YÜRÜYÜŞ LİGİ, NEFES KESTİ

SPOR
11-04-2021 15:06

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nca organize edilen Spor Toto Yürüyüş Ligi Yarışları, Batman'da düzenlendi.

YÜRÜYÜŞ LİGİ, NEFES KESTİ

 

Spor Toto Kulüpler Arası Yürüyüş Ligi, nefes kesen yarışmalara sahne oldu. TPAO’da oluşturulan parkurda düzenlenen Atletizm yürüyüş Lig 6 kategoride gerçekleşti. 6 kategoride düzenlenen yarışmaya birçok ilden 34 takım ve 91 sporcu katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “Son yarışan sporcular arasında Türkiye’nin yanı sıra, Balkan ve Dünya dereceleri olan sporcularımızı da ağırladık. Bu bir ilk değil, Allah’ın izniyle devamı da gelecektir” dedi. 

ÖDÜLLER VERİLDİ
Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, Atletizm Federasyonu MHK Başkanı ve Yürüyüş Ligi Milli Takım Sorumlusu Mustafa Akyaman, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Burak Eren, Atletizm Federasyon MHK Üyesi Şükrü Onat ve Batman Petrolspor’un eski Teknik Direktörü ve Tesis Sorumlusu Hayrettin Aktan tarafından verildi. 

PETROLSPOR 3 MADALYA ALDI
Atletizm İl Temsilcisi Ufuk Başkut ile Uluslararası Hakem ve Petrolspor Baş Antrenörü Ümit Kemal Pişkin ise Batman’ı atletizm branşında en iyi bir şekilde temsil etmeye devam edeceklerini belirtti. Yine yapılan yarışmada Batman Petrolspor’lu Murat Güde U18 Kategorisinde üçüncü, U20 kadınlar ise Şükran Ayaz ikinci ve Emine Ceylan ise üçünü olarak takımlarına 3 madalya kazandırmayı başardılar. Petrolspor elde ettiği başarıyla adını 2. Kademe maçlarına da yazdırmayı başardı. 

U18 KADINLAR
1 – Ayşenur Buse Günaslan – İstanbul Enka Spor Kulübü
2 – Elif Nur Özbey - İstanbul Enka Spor Kulübü
3 – Sude Naz Güç - İstanbul Enka Spor Kulübü

U18 ERKEK
1 – Mehmet Güngör – Malatya Gençlik Spor Kulübü
2 – Rojhat Bozkurt – Ankara PTT Spor Kulübü
3 - Murat Güda – Batman Petrol Spor

U20 KADINLAR
1 – Songül Koçer – Adıyaman Gençlik Spor
2 – Şükran Ayaz  - Batman Petrolspor
3 – Emine Ceylan – Batman Petrolspor

U20 ERKEKLER
1 – Serhat Güngör – Malatya Doğukent İhtisas Kulübü
2 – Mert Kahraman – Ankara PTT Spor Kulübü
3 – Mustafa Tekdal – Ankara PTT Spor Kulübü 

BÜYÜK KADINLAR
1 – Seçil Akpınar - Hatay
2 – Evin Bilir - Van
3 – Merve Çetin – Adıyaman

BÜYÜK KADINLAR 
1 – Deniz Çetin - Adıyaman  
2 – Berduhan Yağmur - Van
3 – Cengiz Karaduman – Malatya