İDLİB ŞEHİDİ, DUALARLA UĞURLANDI

GÜNDEM
29-02-2020 14:57

Suriye’nin İdlib Kentinde rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit olan 33 şehitten Sözleşmeli Er Cuma Bağatur, memleketi Sason’da son yolculuğuna uğurlandı.

İDLİB ŞEHİDİ, DUALARLA UĞURLANDI

 

ASKERİ TÖRENDEN SONRA SASON’A GÖNDERİLDİ

Hatay’dan havayolu ile getirildiği Batman 14. İUS Üs Komutanlığında törenle karşılanan şehit cenazesi, törenin ardında karayolu ile Sason’a getirilerek toprağa verildi. Şehidin cenaze törenine Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Aydın, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, kurum yöneticileri ve siyasi parti temsilcileri, askeri erkân, emniyet mensupları, şehidin ailesi ile vatandaşlar katıldı.

Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından dualar okunarak, helallik istendi. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi Erdemli Mahallesi Mezarlığına defnedildi. Vali Hulusi Şahin, şehidin son örtüsü ay yıldızlı bayrağı, şehidin babası Mehmet Bağatur’a takdim ederken “Bu bayrak Allah kelamını yeryüzüne yaymaktan başka bir amacı olmayan bir milletin sembolüdür. Artık bu bayrak senindir ve şehidimizin hatırası olarak şanla ve şerefle taşı, öpüyor ve sana teslim ediyorum” dedi.