TÜRKİYE VE DÜNYADAN

Hayati İnanç sevenleriyle buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Huzur Hanem” buluşmaları kapsamında yazar Hayati İnanç tarafından söyleşi gerçekleştirdi.

Hayati İnanç sevenleriyle buluştu
28-09-2023 14:34
28-09-2023 14:36
BATMAN

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığınca Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Hayata Şiirden Bakmak” söyleşisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Diyarbakır’da olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden İnanç, vatandaşın programa ilgisinden memnuniyet duyduğunu söyledi. İnanç, şöyle konuştu: “Burası çok muhteşem bir yer. Peygamberler şehri. Diyarbakırlı Sait Paşa’nın, Süleyman Nazif’in, Ali Emiri’nin memleketi… O yüzden buraya her geldiğimde heyecanlanırım. Burada çok kalmak isterim. Ahalinin ilgisi, dikkati kayda değer olur, bugün de öyle olduğunu gördüm. Diyarbakırlılarla ve Diyarbakır’da olmak benim için bir saadet doğrusu.”

Söyleşinin ardından Vali Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su tarafından Yazar İnanç’a plaket ve çiçek takdim edildi. Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi eşi Meryem Çiftçi ve daire başkanları da katıldı. (Haber Merkezi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SOSYAL MEDYA