TÜRKİYE VE DÜNYADAN

AK Parti teşkilatları 27 Mayıs darbesini kınadı

Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman ve Malatya'da AK Parti il teşkilatları, 27 Mayıs 1960 darbesinin 64. yılı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

AK Parti teşkilatları 27 Mayıs darbesini kınadı
27-05-2024 14:14
Google News

AK Parti Gaziantep İl Başkan Vekili Murat Şerbetçi, parti binasında düzenlenen toplantıda, 27 Mayıs darbesinin Cumhuriyet döneminde gerçekleştirilen ilk darbe olduğunu söyledi. Bu olayın tarihe ve insanlığa silinmez bir leke bıraktığını belirten Şerbetçi, şöyle konuştu: "Dönemin tek partili CHP yönetimiyle girdikleri seçim yarışındaki aldıkları oyla iktidara gelen Adnan Menderes ve yol arkadaşları kısa sürede gerçekleştirdikleri projelerle Türkiye'ye çağ atlatmıştır. Milletimizin milli ve manevi değerlerini Anadolu'dan silmeye çalışan CHP iktidarının anti-demokratik uygulamalarını izale etmiş, tek parti rejiminin en büyük ayıplarından 'Türkçe ezan' uygulamasını kaldırarak Anadolu'nun Ezan-ı Muhammedi'ye olan özlemini gidermişlerdir."

- Şanlıurfa

AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Gürkan Ayaydın, parti binasında yaptığı açıklamada, 27 Mayıs'ta cuntacı zihniyetin demokratik yönetime anti demokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutukladığını ifade etti. Demokrasi ve özgürlüklerin daim olması için canlarını feda eden tüm demokrasi şehitlerini rahmetle andıklarını dile getiren Ayaydın, Türkiye'de darbe dönemlerinin kapandığını ve darbelere karşı mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti. (AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
EKONOMİ DÜZELİR Mİ?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
24 Haziran 2024 e-gazete