GÜNDEM

“HIRSIZLIK VE UYUŞTURUCU VAKALARINDA AZALMA VAR”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Ziya Gökalp Mahallesi Sakinleriyle mahalle toplantısı düzenledi.

“HIRSIZLIK VE UYUŞTURUCU VAKALARINDA AZALMA VAR”
26-01-2022 17:34
26-01-2022 17:36
Google News

23. MAHALLE TOPLANTISI

Muhtarlık İşleri Birimi tarafından 23.’sü düzenlenen mahalle toplantısı, Şehit Şenay Aybüke Yalçın Halk Kütüphanesinde Ziya Gökalp Mahallesi Sakinleriyle gerçekleştirildi. Toplantıya Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Belediye Başkan Yardımcıları, kurum müdürleri, Ziya Gökalp Mahallesi Muhtarı ve Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Masum Padir ile mahalle sakinleri katıldı.

MUHTAR PADİR, MAHALLENİN SORUNLARINI AKTARDI

Padir, mahalleye ilkokul yapılması,  uyuşturucu kullananların mekanı haline gelen Batman Lisesi arka bahçesinde ve 1711 sokağı Açık Öğretim Lisesinde tedbirlerin arttırılması, hırsızlık olaylarına karşı önlemlerin alınması, okulların güvenlik talebi, asfalt, bazalt taşı ve kilit taş yenilenmesi, çocuk oyun grubu, Edip Solmaz Bulvarı ağaçlarının bakımı ve sulanması,  halk ekmek büfesi kurulması ve sosyal yardımlaşma biriminin açılması gibi talepleri Vali Şahin'e iletti.

MAHALLEDE HIRSIZLIK OLAYI YÜZDE 13 AZALDI

Halk toplantısında konuşan Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç “Ziya Gökalp Mahallesinde 2020’de 12 olaya müdahale ettik, bu sene ise 27 olaya müdahale ettik. Piyasada uyuşturucu madde oranı azaldı. 2020’de 14 kişiye işlem yapmışız, bu sene 27 kişiye müdahale yapıldı. Yakalanan küçük çaplı mal var, yani 7 gram, 0.56, 9- 10 gram gibi. Mobese talebiyle ilgili değerlendirme yapıp, gerekli yerlere mobese kuracağız. Mahallede çok ciddi hırsızlık vakası yok, geçen seneye göre yüzde 13’lük bir düşüş var” dedi.

“HURDACILARIN ŞEHİR MERKEZİ DIŞINA ÇIKMASINI İSTİYORUZ” 

Hurdacılardan duyulan rahatsızlığı değerlendiren Vali Şahin “Hurdacılar konusunda belediye ile beraber bir çalışma yapacağız. Biz de rahatsızlık duyuyoruz. Şehir merkezinde bunların olması iyi değil. Şehir dışına çıkarılmaları için çalışma yapacağız” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?