SİYASET

Bahçeli'den Mehmet Şimşek'e çok sert sözler!

MHP lideri Bahçeli Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarını 'yerel halk' olarak tanımlayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e tepki gösterdi.

Bahçeli'den Mehmet Şimşek'e çok sert sözler!
23-04-2024 11:04
23-04-2024 11:09
BATMAN
Google News

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ABD'de, IMF Bahar Toplantıları kapsamında katıldığı panelde Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarını "yerel halk" olarak andığı gerekçesiyle eleştirilmişti.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de isim vermeden Şimşek'e tepki gösterdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de isim vermeden Şimşek'e tepki gösterdi. Bahçeli “Ülkemizi fiilen işgal altında gösterme provalarını hazmetmek mümkün değildir. Türk milletini “yerel halk” ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir. Küresel emperyalizmin tasallut ve telkini altında iç huzur ortamını zedelemek suretiyle faal halde bulunan terör sevicilere boyun eğmek, serpilen hıyaneti özgürlük ve demokrasi çerçevesinde normalleştirip yumuşatmak, bilinmelidir ki, milli felakete çanak tutmak, devlete ve millete kast etmektir” ifadelerini kullandı.

ŞİMŞEK'TEN 'YEREL HALK' AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD'de 'locals' kelimesini kullanmasına ilişkin açıklama yaptı. Şimşek, bu kelimeyi "yerel yatırımcılar" anlamında kullandığını ve vatandaşları kastetmediğini belirtti. (Haber Merkezi)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
BATMAN'IN SİZCE EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
25 Mayıs 2024 e-gazete