Lütfen bekleyin..

SEDAT ERİŞ

TÜZÜN VE ÖZDEMİR

30 Aralık 2018, 21:52 - Okunma: 4732

Başkentin yoğun sosyal ve siyasi gündemine öylesine dalmıştım ki, Batmanımızda yapılan önemli bir etkinliği nerdeyse ıska geçecektim.

Neyse ki manevi kardeşim konumunda olan Mahmut Özdemir’in telefonla yaptığı bir davet dikkatimi Batman’da Cuma ve Cumartesi günü yapılacak önemli bir açılışa yönlendirdi.

Dinamik, sevecen, vefalı dost Mahmut Özdemir’in sosyal medya aracılığıyla gönderdiği davetiyede “TBMM 27. döneminde Meclis Başkanlığı yapan Sayın İsmail Kahraman ve Hava İş Sendikası Genel Başkanının katılımıyla Batmanda Hava İş Sendikasının Şubesi açılacağı yazılıydı. Davetiyenin altında ise Hamdullah Tüzün adı dikkatimi çekti.

Bu isim bana yabancı değildi ama Hamdullah Tüzün ile tanışmıyordum.

Batman’da Sivil Havacılıkla ilgili bir şubenin açılışının gerekçelerini merak etmiştim.

Diyarbakırdan sonra bölgenin ekonomik, siyasal, sosyal ve jeopolitik yönden en büyük hacimli kent olan Batman’ın gelecek yıllarda parlayan bir yıldız olacağına inanmıştım ama bu inancın gelişimini sağlayacak olan bu girişimlerin pratiğe geçmesi son derece sevindirici ve heyecan vericiydi.

Sevgili dostum Mahmut Özdemir’i telefonla arayarak daha fazla detay bilgi almak istediğimi söyleyince kendisi Şube Başkanı Hamdullah Tüzün ile görüşürsem daha doyurucu bilgiye sahip olacağımı söyledi ve kendisinin bu tanışmaya aracılık yapacağını belirttikten kısa bir süre sonra telefonun diğer ucunda Batman Birlik Vakfı Şube Başkanı Hamdullah Tüzün vardı.

Öncelikle Hamdullah Tüzün ile yaptığım telefon görüşmesinden sonra onunla alakalı oluşan duygularımı belirtmeden geçemeyeceğim.

***

1988 doğumlu çok genç ama bir o kadarda olgun bir insan olarak Hamdullah Tüzün’ün sesi güven vericiydi. Ses tonundan akan samimi ve içten sözcükler yüksek özgüvenli bir kişiliğin karşımda durduğunun mesajını bana veriyordu. Ağzından dökülen söylemler ise son derece tevazu kar ve saygı kokuyordu. Egosunu yenmiş, nefsini aklının arkasını atmış, ruhunu zekâsıyla terbiye etmiş bir insan algısını zihin ve ruh dünyamda oluşturdu Hamdullah Tüzün.

Sayın Tüzün ile alakalı oluşan görüşlerimin pekişmesi adına kendisinde vakıf olarak bugüne değin yaptığı çalışmaların kısa bir özetini istedim.

Hamdullah Tüzün’ün gönderdiği bilgi notundaki çarpıcı bir söylem ve yapılan etkinliklerin kod adları ciddi anlamda beni derinden etkiledi.

Şöyle diyordu Sayın Tüzün:

Ülkemizin bölgemizin ve yaşadığımız şehrin sorunlarını ele alıp bu yönde çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu çözümlerimizle devlet yöneticilerine ve idarecilerimize bir perspektif sunmayı amaçlıyoruz.

Çok şey anlatıyordu bu cümleler

O anda çalışma masamın başında derin düşünceler etrafımda dans etmeye başladı.

Başta sayın İsmail Kahraman olmak üzere Hava İş Genel Başkanı, Birlik Vakfının üst düzey yönetimi Hamdullah Tüzün gibi değerleri gerçek manasıyla tanıyor mu?

Bu zevat Batmandaki Hamdullah Tüzün gibi değerlerle Batmanın daha gelişeceğini ön görüyorlar mı?

Bu soruların cevaplarını gerçekten bilmek istiyorum.

Hamdullah Tüzün, Mahmut Özdemir gibi onlarca yüzlerce değerin bu coğrafyadan ülkenin gelişimin daha büyük kaktılar vereceği biliniyor mu?

Batman Sonsöz okurları beynimde uçuşan bu sorulara ne cevap verecek gerçekten bilmiyorum ama bildiğim inandığım görüşüm Batman bir gün hak ettiği yerlere gelecekse  bu yükseliş Hamdullah Tüzün, Mahmut Özdemir ve adları bu sayfalara sığmayacak kadar yüksek sayıdaki Batmanlılarla bu süreç yaşanacak

Yazımın sonuna şu notu düşeyim; Birlik Vakfı Batman şubesinin gençlere hanımlara yönelik yaptığı onlarca etkinlik, kurslar her türlü takdirin üstündedir ama beni en çok meraklandıran ve etkileyen ise Diriliş Okumaları ve İrfan sohbetleri oldu.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
52 gün önce
58 gün önce
60 gün önce
72 gün önce
74 gün önce
77 gün önce
79 gün önce
81 gün önce
82 gün önce
221 gün önce
222 gün önce
229 gün önce
235 gün önce
245 gün önce
247 gün önce
280 gün önce
375 gün önce
415 gün önce
477 gün önce
505 gün önce
507 gün önce
508 gün önce
508 gün önce
511 gün önce
513 gün önce
514 gün önce
539 gün önce
611 gün önce
613 gün önce
618 gün önce
623 gün önce
761 gün önce
774 gün önce
775 gün önce
777 gün önce
792 gün önce
792 gün önce
798 gün önce
800 gün önce
886 gün önce
942 gün önce
960 gün önce
1001 gün önce
1005 gün önce
1013 gün önce
1025 gün önce
1027 gün önce
1045 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=