TPAO, 69 personel alıyor

TPAO, 69 personel alımı için ilana çıktı.

GÜNDEM - 2 yıl önce

Petrol-Gaz Üretim Operatörü , Petrokimya Önlisans, Motor Önlisans, Makine Önlisans, Mekatronik Önlisans, Petrol Sondajı ve Üretimi Önlisans, Rafineri Önlisans, Kimya Önlisans, Kimya Teknolojisi Önlisans, Rafineri ve Petrokimya Önlisans, Otomasyon Önlisans, Metal İşleri Önlisans, Elektrik-Elektronik Önlisans, Gaz ve Tesisat Teknolojisi Önlisans, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Önlisans, Yapı Tesisat Teknolojisi Önlisans Bölümlerinde TPAO’ya personel alımı yapılacağı ve başvuruların esube.iskur.gov.tr internet adresinden İş Arayan linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabileceği belirtildi.

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

*Alınacak personel Üretim Operatör Yardımcısı olarak çalıştırılacaktır.

*Üniversitelerin Motor, Makine, Mekatronik, Petrol Sondajı ve Üretimi, Proses/Rafineri Teknolojisi, Kimya/Kimya Teknolojisi, Rafineri ve Petrokimya Teknolojisi, Otomasyon, Metal İşleri, Elektrik-Elektronik, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi Ön Lisans (MYO) programından mezun olma şartı aranmaktadır.

*Erkek adaylar için askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olma şartı aranmaktadır.

*Seyahat engeli ve arazi çalışmasına mani hali bulunmaması gerekmektedir.

*Mülakat Tarihi adaylara bilahare bildirilecektir.

*Brüt Ücret (sosyal Yardım dahil) 12.743,92 TL/Ay'dır. Ayrıca, yıllık 112 günlük brüt çıplak ücret üzerinden ikramiye ödenmektedir.

*Çalışma adresi, TPAO'nun Taşra Teşkilatı (Batman) 'dır.

*Görüşmeler Türkiye Petrolleri A.O. Batman Bölge Müdürlüğü Site Mahallesi 72100/BATMAN adresinde yapılacaktır.

 

Nitelik ve Beceriler

 

 

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim

Petrol-Gaz Üretim Operatörü  

Öğrenim ve Kişisel Bilgiler

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Petrokimya Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Motor Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Makine Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Mekatronik Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Petrol Sondajı ve Üretimi Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Rafineri Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Kimya Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Kimya Teknolojisi Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Rafineri ve Petrokimya Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Otomasyon Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Metal İşleri Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Elektrik-Elektronik Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Gaz ve Tesisat Teknolojisi Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Önlisans

Meslek Yüksek Okulu Önlisans Yapı Tesisat Teknolojisi Önlisans

Haftanın Öne Çıkanları

TPAO 69 personel alacak

2022-07-29 13:38 - EKONOMİ

TPAO, 69 personel alıyor

2022-08-01 16:40 - GÜNDEM

Medical’e yeni isim Point…

2022-07-27 14:39 - SAĞLIK

İş insanlarını buluşturan düğün

2022-08-01 09:51 - YAŞAM

Kaymakam Güngör, ihraç edildi

2022-07-30 16:34 - GÜNDEM

Pamuğa rağbet arttı

2022-07-28 06:40 - EKONOMİ

QUA Granite’ten 90 dakikada Hızlı ve Seri Üretim

2022-07-29 07:55 - EKONOMİ

Siyah İnci, TEKNOFEST’te 28. oldu

2022-07-26 15:25 - TEKNOLOJİ

Kırşan, sektör toplantısına katıldı

2022-07-26 22:30 - EKONOMİ

Ayhan ve Ekremoğlu Ailesinin mutlu günü

2022-07-31 13:00 - YAŞAM

İlgili Haberler

Ümit’in ölümüne yol açan kazada kahreden detay

20:07 - GÜNDEM

541.eylem…

02:18 - GÜNDEM

14. Şerzan Kurt öykü yarışması başladı

12:39 - GÜNDEM

Tekstil sektörü toplantıda buluştu

01:50 - GÜNDEM

200 ton saman balyası yandı

18:36 - GÜNDEM

Günün Manşetleri

Batmanlı Vekil, Adalet Komisyonu’nda konuştu

04:17 - SİYASET

541.eylem…

02:18 - GÜNDEM

Tekstil sektörü toplantıda buluştu

01:50 - GÜNDEM

TOKİ’de yol çalışmaları başladı

01:20 - GÜNDEM

Kozluk sahası yenileniyor

00:32 - KOZLUK