SPOR

“BÜTÜN ŞEHİR, BAŞARIYA İNANDI”

Sporda Sonsöz Bizde Programına konuk olan Batman Petrolspor Kulüp Başkanı Abdulvahap Akbaş önemli açıklamalarda bulundu.

“BÜTÜN ŞEHİR, BAŞARIYA İNANDI”
09-02-2022 08:49
09-02-2022 08:52
Google News

Batman Petrolspor Kulüp Başkanı Abdulvahap Akbaş, her hafta Pazartesi Günü youtubede Sonsöz Web TV Hasan Göker’in sunumu, Hakan Tufan ve Harun Katmaz’ın yorumuyla yayınlanan Sporda Sonsöz Bizde Programı’nın canlı yayın konuğu oldu.

“BAŞARI BİR YÜKTÜR”

Akbaş, Göz Gözler karşısında alınan 5–2 galibiyetin kente moral olduğunu belirtirken “Biz yönetim olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Başarı bir yüktür. İnsanlar başarının vermiş olduğu rehavet ve rahatlıkla hareket ettiğinde hayal kırıklıkları da yaşayabilir. Biz bu konuda daha tedbirli gitmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bütün şehir takıma inanmış durumda” dedi.

“PRENSİPLERE UYAN BİRİSİYİM”

İkinci ligde 13 maçlarının kaldığını belirten Akbaş “Takımımız hafta sonu Hopa deplasmanına gidecek.  Belki de bu maç bizim kırılma noktamız olacaktır. Batman Petrolspor her yerden takip ediliyor. Ordu’dan bir yerel televizyon kanalı maçımızı vermek için temas kuruyor. Ben inanıyorum ki takımda emek veren tüm çalışanlarımız, futbolcularımız, teknik heyetimiz ve taraftarımız ile birlikte sezon sonu şampiyonluğu kutlayacağız.  Transfer komitemiz hocamızdan alınan rapor doğrultusunda oyuncular transfer etti. Ben prensiplere uyan biriyim. Bizim profesyonel takımımız ile birinci derecede Sportif Direktörümüz Yunus Kanağı ilgileniyor, Futbol Şube Sorumlumuz Mustafa Balaban var. Hocamız ile görüştükten sonra raporlar transfer komitemize yollandı. Biz böyle ilerledik transfer döneminde. İkinci yarı aldığımız oyuncuların 4 oyuncunda kulübe katkı sağlayacağına inanıyorum. Kulübümüz daha çok güçlenecek” dedi.

“MEVCUT KADROMUZ YETERLİ”

Sakatlığı biten Ahmet’in idmanlara başladığını belirten Akbaş “Savaş’ın sakatlığı nüksetti. Ben mevcut kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyorum. Geniş bir oyuncu kadromuz var. Yeni bir santrafor almak yerine mevcut oyunculardan bir santrafor çıkarılacağına inanıyorum. Teknik heyetle konuşacak işleri istişare edecek olan futbol şube sorumlumuz ve sportif direktörümüz hoca ile görüşüyor. Yapmamız gereken bir şey olursa bana bildiriyorlar. Kulüp başkanı olarak karar verecek olan kişi benim. Kimse bir şey aramasın biz bir ekip olarak çalışıyoruz. Petrolspor’un başarıya ulaşması için elimizden ne gelirse yapıyoruz” dedi.

“EKSİKLERİMİZİ GİDERECEĞİZ”

Akbaş, “Taraftarlar için iki arkadaşı görevlendirdik. Sayın Valimizde talimat vermiş hafta sonralı otobüsler stada gitsin diye. Batman Petrolspor yıllardır böyle bir ortam yaşamadı. Bizimde eksiklerimiz var. Bende istiyorum taraftarlarımızın rahat stada gelmesini. Eksiklerimizi gidermeye çalışacağız” dedi.

“HİÇ KİMSEYLE BİR SORUNUMUZ YOK”

Akbaş “Hocayla bir sorunumuz yok. Petrolspor’u hak ettiğimiz yere getirmek için çalışıyoruz. Hiç kimseyle bir sorunumuz yok. Yönetim olarak teknik heyetin ve futbolcuların hiçbir eksiğini bırakmamak için çalışıyoruz. Futbolcularımızı el üstünde tutuyoruz. Herkes üstüne düşeni yaparsa başarını gelmemesi mümkün değil. Hiç kimse Petrolspor üstünde değildir. Petrolspor hepimizin üzerindedir. Bizler gidici, Petrolspor kalıcıdır. 62 yıldır Petrolspor forması giyen, çalışan herkese minnettarız. Batman Petrolspor’da geçmişte olan tecrübelimle Petrolspor’u iyi yerlere getirmek için çalışıyorum. Hiç kimseyle bir problemim yok. Ama prensiplerim var. Doğrularım var. Hiçbir dönemde Batman Valimiz Hulusi Şahin Bey hiç kimse bu kulübe bu kadar zaman ayırıp destek vermedi. Batmanlılar hiçbir zaman Sayın Valimizi unutmayacak” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?