KOZLUK

160 öğrenci, zekâlarıyla yarıştı

Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör ve Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları İlçe Turnuvasını ziyaret etti.

160 öğrenci, zekâlarıyla yarıştı
05-05-2024 02:12
04-05-2024 15:12
Google News

Kozluk Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kendine Gülümse Vakfı işbirliğiyle yürütülen Kozluk Akıl ve Zeka Oyunları Projesi kapsamında, ilçede 3.’sü düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları turnuvası, 160 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kaymakam Güngör ve Belediye Başkanı Işık’ın ilk taşlarıyla turnuva startı verildi. İlkokullarda mangala, küre, equlibrio, pentago, q-bitz, ortaokullarda mangala, küre, reversi, kulami, pentago olmak üzere 10 farklı kategoride yarışan öğrencilerin maçlarını izleyen Kaymakam Güngör, öğrencilere başarılar diledi.

Bu yıl 6.' sı düzenlenecek olan Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası öncesinde düzenlenen ilçe turnuvasında 10 farklı kategoride yarışan öğrencilerden kendi kategorisinde ilk üçe girenler ödüllendirildi. Dereceye giren öğrenciler, Akıl ve Zeka Oyunları İl Turnuvasında ilçeyi temsil edecek. (Kozluk Kaymakamlığı)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
15 Haziran 2024 e-gazete