Lütfen bekleyin..

ERCAN ATAY

GÖREV ADAMI…

09 Şubat 2015, 16:29 - Okunma: 6845

XXIII. Dönem Batman milletvekili olan bu dönemde ise dinlendirilen Mehmet Emin Ekmen, 7 Haziran seçimlerinde en şanslı adaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Severiz veya sevmeyiz bu ayrı bir konu ama son 4 yıllık süreçte vekillik anlamında Batman’ın ‘kayıp’ şehri oynadığını ve Mehmet Emin Ekmen’i aradığını biliyoruz.

Parlamento’da 4 vekilin olması Batman’ın rakamsal anlamda mecliste varlığını mutlaka gösteriyor ama ‘icraat’ anlamında, ‘Batman’ı sahiplenme ve sorunlarını çözme’ konusunda ise negatif bir düşüş yaşadığımız gerçektir.

Dolaşın Batman sokaklarını, ‘Son 4 yıldan memnun musunuz?’ anketini yaparsanız, halkın bakış açısını net yakalarsınız.

AK Parti’nin oy kaybında bunun etkilerini net bir şekilde görebiliyoruz. Artık, Ankara merkezli müdahalelerle vekil belirleme veya Batman’a vekil yamalama döneminin bitmesi lazımdır.

Çözüm sürecinin devam ettiği bu dönemde halktan kabul gören, halkla iletişim kurabilen, bilgili ve kültürlü insanlara temsil hakkı verilmesi büyük önem arz ediyor. Bu şahıslardan biri de Mehmet Emin Ekmen’dir.

***

Mehmet Emin Ekmen, AK Parti’de yıllardır görev yapıyor. İlçe Başkanlığı’ndan başladığı mücadelede başarısı, ön görüsü, halkla bütünleşmesi ve sorunlara duyarlılığı ile basamakları hızlı tırmandı.

İl başkanlığı ve akabinde Milletvekilliği… Milletvekilliği yaptığı dönemde Batman-Ankara arasındaki mesafe makası oldukça daralmıştı. Batman’ın yanı sıra Bölgenin de sorunlarına duyarlılık gösterdi ve çözüm süreci konusunda da büyük gayretleri oldu ve halen olmaya devam ediyor.

Geçen dönem vekil gösterilmemesini içerlemedi, partisine her koşulda bağlılığını deklare etti.

İl Başkanlığı döneminde Batman’da AK Parti’ye en fazla üye kazandıran il başkanı unvanını koruyan Ekmen, halen AK Parti teşkilat Başkan yardımcılığı ve Disiplin kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

Akil insanlar komisyonunda da görev alan ve çözüm sürecinin ilerlemesinde katkısı olan Ekmen, genç yaşına rağmen kurt politikacılar arasında sırıtmadı bilakis gençlere iyi bir örnek oldu.

***

Vekilliği döneminde azmi ve cesaretiyle ön plana çıkan, sık sık meclis kürsüsünde, Televizyon programlarında ve komisyonlarda Güneydoğu ve Batman’ın sorunlarıyla ilgili olarak boy gösteren Ekmen, Kürt Sorununa AK Parti içinde en doğru, en çarpıcı yaklaşan ve bu sürece en fazla destek veren vekillerden biri oldu.

Geçen sene Mart ayında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Batman’da Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Ekmen, seçim öncesinde AK Parti-BDP arasında oldukça açılan ve neredeyse 3 kata tekabül eden farkı belli bir seviyeye çekmeyi başardı. Bazı kesimlerin ‘Yalan destekleri’ne rağmen bana göre başarı elde etti.

Sayın Ekmen’in seçim arifesinde zikrettiği projeler Batman’ın geleceğini kökten değiştirecek projelerdi ama halk ‘güzel bir Batman’ yerine ‘ideolojiyi’ benimsedi.

***

Çözüm sürecinde başarı arzulanıyorsa, halk tabanında da etkili bir kampanya yürütülecekse seçilen adaylar halkla barışık adaylar olmalıdır.

Sadece arada bir göstermelik ziyaretler, bir iki demeçle iş yürüten, halktan tamamen kopuk ve soğuk simalı vekiller istemiyoruz.

Vekil; dar bir bloğun değil halkın vekili olmalıdır.

 

Vekil; sadece AK Partilerden değil diğer partilerden de saygı duyulacak karakterde ve dolanımda olmalıdır.

Vekil; parti içindeki tüm farklılıkları kucaklamalı ve bunu halk tabanına yaymalıdır.

Batman’ın bu eksikliği var.

Son 4 yıldır bu boşluk ciddi şekilde hissediliyor.

Mehmet Emin Ekmen, bu boşluğu dolduracak insanlardan biridir.

Batman’ın Ekmen gibi insanlara ihtiyacı var.

Kürt seçmenler arasında sevilen Ekmen, Batman’ın yanı sıra metropol illerde de partisine katkı sağlayabilecek etkiye sahiptir.

AK Parti’nin de Mehmet Emin Ekmen kartını bu süreçte en doğru şekilde kullanacağına inanıyorum.

Dostçakalınız…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
22 gün önce
277 gün önce
321 gün önce
326 gün önce
335 gün önce
398 gün önce
436 gün önce
521 gün önce
541 gün önce
550 gün önce
573 gün önce
590 gün önce
599 gün önce
600 gün önce
627 gün önce
640 gün önce
641 gün önce
660 gün önce
667 gün önce
719 gün önce
1014 gün önce
1042 gün önce
1074 gün önce
1236 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce
1251 gün önce

BELEDİYE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN MUSUNUZ?
sanalbasin.com üyesidir

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=