USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

MORAL GALİBİYETİ

MORAL GALİBİYETİ
13-09-2021
Google News

Petrolspor iki maç aradan sonra ilk galibiyetini Ordu’da Fatsa Belediyespor’u 1-0 yenerek aldı.

Bu hem moral hem de motivasyon için önemli bir sonuçtu.

Peki, Petrolspor nasıl oynadı derseniz, ben aman aman bir futbol oynadı diyemem. Anlayacağınız çok kötü değildi ama çok iyi de değildi.

Maç boyunca aldığımız iyi notlarımız da var, bu böyle olmamalıydı dediğimiz notlarımız da. İlk güzel notumla başlayayım yazıma.

Maçın başlangıç kadrosu günün alkışıydı.

Zafer Hoca nihayet ideale yakın bir kadro ile karşımıza çıktı.

İşte bu dediğimiz 11, artık iskelet kadro olmalı.

Bir kaç isim değişebilir belki ama ana kadro bu olmalı.

Diğer güzel notum, yine kritik kurtarışlar yapan kalecimiz Cihan Şentürk için.

Takımını, özellikle ikinci yarı üst üste gelen tehlikeli iki atakta yaptığı kurtarışlarla ayakta tuttu.

Orta alanda ise rakibe oyun oynattırmayan bir mücadele sergilendi.

Özellikle Ali Kemal ve Okan Toprak, mücadeleleri ile alkışı hak etti.

Savunmada İlyas ve Erdi yine her topta ilk hamleyi yaparak ne kadar uyumlu olduklarını gösterdi.

Aykut yine golünü atarken, Akın Akman ve Ahmet Teker de yavaş yavaş formlarını yakalamaya başladı diyebiliriz.

Gelelim olumsuz gördüğüm notlarıma;

Takım 1–0 öndeyken ve baskılı oyunu devam ederken, hatta golden sonra önemli gol pozisyonları buluyorken Zafer Hoca keşke Akın Akman’ı çıkarmasaydı.

Akabinde Petrolspor 1-0 öndeyken geriye yaslanması, rakibe fırsatlar vermesine neden oldu. Bir kaza golü yiyeceğiz diye çok korktuk ama savunmamızın dikkatli oyunu ve dediğim gibi kaleci Cihan’ın devleşmesi, sonucu değiştirmedi.

İlk yarıda durağan ama kontrollü oyun vardı.

Rakipler birbirini tarttı ve temkinli oynadı.

Bu yüzden temposu düşük orta alan mücadelesi izledik.

Buraya kadar tamam.

İkinci yarının başlarındaki o hızlı, ayağa iyi top yapan, pres yapan ve kontralarla rakip alana hızlı geçiş yapan ve sonrasında golü bulan Petrolspor, bunu maç geneline yaymadı.

Ara ara hareketlenip durdu.

O 15 dakikalık futbol, arzuladığımız oyun şekli diyebiliriz.

Bunu oyun geneline belli aralıklarla yayarsak rakiplere çok zor anlar yaşatırız.

Yere sağlam basan bir takım görüntüsü yavaş yavaş oluşuyor gbi.

Bu galibiyet ile her şey daha farklı olacaktır. Nitekim hem takım hem taraftar ayağa kalktı.

Pazar Günü evimizde oynayacağımız Bergama Belediyespor maçında alınacak güzel bir galibiyet, kara bulutları tamamen dağıtacaktır.

Takım, yönetim ve taraftar bunun farkında olsun.

Yeni başlıyoruz...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
HAKAN TUFAN
HAKAN TUFAN
YAPMA PETROLSPOR MORAL GALİBİYETİ UMDUĞUMUZU BULAMADIK AŞI-FUTBOL-BAYRAM YENİ SEZON İÇİN İLK HAMLE… PETROLSPOR’DA YOK… DERİN NEFES PETROLSPOR EVİNDE MİSAFİR “ŞİMDİLİK” FUTBOLA DÖNÜŞ NİHAYET BÖYLE NEREYE KADAR GEÇ OLMADAN KAOS, KABUS, UMUT YAZIK İLK YARI KIRMIZI İKİNCİ YARI BEYAZ GÜZEL BAŞLANGIÇ FIRSATI TEPTİK KÖPRÜ'YÜ GEÇEMEDİK PETROLSPOR'UN GÖZ YAŞLARI YİNE OLMADI... PETROLSPOR KALDIĞI YERDEN SU GİBİ… MÜREKKEBİM KURUDU GALİBİYETİN ADIVAR PLAY, OF OLDU DERİN YARA MUHTEŞEM DÖNÜŞ PETROL PAŞA O SENE BU SENE YAZIK Kİ NE YAZIK MANİSA MAÇININ ARDINDAN KUPA HEYACANI VE TRİBÜNLER OYNA OYNA... SON DAKİKA KÂBUSU KUPA HOROZU PETROLSPOR KRİTİK GALİBİYET VE DELİ SORULAR ÇOK YAZIK... PETROLSPOR, BİR ŞEHİR VE TESADÜFLER SESSİZ FİNAL VE GELECEK SONA DOĞRU PETROLSPOR DURDURULAMIYOR NE MAÇTI AMA! PETROLPSOR PAZARI SEVDİ ZEMİNİ GİBİ FUTBOL İLK YARI HİKÂYESİ VE REÇETEM GÜZEL SON VE GÜZEL UMUTLAR 3 NEDEN 1 BERABERLİK OLMAYINCA OLMUYOR BOL TEREYAĞLI İSKENDER İKİ KAFA BİR GALİBİYET İNCE İNCE DERİNCE MAĞLUBİYETİN ADIVAR İKİ AVANS ÜÇTE BİTER PETROLSPOR CEPTEN YİYOR!.. BODRUM MASALI KÂBUSLA BİTTİ!... VALİ-YÖNETİM-TAKIM-TARAFTAR SONSÖZ 2.YILINDA DA ŞAMPİYON PERDE KAPANDI GELENEKSEL EVRE BAŞKA PETROLSPOR YOK NAÇİZANE DÜŞÜNCELER NE YAPTIN PETROL? PETROLSPOR ZORU SEVER ÇİNE YILDIZI FUTBOLUN ADALETİ YOK USTA İŞİ KÖTÜ KAPANIŞ!... İLAÇ GİBİ NERDESİN YARI DEVRE? DERSİM'İZİ ALDIK BEYLERBEYİ HALİL PAŞA HERŞEY “ORTADA”... HAYAT ÖPÜCÜĞÜ BAHSETTİĞİM BU DEĞİLDİ BİR BAYRAM DÜŞLÜYORUM NAZARLIK OLSUN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ PETROLSPOR’A DESTEK ÇAĞRIMDIR YENİ SEZON YENİ PETROLSPOR İYİ Kİ VARSINIZ NİCE YILLLARA PETROLSPOR SEVGİSİ BİTMEZ!... SON DURAK NİLÜFER BAŞKA BAHARA KRİTİK VİRAJ ŞEKER TADINDA UMUTLAR “TUZLA” BUZ SUKUT U HAYAL AMAN PETROL! NERDE KALMIŞTIK SERİ SONU KEYİFLER ŞELALE 'HAN'LAR HAMAMLAR FEDA KURT -TİRE-PANTER HAZIRMIYIZ!... ÖNEMLİ UNSUR… ARA SICAK ADLİYE'DE KARAR : 1-0 KÖTÜ GİDİŞE ‘’SEBAT’’ ETMEDİ ÇİLE BİR MAÇTAN FAZLASI!...