GÜNDEM

Batman'da 48 Komando, Mebruka’ya gönderildi

Batman İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subay, astsubay ve uzman erbaşlardan oluşan toplam 48 komando, Suriye Görev Gücü kapsamında Suriye'nin Mebruka kentine dualarla uğurlandı.

Batman'da 48 Komando, Mebruka’ya gönderildi
29-06-2022 15:10
29-06-2022 15:14
Google News

İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen uğurlama törenine Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ile Eşi Dr. Ayten Canalp, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın ve asker aileleri katıldı. Batman İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Adem Taşkın’ın yaptığı konuşmanın ardından komandolara hitap eden Vali Canalp “Sınırlarımızı koruyabilmek için sınırlarımızın ötesindeki alanlarda da gerekli şekilde güvenliği sağlamak zorundayız. Çok net bir şekilde biliyoruz ki biz belli alanlarda güvenliği sağlamadığımız zaman tehdit, tehlike, milletin kılına gelebilecek en küçük zarar bu milletin bekası için, devletin bekası için ve vatanın bütünlüğü için muazzam bir tehdidi beraberinde getirmektedir.

Bugün burada Suriye’ye görev için göndermiş olduğumuz bu vatanın kahraman evlatları da vatanı, Türkiye’nin sınırlarının ötesinde savunmak için gidiyorlar” dedi. Suriye Görev Gücüne görevlendirilen komandolar,  Kur’an tilaveti ve duaların ardından okunan Komando Andı ile Suriye’ye uğurlandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?