USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

İZMİR’DEKİ ÇARŞAF OLAYI

İZMİR’DEKİ ÇARŞAF OLAYI
15-09-2021
Google News

İşsizlik, fakirlik, hukuksuzluk, adam kayırmacılık, particilik, israf... ve daha nice sorunların olduğu ülkemizde İzmir'deki çarşaf olayı da neyin nesi?

Kimsenin yaşama biçimi ve tercihleri tartışılmazken, bir tercih olan çarşaf giyenlere neden hakaret edilir?

Gündem değiştirmekten öteye hiç bir faydası olmayan bu olayı şiddetle kınıyorum.

Bana göre ülkenin gerçek gündemi geçim ve adalettir.

Şunu da diyebilirim ki; ABD, ülkemizde çekileceğini ve isteyeni ABD ye götüreceğini söylese, İzmir'deki çarşaf protestosu yapanların, Afganistan Hamit Karzai havalimanında olduğu gibi ABD uçaklarına binmek için ölümüne yarışacaklardır.

Kendilerini elit sanan bir kısım insanlar; toplumun değer yargılarıyla savaşmayı, alaya almayı ve hakir görmeyi kendilerine görev akdetmişlerdir.

Dini/dinsizliği çıkarlarına alet eden bu kesimler toplumun âli menfaatlerine katkıları asla olmamış hep zararları dokunmuştur.

Milletler, ilim ve fende terakki ederken bunlar; gerici, yobaz, örümcek kafali, çağ dışı veya dinsiz, kafir, komünist ve benzeri söylemlerle milleti oyalamış durmuşlardır.

Koca imparator yıkılmış yerine cumhuriyet kurulmuş ancak bunların kavgası (bana göre danışıklı) bitmemiştir.

Özelikle seçimler yaklaştığında, toplumu kutuplaştırma üzerinden oy toplayanlar, bir birlerine siyasi manevralar sağlamak için biri saldırı diğeri savunma pozisyonuna geçerek gündemi kendi lehlerine değiştirmesini bilmişlerdir.

Tarih tekerrür ettiği gerçeğiyle; İzmir'deki olaylar süre gelen senaryoların yeni bir halkasını oluşturmaktan öteye bir şey değildir.

İktidar partisinin oy kaybı yaşandığı, işsizlik ve geçim derdinin tavan yaptığı bir dönemde İzmir'deki Çarşaf olayı gündemi değiştirmede onlar için bir can simidi olmuştur.

Oynanan oyuna gelmeyelim.

Kurulan tuzağa artık düşmeyelim.

Bu ve buna benzer olayları acı bir tebessüm ile kınayalım.

Şairin dediği gibi "Hasmın sitemini anlamamak hasma sitemdir" misali bu olayı gerçekleştirenleri anlaşamazlıktan gelelim.

Gün birlik zamanıdır.

İşsize iş, aşsıza aş bulma zamanıdır.

İnsan hakkına saygı zamanıdır.

Liyakata önem verme, müspet ilim ve teknolojide ilerleme zamanıdır.

Selam ve dua ile.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FATİH YOKUŞ
FATİH YOKUŞ
FAHİŞ FİYAT VE DİYANET İZMİR’DEKİ ÇARŞAF OLAYI SOSYAL DEVLET CORONA’YI SEVDİK AFGANİSTAN VE TALİBAN – 2 TALİBAN VE AFGANİSTAN -1 MUHARREM VE ÖNEMİ KIRIK KANAT VE İSLAMİYET SAĞLIK BAKANLIĞI VE COVİD-19 YANGIN VE CÜBBELİ AHMET KATLİAM SİDDET VE AİLE İŞSİZLİK İMAN... ELMALI DAVASI VE İSTİSMAR ŞEYH SAİD SAADET PARTİSİ KONGRESİ BORÇ ALMA VE BORÇ VERME CAMİDE CEMAATLE NAMAZ KILMAK VE PANDEMİ EMLAKÇILARIN FERYADI DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ YEREL GAZETE VE BATMAN SONSÖZ GAZETESİ HALK EĞİTİM MERKEZLERİ MAFYA-DEVLET VE İSLAMİYET ÖLÜM... COVİT-19 VE AF İTİKÂF NEDİR? FITIR SADAKASI NE KADAR VE KİME VERİLMELİ PANDEMİ VE BİZ İŞSİZLİK VE İNTİHAT KADIN VE ORUÇ RAMAZAN VE CÖMERTLİK RAMAZAN VE TERAVİH MEHMET KUTLULAR ARDINDAN İKİ FENÇ VE KOMÜNİZM İNSAN VE HAKKI 1 MAYIS VE SERİ GÜLANİ DEMOKRAT VE BAĞNAZLIK NEVRUZ PEYGAMBERLER İSRA VE MİRAC YEŞİLAY HAFTASI NECMETTİN ERBAKAN ŞUBAT VE 28 ŞİDDET, CİNAYET VE KADIN GARA ŞEHİTLERİ REGAİB KANDİLİ ÜÇ AYLAR VE RECEP DUA VE BİZ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÜLKEMİZ VE HUTBE-İ ŞAMİYE AK PARTİ EFSANESİ ALLAH’IN LANETİ VE ALİMLER SP VE AK PARTİ İTTİFAKI OLABİLİR Mİ? CUMHURBAŞKANI VE OĞUZHAN ASİLTÜRK GÖRÜŞMESİ CORONA BİR TEDAVİDİR SERE SALE KÜRTLERİN YILBAŞI KUTLAMALARI EVLİLİK VE TOPLUM TEBRİKLER CHP TEHLİKENİN FARKINDAMIYIZ… YILBAŞI VE BİZ… BANA SENİ GEREK SENİ… KUMAR VE MATEMATİK SORUSU KUMAR – 2 KUMAR NE UMDUK NE BULDUK? ALLAH’TAN YARDIM DİLEMEK MUSKA VE KADER BAĞLANMASI MÜNAFIK VE YALAN ACI REÇETE VE İSLAM İSLAM VE DEVLET İDARESİ… CORONA VE HİJYEN TEŞEKKÜRLER İZMİR DEPREMİ ÜZERİNE ÇOCUKLARIMIZA KANDİL HATIRASI MEVLİD KANDİLİ KIYAMET NE ZAMAN KOPACAK BÖLGEMİZ, BATMAN VE GERİKALMIŞLIK AZERBEYCAN VE ERMENİSTAN SAVAŞI FRANSA VE İSLAM CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI A’RAF İLKLER VE TAHRİBATLARI DİLENCİ VE DİLENCİLİK YALAN VE SİYASET CAMİLER VE OKULLAR DARBELER VE 12 EYLÜL İŞSİZLİK VE BÖLGEMİZ FAŞİZM VE SAKARYA’DAKİ OLAY… CORONA VE BİLİM CORONA VE BİLİM TAPU HARÇLARI VE ALINAN DÖNER SERMAYE KERBELA VE AŞURE – 2 MUHARREM AYI VE ÖNEMLİ OLAYLAR SEVMEK KORONA VE TEDBİRLER – 2 KORONA VE KORUMA – 1 İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÖLÜM VE KABİR KURBAN VE KURBANLIK