TÜRKİYE VE DÜNYADAN

58 yıl önce şehit olan babaya ilk ziyaret

Kilis'te vatanı görevini yaparken 58 yıl önce şehit düşen jandarma er Servet Peker'in oğlu, babasının mezarı başında ilk kez dua okudu.

58 yıl önce şehit olan babaya ilk ziyaret
26-09-2023 11:24
26-09-2023 11:25
BATMAN

Suriye sınırına sıfır noktadaki Gözkaya köyünde 1965'te emniyet ve asayiş olaylarını önlerken şehit olan Artvinli jandarma er Servet Peker, Kilis'te defnedildi. Babası şehit olduğunda 5 yaşında olan Sedat Peker (63), annesinin kendisini de kaybetme korkusu nedeniyle izin vermemesi üzerine Kilis'e gidemedi. Annesinin vefatından sonra eski şehitliğe gönüllü olarak bakan Abdurrahim Kiremitçi ile irtibat sağlayan Peker, Artvin'den gelerek 58 yıl sonra babasının mezarını ziyaret etti, dua okudu. Sedat Peker, gazetecilere, her zaman babasının kabrini ziyaret etmek istediğini ancak annesinin ölmeden önce gelmesine izin vermediğini belirterek, "Ben annemi getirmek istediğimde 'oğlum sen evimin tek erkeğisin, baban orada şehit oldu. Gitmeyelim bize de bir şey olur.' diyordu. Sonra nasip oldu geldik. Annem vefat etti. Allah onun da mekanını cennet eylesin." dedi.

Peker, daha önce amcalarının babasının kabrini ziyaret ettiğini söyledi. Peker, 5 yaşındayken babasının vefat ettiğini dile getirerek, "Bir ara biz mezarı bulamadık, adresi kaybettik. Daha sonra Abdurrahim beyin yardımıyla bulduk. O bana ulaştı, Abdurrahim beyin yardımıyla babamın mezarına ulaştık. Yaklaşık 2 senedir biz görüşüyoruz. Fırsatı yakaladık, geldik." diye konuştu. (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER