Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

TÜZÜN VE ÖZDEMİR

16 Aralık 2018, 21:40 - Okunma: 3098

Başkentin yoğun sosyal ve siyasi gündemine öylesine dalmıştım ki, Batmanımızda yapılan önemli bir etkinliği nerdeyse ıska geçecektim.

Neyse ki manevi kardeşim konumunda olan Mahmut Özdemir’in telefonla yaptığı bir davet dikkatimi Batman’da Cuma ve Cumartesi günü yapılacak önemli bir açılışa yönlendirdi.

Dinamik, sevecen, vefalı dost Mahmut Özdemir’in sosyal medya aracılığıyla gönderdiği davetiyede “TBMM 27. döneminde Meclis Başkanlığı yapan Sayın İsmail Kahraman ve Hava İş Sendikası Genel Başkanının katılımıyla Batmanda Hava İş Sendikasının Şubesi açılacağı yazılıydı. Davetiyenin altında ise Hamdullah Tüzün adı dikkatimi çekti.

Bu isim bana yabancı değildi ama Hamdullah Tüzün ile tanışmıyordum.

Batman’da Sivil Havacılıkla ilgili bir şubenin açılışının gerekçelerini merak etmiştim.

Diyarbakırdan sonra bölgenin ekonomik, siyasal, sosyal ve jeopolitik yönden en büyük hacimli kent olan Batman’ın gelecek yıllarda parlayan bir yıldız olacağına inanmıştım ama bu inancın gelişimini sağlayacak olan bu girişimlerin pratiğe geçmesi son derece sevindirici ve heyecan vericiydi.

Sevgili dostum Mahmut Özdemir’i telefonla arayarak daha fazla detay bilgi almak istediğimi söyleyince kendisi Şube Başkanı Hamdullah Tüzün ile görüşürsem daha doyurucu bilgiye sahip olacağımı söyledi ve kendisinin bu tanışmaya aracılık yapacağını belirttikten kısa bir süre sonra telefonun diğer ucunda Batman Birlik Vakfı Şube Başkanı Hamdullah Tüzün vardı.

Öncelikle Hamdullah Tüzün ile yaptığım telefon görüşmesinden sonra onunla alakalı oluşan duygularımı belirtmeden geçemeyeceğim.

***

1988 doğumlu çok genç ama bir o kadarda olgun bir insan olarak Hamdullah Tüzün’ün sesi güven vericiydi. Ses tonundan akan samimi ve içten sözcükler yüksek özgüvenli bir kişiliğin karşımda durduğunun mesajını bana veriyordu. Ağzından dökülen söylemler ise son derece tevazu kar ve saygı kokuyordu. Egosunu yenmiş, nefsini aklının arkasını atmış, ruhunu zekâsıyla terbiye etmiş bir insan algısını zihin ve ruh dünyamda oluşturdu Hamdullah Tüzün.

Sayın Tüzün ile alakalı oluşan görüşlerimin pekişmesi adına kendisinde vakıf olarak bugüne değin yaptığı çalışmaların kısa bir özetini istedim.

Hamdullah Tüzün’ün gönderdiği bilgi notundaki çarpıcı bir söylem ve yapılan etkinliklerin kod adları ciddi anlamda beni derinden etkiledi.

Şöyle diyordu Sayın Tüzün:

Ülkemizin bölgemizin ve yaşadığımız şehrin sorunlarını ele alıp bu yönde çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu çözümlerimizle devlet yöneticilerine ve idarecilerimize bir perspektif sunmayı amaçlıyoruz.

Çok şey anlatıyordu bu cümleler

O anda çalışma masamın başında derin düşünceler etrafımda dans etmeye başladı.

Başta sayın İsmail Kahraman olmak üzere Hava İş Genel Başkanı, Birlik Vakfının üst düzey yönetimi Hamdullah Tüzün gibi değerleri gerçek manasıyla tanıyor mu?

Bu zevat Batmandaki Hamdullah Tüzün gibi değerlerle Batmanın daha gelişeceğini ön görüyorlar mı?

Bu soruların cevaplarını gerçekten bilmek istiyorum.

Hamdullah Tüzün, Mahmut Özdemir gibi onlarca yüzlerce değerin bu coğrafyadan ülkenin gelişimin daha büyük kaktılar vereceği biliniyor mu?

Batman Sonsöz okurları beynimde uçuşan bu sorulara ne cevap verecek gerçekten bilmiyorum ama bildiğim inandığım görüşüm Batman bir gün hak ettiği yerlere gelecekse  bu yükseliş Hamdullah Tüzün, Mahmut Özdemir ve adları bu sayfalara sığmayacak kadar yüksek sayıdaki Batmanlılarla bu süreç yaşanacak

Yazımın sonuna şu notu düşeyim; Birlik Vakfı Batman şubesinin gençlere hanımlara yönelik yaptığı onlarca etkinlik, kurslar her türlü takdirin üstündedir ama beni en çok meraklandıran ve etkileyen ise Diriliş Okumaları ve İrfan sohbetleri oldu.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
64 gün önce
71 gün önce
77 gün önce
87 gün önce
89 gün önce
122 gün önce
217 gün önce
257 gün önce
319 gün önce
347 gün önce
349 gün önce
350 gün önce
350 gün önce
353 gün önce
355 gün önce
356 gün önce
381 gün önce
453 gün önce
455 gün önce
460 gün önce
465 gün önce
603 gün önce
616 gün önce
617 gün önce
619 gün önce
634 gün önce
634 gün önce
640 gün önce
642 gün önce
728 gün önce
784 gün önce
802 gün önce
843 gün önce
847 gün önce
855 gün önce
867 gün önce
869 gün önce
887 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=