TÜRKİYE VE DÜNYADAN

"Coğrafyamı Öğreniyorum" etkinliği

Diyarbakır'da Kayapınar Belediyesince eğitim akademileri ve bilgievlerindeki öğrencilere yönelik "Coğrafyamı Öğreniyorum” etkinliği düzenlendi.

"Coğrafyamı Öğreniyorum" etkinliği
30-08-2023 11:28
30-08-2023 11:29
BATMAN

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü'ne bağlı eğitim akademileri ve bilgievlerindeki öğrencilerinin, kentin coğrafyasını görme ve tanıma imkanına sahip olmaları amacıyla "Coğrafyamı Öğreniyorum" adlı gezi ve atölye etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, öğrenciler Çermik Şeyhan Dede Şelalesi, Silvan Malabadi Köprüsü ve Hevsel Bahçelerinin ardından Lice ilçesindeki tarihi Bırkleyn Mağaralarını gezdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, “Bu projeyi hayata geçirdiğimizde gördük ki, Diyarbakır’da yetişen bir genç kardeşimizin çok merkezi konumdaki tarihi yerleri görmemiştir. Bu vesile ile bu projeden yararlanan Diyarbakırlı gençler belki ülke genelinde meşhur belki dünyaca üne sahip aynı zamanda UNESCO Kültür Mirası Listesinde olan değerleri görmüş oldular. Bu anlamda projemiz amacına hizmet etti." ifadelerini kullandı. (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SOSYAL MEDYA