaryonun bugün hayata geçirilmesidir.

Bundan sonra ne olacak sorusuna bir cevap vereyim;

Bir süre sonra kuvvetle ramazan ayı içinde Avrupa başkentlerinde halka yönelik taşeron örgütlerce terör olayları yaşanacak ve fatura İslam’a ve Müslümanlara kesilecek. Böylesi bir eylem olursa inanın bu hadisenin perde arkasında ise ABD ve İsrail’in acımasız gaddar, hain derin aklı var olacaktır.

Çünkü biz bu filmi çok seyrettik.

Kısa bir süre içinde ise İsrail’in Lübnan’a ve oradaki Hizbullah’a saldıracağını söylemek kehanet olmaz. Zira kan üzerinden siyaset en çirkin yüzüyle tekrar sahneye çıktı.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Beşir Demirel
244 gün önce
Dünyada zaman zaman kendini dünyanın en güçlü insanları en güçlü devletleri sananlar. onların üzerindeki güç gözlerini perdelemiş, kendilerini, devletlerini en büyük güç görmüşler. Üzerlerindeki gücü hesaplamamışlar. Üzerlerindeki güç devreye girdiği zaman planları alt üst olmuş, Güçlerini korumak için başka planlar yapmışlar. sonunda üzerlerindeki güç devreye girince hep rezil olmuşlardır. işte firaunlar işte ebu cehiller ve sonları. Böylelerinin iç aleminde fitneden başka bir şey bulmazsın. fitne onların sanatıdır. Tarihte kim,hangi devlet kendini en büyük güç görmüşse Allah'ın gücüyle kahru perişan olmuştur. Böyleleri her zaman kahru perişan olmamaya mahkumdur. Yüce Allah'ın sabrı uzundur. İnsanları imtihan ediyor. Biz müslümanlara düşen, görevimizi yerine getirmemizdir. Gerisi Allaha kalmış.
Yazarın Diğer Yazıları
95 gün önce
102 gün önce
108 gün önce
118 gün önce
120 gün önce
153 gün önce
248 gün önce
288 gün önce
350 gün önce
378 gün önce
380 gün önce
381 gün önce
381 gün önce
384 gün önce
386 gün önce
387 gün önce
412 gün önce
484 gün önce
486 gün önce
491 gün önce
496 gün önce
634 gün önce
647 gün önce
648 gün önce
650 gün önce
665 gün önce
665 gün önce
671 gün önce
673 gün önce
759 gün önce
815 gün önce
833 gün önce
874 gün önce
878 gün önce
886 gün önce
898 gün önce
900 gün önce
918 gün önce
BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?

sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=