SAĞLIK

ALMANYA’DAN ESTERİSE’YE GELDİ

Özel Batman Yaşam Hastanesi’nde bulunan ESTERİSE Saç Ekim Ünitesi, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkeden de hasta çekiyor. Almanya’dan gelen Nurettin Akçam, ESTERİSE Saç Ekim Ünitesinde saç ekim işlemine başladı.

ALMANYA’DAN ESTERİSE’YE GELDİ
17-01-2022 08:39
17-01-2022 08:40
Google News

İŞLEMLER, AĞRI VE SIZI OLMADAN YAPILIYOR

Özel Yaşam Hastanesi Cildiye Uzmanı Doçent Doktor Enver Turan “Saç ekimi, kellik sorununa yönelik modern tıbbi bir uygulamadır. Burada amaç saçın arka bölgesinde kelleşmeyen bölgeden alınan gref dediğimiz kök gruplarının ön taraftaki alıcı bölgeye nakledilmesi işlemidir. Günümüzde en çok kullanılan yöntem mikro motor fue dediğimiz yöntemdir. Bu yöntemde özel bazı cihazlarla dönor bölge dediğimiz bölgeden alınan kökler ön tarafta daha önce açılmış bölgelere nakledilir. Bu nakil esnasında saçlar önce köklerle beraber alınır. Daha sonra ekime hazır hale getirilir. Bu aşamada özel bazı solüsyonlar da bekletildikten sonra alıcı bölgede kanallar açılır ve o kanallara kökler nakledilir. Esterise Ünitesi, saç ekimi ve saç ekimine yönelik saç uygulamaları dışında diğer kozmetik ve dermatolojik sorunlara da çözüm üreten bir ünitedir. Bu ünitede sağlık mensupları tarafından saç ekimi hem mikro motor fue hem safir fue hem de kalem yöntemiyle başarıyla yapılır. Mardin, Diyarbakır, Siirt illerinin yanı sıra Almanya, İngiltere, Fransa ve Amerika gibi ülkelerden de hastalarımız var. Almanya’dan Nurettin Akçam adlı hastamız, bize güvenip gelmiş. Operasyonunu başarılı şekilde yaptık, saç ekimini bitirdik. Ünitemizde her türlü anestezi yöntemi mevcuttur. Hastalar ağrı sızı duymuyor. İşlemler hijyenik koşullarda yapılıyor” dedi.

‘’SAÇ EKİMİNDEN ÇOK MEMNUN KALDIM’’

Almanya Frankfurt’tan gelen Nurettin Akçam adlı hasta “Esterise’yi instagram’dan takip ediyorum. Ağabeyim de burayı önerdi. Cuma Günü geldim, saç ekimimi yaptırdım ve çok memnun kaldım. Çok memnun kaldım” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
Batman' Petrolspor'da sezonun en güzel golü sizce kim attı?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
23 Mayıs 2022 e-gazete