Lütfen bekleyin..

ATİLLA ATAY

AYDIN GÜLMEZ VE MEMLEKET BİLİNCİ

10 Şubat 2015, 14:10 - Okunma: 4036

Her memleketin, memleket sevdalısı insanlara ihtiyacı vardır.

O memleketin insanlarına istihdam alanları açacak, hemşerilerinin müşküllerini halledecek, o ilin tanıtımında öncülük edecek memleket sevdalıları…

Öyle ya Peygamber efendimiz “Milletinin efendisi o millete hizmet edendir” buyurmuş.

Ne yazık ki çoğu zaman maddi güç ve siyasi erk sahipleri bu hususa riayet etmiyorlar. Kendi memleketleri için seferber olmaları gereken yerde, memleketi kendileri için seferber etme yolunu seçiyorlar.

Peki, Batman’da memleket sevdalısı insanlar hiç mi yok diye sorarsanız ‘parmakla gösterilecek kadar az’ derim.

Mesela işadamı Aydın Gülmez, bunlardan biri… Tam bir Batman sevdalısıdır.

Yıllardır problemler yaşayan, maddi sıkıntılarla boğuşan Batman Petrolspor’a sahip çıktı ve takımın belli bir seviyeye ulaşmasında olağanüstü çaba sarf etti.

Batman’ın nice siyaset ve maddi kudret sahibi yerlisinin hiç dikkatini dahi çekmeyen spordaki geri kalmışlığımız karşısında maddi ve manevi gücünü seferber ederek tüm mesaisini Petrolspor’a harcadı. Kulübü devraldığı ilk sene Batmanlı sporseverleri de arkasına alarak muhteşem bir ambiyans oluşturdu. Neticede Petrolspor, özlenen Petrolspor olmuştu ve bu da beraberinde Aydın Gülmez’e giderek artan bir güven ve sevgi seline dönüştü.

Yaptığı tamamen fedakârlıktı.

Yapılan iyilikleri, fedakârlıkları unutmak nankörlüktür. Her zaman Aydın Başkan’a sahip çıkmalı ve Batman için yaptıklarına katkıda bulunmalıyız.

Yıllar önce doğuda bir ilimizi temsil eden bir spor kulübünün eski başkanıyla tanışmıştım. Bana hikâyesini anlatmıştı:

“Kulübün hiçbir maddi desteği yoktu. Bütün işadamları, siyasetçiler kulüpten vazgeçmiş gibiydi. Neticede kendi memleketimin takımının da başarılı olmasını temenni ettiğim için bu durumdan rahatsız oluyordum. Ben de karar verdim ve takıma sahip çıktım. Eldeki imkânlarla en iyi sporcuların transferini gerçekleştirdik. Tesislerimizin modernizasyonu için seferber olduk. İşadamlarından ve siyasetçilerden randevular alarak takıma maddi destek sağlamaya çalıştık. Kimse bize destek olmadı ve teşekkür eden bile çıkmadı! İlk dönemlerde başarılı olsak da sonradan takımın havası değişti ve başarısızlıklar yaşadık. Bu durumda küfürler, hakaretler yağdırmaya başladılar. Ben gururuma yediremedim ve kulüpten tüm alacaklarıma çizgi çekip, başkanlık görevinden ayrıldım. Aradan birkaç yıl geçti. Takımın forması yokmuş. Bu konuda takıma destek olmamı istediler. Ben de onları kırmadım ve istedikleri formaları çıkarttım. Beni yere göğe sığdıramadılar. Az kalsın heykelimi şehir meydanına dikeceklerdi. Ben o zaman anladım, göz önünde yapılan küçük bir iyilik, yaptığınız dünyalar kadar fedakârlığın önüne geçebiliyor.”

İnsanlar ne yazık ki ellerindeki nimetlerin kıymetini, o nimeti kaybettiklerinde anlayabiliyorlar. Bugün Aydın Gülmez’e destek olma zamanı değil mi?

Onca işadamımız, bürokrat ve siyasetçimiz var; neden bu konuda destek olmaktan imtina ederler anlamış değilim.

Batmanlılar da taraftarlık bilinci içinde katkıda bulunmalıdır. Basınımız keza öyle…

Batman için Aydın Gülmez fırsatını tepmemeliyiz.

Aydın Gülmez, sadece bir kulübe değil, Batman gençliğine de hizmet ediyor. İstihdam alanları oluşturuyor. Bakın kendi şirketlerinde 300 üzerinde kişi çalıştırıyor. 

Hâsılı Aydın başkanın yaptıkları ortada…

Açıkça söylemek gerekirse Aydın Gülmez’in ilimize katkılarının sadece sporla sınırlı değil. Yaptığı ve yapacağı yatırımlarla bu kente fayda sağladığını görüyor ve tanıklık ediyoruz.

Aydın Gülmez’i konu almamdaki asıl amaç ona methiyeler düzmek değil! Bu yazımızı okuyan birileri olursa, Aydın Gülmez’in memleket sevgisinden kendilerine bir örnek, bir paye çıkartsınlar.

Zengini zengin eden de Batman ve Batmanlıdır, tanınmışı tanıtan da…

Artık Batman’a ve Batmanlıya vefa borcunu ifa etme vakti gelmedi mi efendiler?

Sevgi dolu günler dileğiyle..

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
91 gün önce
168 gün önce
237 gün önce
469 gün önce
491 gün önce
506 gün önce
547 gün önce
599 gün önce
628 gün önce
735 gün önce
750 gün önce
756 gün önce
763 gün önce
784 gün önce
826 gün önce
851 gün önce
860 gün önce
875 gün önce
890 gün önce
900 gün önce
904 gün önce
914 gün önce

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=