GÜNDEM

BATMAN’DA KAR HABERLERİ

BATMAN’DA KAR HABERLERİ

BATMAN’DA KAR HABERLERİ
20-01-2022 16:15
20-01-2022 16:36
Google News

BELEDİYE, KARLA SAVAŞIYOR

Batman Belediyesi ekipleri, kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu bölgelerde trafikte aksamaların yaşanmaması için yol açma ve tuzlama çalışmaları ile karla mücadele ediyor.

Batman’da kar yağışının etkisini artırdığı Salı Gününden itibaren yol açma ve tuzlama çalışmalarına başlayan Belediye Ekipleri, kar yağışı ve buzlanmanın yoğun olduğu Emekli TOKİ, Memursen TOKİ, Kuyubaşı TOKİ ve Tilmerç Mahallesi'nde, akşam saatlerinde ise şehir merkezinde tüm gece boyunca yol açma ve tuzlama çalışması yaptı. Batman’da etkisini artıran kar yağışına karşı 4 kamyon, 2 greyder, 1 kar küreme aracı, 2 loder, 2 kepçe, 2 pikap, 22 personel ile karla mücadele çalışması gerçekleştiren Belediye Ekipleri, trafikte can ve mal kaybının yaşanmaması ve trafik akışının sorunsuz bir şekilde devam etmesi için yoğun mesai harcıyor.

***

RAYLARDA KAR TEMİZLİĞİ

Batman Gar Müdürlüğü’nde demir yolunun karla kapanmaması için ekipler, 7 gün 24 saat çalışıyor.

Batman’da etkili olan kar yağışı ve tipinin demir yolu ulaşımını aksatmaması için Batman Gar Müdürlüğü, karla mücadele kar temizliği yapıyor. Raylarda biriken karlar kar püskürtme aracıyla temizlenirken, buz sarkıtları hiltiyle kırılıyor. 7 gün 24 saat hazır kıta bekleyen karla mücadele ekibi, bölgeye sefer yapan tren makinistlerinin verdiği bilgi veya hava durumuna göre sabah erken saatlerde göreve başlıyor. Demir yolu hattında biriken karlar temizlenerek tren seferlerinin aksamaması sağlanıyor. (M. Sefa Özalp)

***

EĞİTİME KAR ENGELİ!

Batman'da kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde yaşanan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı bugün Halk Eğitim Merkezi de dahil olmak üzere eğitim öğretime bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı kaydedildi. Batman'ın Hasankeyf ve Gercüş İlçelerinde de eğitime ara verildi.

Hasankeyf Kaymakamı ve Gercüş Kaymakam Vekili Şenol Öztürk, devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Ocak Perşembe ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini belirtti. 

286 KÖY YOLU KAPANDI

Batman'da kar nedeniyle Kozluk, Beşiri, Sason, Gerçüş ve Hasankeyf ilçelerinde 286 köy ile 284 mezra yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

***

ARAÇLAR MAHSUR KALDI

Siirt-Batman Karayolunda kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 2'si ağır tonajlı 8 araç kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, geceden itibaren etkili olan kar nedeniyle Siirt'ten Batman istikametine giden 2'si ağır tonajlı 8 araç, Kurtalan İlçesi Teylan Köyü yakınlarında mahsur kaldı.

Karayolları 94. Şube Şefliği Ekipleri, yolu ulaşıma açtı, mahsur kalan araçlar kurtarıldı. (Alican Ercanoğlu)

***

ZİNCİRLEME KAZA

Batman'ın Gercüş İlçesi’nde kar yağışı ve tipi nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Gercüş’te etkili olan kar yağışı ve tipi yüzünden ilçe merkezi çıkışında Ayrancı rampasında yaklaşık 20 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Yaralanan bir kişi 112 acil servis ekiplerince Gercüş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ekipler, ulaşıma kapanan yolu açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?