BATMAN'DA YAĞMURA RAĞMEN HALK TOPLANTISI

GÜNDEM
01-03-2021 19:13

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Beşevler Mahallesi’nde Halk Toplantısı düzenledi. Yağışlı havaya rağmen Beşevler Sakinlerini dinleyen Vali Şahin, sorunların çözümü için ilgili birimlere talimat verdi.

BATMAN'DA YAĞMURA RAĞMEN HALK TOPLANTISI

 

MUHTAR, SORUNLARI İLETTİ
Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Muhtar Eyüp Keskin, mahallesiyle ilgili bilgi verdi.
Muhtar Keskin, mahallede sem pazarı, kadınlar için ADEM, kaldırım çalışmaları, kaldırım ve asfalt çalışmaları, kanalizasyon hattının güçlendirilmesi, internet alt yapının güçlendirilmesi ve mahalleye semt polikliniği kurulması yönündeki taleplerini aktardı.

HAZİRAN AYINDA ASFALT ÇALIŞMASINA BAŞLIYORUZ
Mahallede asfalt çalışmalarının Haziran Ayında başlayacağını belirten Vali Şahin, “Beşevler Mahallesi’nde asfalt, kilit taşı ve kaldırım çalışmalarına Haziran Ayında başlayacağız. Mahallemize 6 Bin Metrekare kilit taşı döşemesi yapılacak” dedi. 

SEMT PAZARI VE TOPLUM MERKEZİ MÜJDESİ
Mahalleye semt pazarı ve toplum merkezi müjdesini veren Vali Şahin “Mahallemizde semt pazarı eksikliğinin giderilmesi için çalışmalara başlayacağız. Ben artık açık semt pazarlarından ziyade, kapalı semt pazarlarından yanayım. Yazın güneşten, kışın yağmurdan koruyacak, temiz ve kullanışlı semt pazarları kurmaktan yanayım. Yer bulunursa mahallenize bu şekilde bir semt pazarı yapabiliriz. Mahallede kadınlara yönelik kursların açılabilmesi için Aile Destek Merkezi (ADEM) yapabiliriz. Ekiplerimiz arsa çalışması yürütsün. Gerekli arsalar bulunabilirse bu çalışmaları yürütelim” dedi.

“ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN”
Vatandaşların uyuşturucu sorununa ilişkin şikâyetlerini dinleyen Vali Şahin, “Uyuşturucu ile mücadelemiz kararlılıkla sürüyor. Bu uyuşturucu içen gençler kim? Başka yerden mi geliyor? Hepsi bu mahallenin gençleri. Kendi çocuklarınıza sahip çıkmak zorundasınız. Uyuşturucu ile mücadelede Emniyet Birimlerimiz titizlikle mücadelesini sürdürüyor. Ama bu sorun sadece bu şekilde çözülmez. siz de çocuklarınıza sahip çıkmalısınız” dedi.

Vali Şahin, Buhara Cami İmamı Yusuf Çakar’ın talebi üzerine mahalle camisinin tadilat işlerini İl Müftülüğü destekleriyle yapabileceklerini belirtti.