SİYASET

Mersin Vekili Ekmen:  “Batman Valisine iki sorum var”

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Av. Emin Ekmen, memleketi Batman’da temaslarda bulundu, gazetecilerle bir araya gelerek yerel ve genel gündeme ilişkin değerlendirme yaptı.

Mersin Vekili Ekmen:  “Batman Valisine iki sorum var”
20-09-2023 20:46
BATMAN
Google News

 “Batman Belediyesinin borç miktarı nedir?”

“Buğday pazarı neden satılıyor?”

ATANMIŞ İSİMLERLE BATMAN BELEDİYESİNİ YÖNETİYORLAR

Deva Partisi İl Binasında düzenlenen toplantıda konuşan Ekmen “AK Parti, genel seçimlerde Batman’da sürpriz sayılabilecek bir sonuç elde etti. Batman, kendilerine iki milletvekilliği verdi. Ferhat Bey, rahmetli babasının miras bıraktığı sosyal sorumluluk, ekonomik yatırımların yanına siyasi sorumluluk da eklemiş oldu. Bir milletvekili arkadaşımız Hüda Par’lı olsa da cumhur ittifakında yer alıyor, Batman’ı temsil eden bir arkadaşımız. Umarız Batman için başarılı sayılabilecek işlere imza atarlar. Ancak şu anda bakıldığında, Batman hak ettiği karşılığı yüz yirmi günlük süre içerisinde henüz bulabilmiş değil. Belediyenin kayyum tarafından yönetilmesi, bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Batman gibi Türkiye'de eğitimli insan üretmekte, bürokrat üretmekte mahir bir ilde sanki hiçbir hemşerimiz yokmuş gibi Edirne’den transfer edilen belediye yöneticilerinin Batmanlılarla aynı dalga boyunda buluşması, senkronize olması, aynı derli dertlenmesi o kadar kolay değil. Burada tamamen Batmanlılara kapalı bir yönetim sistemi oluşuyor. Batman Belediye Otobüsleri, Diyarbakır Havalananına 5,5 TL’ye yolcu taşıyacak denildiğinde buna sevindik ama şimdi şikâyetler alıyoruz, yolcular ayakta seyahat ediyor. Ben eminim ki eğer belediyede Batmanlı bürokratlar olsaydı bu hizmet çok daha iyi verilirdi.  Yerelden yönetim, yerinden yönetim, yerinden yönetici, kıymetli olan şeylerdir. Seçilmiş belediye başkanının yerine atanmış vali, atanmış valinin yanında belediye meclisi ve Batmanlı bürokratların devre dışı bırakılması söz konusu” dedi.

VALİYE İKİ SORUM VAR

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekiline iki soru yönelten Ekmen “Vatandaşın bugün bana sorduğu iki soruyu, kendilerine yöneltmek istiyorum. Batman Belediyesi'nin borcu ne kadardır? Kayyum döneminde biriken ve ödenen toplam harcama miktarı nedir? Buğday pazarı satışa çıkarılıyor. Belediye kendi borçlarını bu şekilde mi kapatmaya çalışıyor? Burası kente nefes aldıracak yeşil alana dönüştürülebilir” dedi.

(Gülsüm Erdem/Batman Sonsöz Gazetesi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
EKONOMİ DÜZELİR Mİ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
13 Temmuz 2024 e-gazete