USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KATLİAM

KATLİAM
02-08-2021
Google News

Müslüman bir ülkede, Müslüman’ım diyenlerin, Müslüman’ları katletmesi ve katliam yapması çok üzücü ve düşündürücüydü.

Bir canlıyı haksız yerde öldürmenin dahi yanlış görüldüğü dinimizde bir değil, birden fazla insanı acımadan öldürmek, silahının son kurşununa kadar katliam yapmak, Müslüman’ın değil insanlığını yitirmiş "esfelü safilin" durumuma düşmüş mahlukların yapacağı iştir.

Urfa peygamberler şehri ancak katliamların yaşandığı kent.

Konya mevlana şehri yedi insani öldürüp yakacak kadar canileşen insanlar.

Kayınpederin, damadın, arazi davasının, husumetin... Gerekçeleriyle işlenen nice katliamlar.

Bu tür canilerin toplumda giderek artması hayra değil felakete alamettir.

Kur'an i Kerim:

"Kim bir mü'mini kasıtlı olarak öldürürse cezası, içinde ebedı kalmak üzere cehennemdir. Allah onu gazaplamış, onu lanetlemiş ve ona büyük bir azap hazırlamıştır. (Nisa Suresi 93 ayet)

Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem:

"Mü'minin öldürülmesi, Allah katında, dünyanın zevalinden daha büyük  (bir hadise)dir. (Nesei)

"Eğer sema ve arz ehli bir mü'minin kanını (haksiz yere dökmede) iştirak etselerdi, Allah her ikisini birden cehenneme atardı."(Tirmizi)

Öldürmek, katile yardım etmek, onaylamak, sessiz kalmak ve kalben'de olsa da buğz duymamak Allah katın da hesabı sorulacak ve kıyamette elbette CEHENNEM (tövbe etmeyen) ile cezalandırılacaktır.

İmanımızı kontrol etmemiz ve "Ben ne kadar Müslüman’ım?" sorusunu kendimize sormamız gerekir.

Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem:

"Cebrail bana komşu hakkında o kadar tavsiyede bulundu ki, onu mirasçı bırakacak sandım." (Müslim)

"Komşusu açlıktan kıvranırken tok yatan kimse iman etmiş olamaz." (İbn ebi şeybe)

"Şerinde komşusu emin olmadığı kimse cennete giremez."(Müslim)

Konya olayı çok ama çok aci bir olaydır. İşin husumet boyutu, günümüze kadar gelen kavgaları, süregelen davaları bu olayı hafifletecek bir neden değilidir.

Komşusunun tüm fertlerini katleden ve onları yakan bir ruh halıne hiç bir mazeret hafifletici gerekçe olamaz ve olmamalıdır.

Kınamak yetmez. Mağdurların yanında yer almak, canileri lanetlemek ve hak ettiği cezayı alması için çaba göstermek gerekir.

Olayı kınıyor, fail ve taraftar olanların gerekli cezaları alacağını ümit ediyorum.

Bu dünyada hak ettikleri cezayı almamalarda ahirette, mahkeme-i kubrada ve de CEHENNEM azabıyla gerekli cezayı alacaklarına  inancım tamdır.

Selam ve dua ile.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
FATİH YOKUŞ
FATİH YOKUŞ
FAHİŞ FİYAT VE DİYANET İZMİR’DEKİ ÇARŞAF OLAYI SOSYAL DEVLET CORONA’YI SEVDİK AFGANİSTAN VE TALİBAN – 2 TALİBAN VE AFGANİSTAN -1 MUHARREM VE ÖNEMİ KIRIK KANAT VE İSLAMİYET SAĞLIK BAKANLIĞI VE COVİD-19 YANGIN VE CÜBBELİ AHMET KATLİAM SİDDET VE AİLE İŞSİZLİK İMAN... ELMALI DAVASI VE İSTİSMAR ŞEYH SAİD SAADET PARTİSİ KONGRESİ BORÇ ALMA VE BORÇ VERME CAMİDE CEMAATLE NAMAZ KILMAK VE PANDEMİ EMLAKÇILARIN FERYADI DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ YEREL GAZETE VE BATMAN SONSÖZ GAZETESİ HALK EĞİTİM MERKEZLERİ MAFYA-DEVLET VE İSLAMİYET ÖLÜM... COVİT-19 VE AF İTİKÂF NEDİR? FITIR SADAKASI NE KADAR VE KİME VERİLMELİ PANDEMİ VE BİZ İŞSİZLİK VE İNTİHAT KADIN VE ORUÇ RAMAZAN VE CÖMERTLİK RAMAZAN VE TERAVİH MEHMET KUTLULAR ARDINDAN İKİ FENÇ VE KOMÜNİZM İNSAN VE HAKKI 1 MAYIS VE SERİ GÜLANİ DEMOKRAT VE BAĞNAZLIK NEVRUZ PEYGAMBERLER İSRA VE MİRAC YEŞİLAY HAFTASI NECMETTİN ERBAKAN ŞUBAT VE 28 ŞİDDET, CİNAYET VE KADIN GARA ŞEHİTLERİ REGAİB KANDİLİ ÜÇ AYLAR VE RECEP DUA VE BİZ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÜLKEMİZ VE HUTBE-İ ŞAMİYE AK PARTİ EFSANESİ ALLAH’IN LANETİ VE ALİMLER SP VE AK PARTİ İTTİFAKI OLABİLİR Mİ? CUMHURBAŞKANI VE OĞUZHAN ASİLTÜRK GÖRÜŞMESİ CORONA BİR TEDAVİDİR SERE SALE KÜRTLERİN YILBAŞI KUTLAMALARI EVLİLİK VE TOPLUM TEBRİKLER CHP TEHLİKENİN FARKINDAMIYIZ… YILBAŞI VE BİZ… BANA SENİ GEREK SENİ… KUMAR VE MATEMATİK SORUSU KUMAR – 2 KUMAR NE UMDUK NE BULDUK? ALLAH’TAN YARDIM DİLEMEK MUSKA VE KADER BAĞLANMASI MÜNAFIK VE YALAN ACI REÇETE VE İSLAM İSLAM VE DEVLET İDARESİ… CORONA VE HİJYEN TEŞEKKÜRLER İZMİR DEPREMİ ÜZERİNE ÇOCUKLARIMIZA KANDİL HATIRASI MEVLİD KANDİLİ KIYAMET NE ZAMAN KOPACAK BÖLGEMİZ, BATMAN VE GERİKALMIŞLIK AZERBEYCAN VE ERMENİSTAN SAVAŞI FRANSA VE İSLAM CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI A’RAF İLKLER VE TAHRİBATLARI DİLENCİ VE DİLENCİLİK YALAN VE SİYASET CAMİLER VE OKULLAR DARBELER VE 12 EYLÜL İŞSİZLİK VE BÖLGEMİZ FAŞİZM VE SAKARYA’DAKİ OLAY… CORONA VE BİLİM CORONA VE BİLİM TAPU HARÇLARI VE ALINAN DÖNER SERMAYE KERBELA VE AŞURE – 2 MUHARREM AYI VE ÖNEMLİ OLAYLAR SEVMEK KORONA VE TEDBİRLER – 2 KORONA VE KORUMA – 1 İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÖLÜM VE KABİR KURBAN VE KURBANLIK