Lütfen bekleyin..

MURAT BOZKURT

HALAYBAŞI ASLANLAR VE ASLAN HALAYI....

06 Eylül 2019, 14:07 - Okunma: 2359

Zemheri çıplak
Ben aç
Ay-samış yüreği kırık aslanlar 
Kan-samış boynu bükük destanlar 
Ağzımda paramparça düşler
Gecem kanıyor
Düşlerim sızlıyor
Aha şuramda
Ahanda tam buramda
Göğüs uçlarımın bilmem hangi şehrinde
Bombalar patlıyor 
Sen yine yoksunsun benden
Ben senden yoksul....

Tey tey tey  ki zava ki zava tey... 
Lê lê Weso lê lê lê, Wesîlayê way way
Ax lê Weso lê lê lê delîl dayê way way
Teşî ristî lê lê lê çû serayê way way
Te porsorê lê lê lê çû serayê way way.. 
werin  Seva werin seva. Tey tey tey ki zava ki zava tey.

Aslanlar halay başında dizilmiş, saf saf halay çekiyor, kadınlı erkekli ; dünyanın gamına kederine inat.Baştan başa bu bir aslan halayı.Hey maşallah, 41 kere maşallah. Şêr şêre, çi jine, çi mêre
(Aslan aslandır, dişisi erkeği fark etmez) 
Bırakın bu aslanlar bir halaya dursun bari, çekerken acısını yarin... 
Bu kadar aslanı  kafese koyacaksın. Konuşma diyeceksin. Sus diyeceksin. Sadece dinle diyeceksin. Düşünme diyeceksin. Kitap okuma diyeceksin.Bir de oynama diyeceksin.Yetmez  kafasına vuracaksın, kırk kez kırk hamamda yıkanmış kırk kırık taşla. Ardından da  tu ka ka diyeceksin.Hatta sen yaşama, sen öl.En iyi halin, ölü halin diyeceksin.Sonra da bu nesilden bir şeyler mi bekleyeceksin.Bu gençler, bu nesil boş diyeceksin.Boş olan sensin yeni nesil değil,gençler değil.Yok öyle dünya.Sen kan, gözyaşı savaş, taciz, tecavüz, doğa katliamı, hayvan katliamı, kadın cinayetleri, şiddet, adaletsiz, demokrasisiz bir dünyadan başka ne bıraktın ki o nohut beyninle bu gençlere,bu gençlerden ne istiyorsun, ne bekliyorsun. Dünyayı sömüren vampir gibi kan emip bitiren sen ;ama boş olan yeni nesil. Yok öyle bir dünya.Bu yeni nesil, bu yeni gençlerin hepsi birer aslan . Bu aslanlar aç... Bu aslanlar çıplak.. Bu aslanlar aslanca yaşamak istiyor. Bu aslanların eline vermişsin bir telefon bir tablet ya da bilmem bir bilgisayar koymuşsun/atmışsın meçhul bir kafe-s-in içine. Bu aslanlar o kafeste yaşar mı, durur mu hiç? Kafesi de parçalar, seni de, önüne her geleni de paramparça eder.. Çakallara yem eder, itlere atar seni.Leşini akbabalara yedirtir. Bak demedi deme. Senin geç  uzattığın o  eli de  kırar. Hırsızlık da yapar. Yakar da yıkar da..Toplumsal sözleşme dediğin kağıtları alır rulo yapar..... Toplumsal her  sözleşmeyi de ters yüz eder.. Sonra da kara kara düşünürsün. Bu nesil  nasıl bu hale geldi, dersin dövünürsün.. Bu nesli senin bencilliğin, aç gözlülüğün, yskancılığın, üçkağıtçılığın getirdi bu hale.Bu nesli sen kapattın kafe-s-lere.Bir kendine bak aynada, bir de bu yeni nesle bak.. Her şeye rağmen bu nesil senden daha  temiz ve de  daha temiz kalacak.Dünya baş edemedi senin yalanlarınla,senin pervane gibi dönmelerinle, çalıp çırpmalarınla sonra da neymiş efendim bu gençler boş bunlardan hiçbir şey çıkmaz, de. Aslan gibi, pırlanta gibi bir nesil geliyor. Aslanlar gibi bir gençlik geliyor, görüyorum ve inanıyorum. Belki de sadece çamura düşmüş ;ama  bir pırlanta bu yeni nesil. sadece.Pırlantanın çamurun temizleyince pırlanta yine pırlantadır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
213 gün önce
323 gün önce
330 gün önce
386 gün önce
519 gün önce
533 gün önce
540 gün önce
631 gün önce
680 gün önce
891 gün önce
890 gün önce
845 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=